Būvniecība un īpašums

Juglas vidusskola pēc ugunsgrēka fotogrāfijās

Dienas Bizness, 06.10.2015

Foto: Aivars Liepiņš, Dienas mediji

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Ugunsgrēks, kurā dega Juglas vidusskolas un sākumskolas jumts, pagājušajā trešdienā pārtrauca mācības. Šonedēļ pamazām viss ieiet vecajās sliedēs, ja tā var teikt - bērni mācīties dodas uz citām Rīgas skolām, savukārt degušajā ēkā sākti būvdarbi. Zaudējumi būs mērāmi simtos tūkstošos eiro, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Kā Dienai stāsta Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR), šobrīd skolā notiek remontdarbi, rīt uz jumta jau būs uzstādīta plēve un tiks sākti paša jumta remontdarbi gandrīz 500 kvadrātmetru platībā. Tie varētu ilgt aptuveni divas nedēļas. Nākamais solis ir telpu žāvēšana, kas arī varētu ilgt divas nedēļas un tāpēc, iespējams, jau šodien skolai tiks pieslēgta apkure. Tam savukārt sekos atkārtota situācijas novērtēšana, bet jau tagad ir skaidrs, ka klašu telpās, kas ir zem degušā jumta, būs nepieciešams nomainīt visu elektroinstalāciju, kā arī jāmaina rigipsa griesti. Turklāt Burovs pieļauj, ka ar pagaidām ieplānotajām darbībām vien nepietiks, un atsevišķā iepirkumā vēl tiks organizēta, piemēram, sienu krāsošana un citi remontdarbi.

Patlaban departaments par šiem ārkārtas darbiem noslēdzis līgumu ar SIA Torensberg, un būvdarbi jau sākti pagājušajā piektdienā. Līgums paredz, ka būvniekiem jumta seguma atjaunošanas darbi jāveic trīs nedēļu laikā, bet ugunsgrēka seku likvidēšana jāpabeidz astoņās nedēļās. Tam visam kopumā atvēlēti 135 446,11 eiro. Taču tās nebūt nav galējās izmaksas, jo par šo summu, piemēram, netiks veikts kosmētiskais remonts telpās, Dienai pastāstīja departamenta pārstāve Baiba Gailīte. Par nepieciešamo kopsummu varētu runāt tikai pēc sākotnēju būvdarbu veikšanas un atkārtotas ēkas apsekošanas. Departamentā gan arī pieļauj, ka daļu no izmaksām segs apdrošinātāji.

Pagaidām pāragri ir runāt par ugunsgrēka cēloņiem. Pēc Burova teiktā, šobrīd notiek izmeklēšana un skaidrība varētu būt aptuveni mēneša laikā. Sākotnēji pieļauts, ka ugunsgrēks izcēlies, jo uz ēkas veikta speciālas jumta remontam nepieciešamās plēves uzkarsēšana. Uz izmeklēšanas laiku atstādināta arī Rīgas servisa valdes priekšsēdētāja Diāna Kozlovska.

Bērnudārzs, kas atrodas ēkas otrajā - neskartajā - daļā, atsācis darbu jau vakar, un celtnieki ar īpašu uzmanību norobežojuši ēkas daļu, kur notiek remontdarbi. Arī Rīgas Juglas vidusskolas direktore Aija Melle Dienai apstiprināja, ka šiem bērniem ierastais ikdienas ritms nav traucēts. Savukārt sākumskolas skolēniem būvdarbi nozīmē mācības vēl pāris mēnešu citās Rīgas skolās. Burovs prognozē, ka skolēni ēkā varētu atgriezties tikai janvārī.

Plašāk lasiet rakstā Savā skolā atgriezīsies nākamgad otrdienas, 6.oktobra laikrakstā Diena (7.lpp)!