Kā top? Inboxlifestyle mikro mājas 

Jaunākā Rīgā, Inboxlifestyle rūpnīcā tapusī mikromāja ir paredzēta brīvdienu atpūtai kāda uzņēmēja ģimenei. Tā tiks novietota lauku īpašumā netālu no ūdens, kur nebija ne iespēju, ne vajadzības veidot fundamentālu būvi. Jaunās mājas īpašnieks novērtējis iespēju iegūt dzīvojamo platību ātri, vienkārši un bez celtnieku palīdzības. Ja šis dabas skats kļūs garlaicīgs, māja būs transportējama uz citu ekspluatācijas vietu.

Lelde Petrāne, 12.1.2018
1/18

Jauna Inboxlifestyle produkta ražošana sākas ar dizaina izstrādi. Produkts tiek pielāgots klienta vēlmēm. Tiek ņemta vērā produkta potenciālā atrašanās vieta, lietošanas intensitāte un klienta vēlmes attiecībā uz krāsām, aprīkojumu, interjeru un fasādes dizainu.

Vizualizācija no ražotāja arhīva

Šīs mājas fasādes dizains pielāgots apkārtējai videi. Tās dēļu faktūra tapusi, nofotografējot netālu esošās, 200 gadus senās koka ēkas fasādi. Tāda koka apbūve redzama tuvākajā apkārtnē. Tagad senu dēļu fotogrāfija ieskauj mūsdienīgu telpu, kurā izvietotas četras guļamvietas un virtuves iekārta.

Mikromājai tiks pieslēgta elektrība un ūdens. Elektriskā siltā grīda nodrošinās uzturēšanos arī tad, kad ārā būs ziema.

Signalizācijas sistēma aizsargās no nelabvēļiem. Visas mēbeles ir iebūvētas un īpaši projektētas. Virtuvē iebūvēta izlietne, ledusskapis, tvaika nosūcējs, indukcijas plīts. Mikromāja aprīkota ar LED apgaismojumu vairākās zonās. Katrai guļvietai ir lasīšanas apgaismojums ar USB izvadu tālruņa uzlādei.

Klients bijis pārsteigts, kā tik nelielā telpā var salikt tik daudz un justies vēl joprojām samērā brīvi. Korpusam ir nemainīgas dimensijas: ārējais izmērs 4.50m × 2.40m × 2.65m, apdzīvojamais izmērs 4.20m x 2.10m (8.82m2).

Uzņēmuma galvenā mērķauditorija ir ārpus valsts robežām, tāpēc šī māja ir īpaša arī Inboxlifestyle komandai, jo produkts paliks Latvijā.

Šīs konkrētās mikro mājas cena ir 14 000 eiro. Cenā iekļauts: ziemas dzīvošanai paredzēts siltināts korpuss, durvis ar slēdzeni un aizvērēju un logs, apsildāmas grīdas sistēma, LED apgaismojums, vēdināšana ar rekuperāciju Mitsubishi VL-100, elektrības, ūdens un kanalizācijas pieslēgums, virtuves iekārta, galds, krēsli, 4 gultas, ledusskapis, indukcijas plīts, nosūce virs plīts, izlietne.

Inboxlifestyle ir jauns projekts. Tas tiek pozicionēts kā nākotnes dzīvošanas koncepts. Mikro mājas ir rūpnieciski ražots izstrādājums, kas tiek transportēts gatavs un piegādāts klientam aprīkots, gatavs dzīvošanai.

Korpuss tiek ražots no stikla šķiedras, līdzīgi kā jahtu korpusi. Latvijā ražotais putupolistirols tiek izmantots mikro mājas siltināšanai. Sienas biezums ir 15 cm, bet, tā kā tajā ir izmantots siltumizolācijas materiāls, kas ir efektīvāks par akmensvati, sienas siltuma caurlaidība ir tāda pati kā klasiskas ēkas sienai, skaidro uzņēmumā.

Projekts tika izstrādāts sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes speciālistiem, materiālu un iekārtu ražotāju pārstāvjiem.

Pagājušā gadā uzņēmums noslēdzis sadarbības līgumus ar kompānijām vairākās Eiropas valstīs. Tam ir pārstāvji ne tikai Baltijā un Skandināvijā, bet arī Lielbritānijā, Austrijā, Vācijā, Francijā, Portugālē un Spānijā. Interese esot liela, jo mikro mājas pielietojums ir plašs. Mājai nav nepieciešama pamatu izbūve un bieži vien pat ne saskaņojums vietējā Būvvaldē. Ražotājs paredz, ka tai būs vieta arī otrreizējā tirgū. Koka māju ražotājus un uzņēmumus, kuri piedāvā pārbūvētus jūras konteinerus, tas neuzskata par saviem konkurentiem.

Šis gads uzsākts ar plānu, ka gada laikā tiks saražotas vismaz 36 jaunas mikro mājas. Šā gada pirmā mikro māja būs krasta apsardzes māja, un tā ceļos tepat uz Igauniju.

LASI ARĪ:

FOTO: Imantā attīsta pasīvo māju kvartālu

Kā top? Nordic Homes koka karkasa privātmājas

Kā top? Pirmā līmētā koka māja

Tevi varētu interesēt

Šajā piektdienā portāls db.lv ciemojas skaņu iekārtu ražošanas uzņēmumā AS VEF Radiotehnika...

Šajā piektdienā portāls db.lv saviem lasītājiem piedāvā ieskatīties 3wind knots somu izgatavošanas...

SIA IKTK izstrādājuši jaunu tehnoloģiju koka līmēto paneļu māju ražošanā, pirmā tāda...

Jaunpils pienotavā biezpienu ražo 6 – 7 t dienā, un šobrīd tiek...

Šajā piektdienā biznesa portāls db.lv ciemojas pie pārtikas ražotāja SIA Orkla Foods...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Zviedrijas mēbeļu koncernā Ikea ietilpstošā Lietuvas kompānija Ikea Industry Lietuva jaunās mēbeļu...

Krievija, kas pērn ievākusi rekordlielu labības ražu, cenšas iekļūt vienā no svarīgākajiem...

Neraugoties uz stundām ilgu gaidīšanu garās rindās, Venecuēlas iedzīvotāji arvien biežāk secina,...

Itāļu šokolādes ražotājs Ferrero SpA plāno iegādāties Šveices multinacionālā pārtikas un...

No šā gada 8. janvāra AS Interbaltija AG vadību kā tās izpilddirektors...

Strauja piena iepirkuma cenas krituma dēļ zemniekiem var nākties likvidēt ganāmpulkus, apsver...

Investējot teju 50 miljonus eiro, SIA Līgo Auto Engures novada Smārdē nepilnu...

AS «Grindeks» padome atkārtoti par AS «Grindeks» valdes priekšsēdētāju ir pārvēlējusi Juri...

Ministru kabinets šā gada 9.janvāra sēdē atbalstīja Ekonomikas ministrijas ierosinājumu par uzņēmumu...

Par Amber Beverage Group Holding S.a.r.l neatkarīgo direktoru ar stratēģiskā konsultanta funkcijām iecelts Marks...