Kāpina apgrozījumu arī par spīti Lidl ienākšanai 

Par spīti Lidl ienākšanai Lietuvā, lietuviešu uzņēmums Rivona UAB, kas ir veikalu ķēdes Norfa lielākais piegādātājs, kāpina apgrozījumu, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Anda Asere, 04.7.2018
1/9

Rivona UAB ģenerāldirektors Daiņus Dundulis (Dainius Dundulis)

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Uzņēmumam iepriekšējais gads bija labs – 2017. gadā tā apgrozījums bija 404,3 miljoni eiro (bez PVN), vērtē Rivona UAB ģenerāldirektors Daiņus Dundulis (Dainius Dundulis). «Labā mēnesī tirgojam preces par 36 miljoniem eiro, ļoti labā - par 40 miljoniem, bet sliktos – par 32 miljoniem,» viņš teic. D. Dundulis ir apmierināts ar pagājušā gada apgrozījumu, jo īpaši ņemot vērā to, ka Lietuvā attīstās Lidl, par ko tirgus dalībnieki bažījušies. Par spīti tam, pērn Rivona uzrādīja izaugsmi par vairāk nekā 5%. «Es neteiktu, ka tas ir ļoti daudz, bet konkrētajā situācijā tas nav slikti. Latvijā Lidl vēl tikai būs, un jums situācija būs nopietnāka,» pieļauj D. Dundulis. Arī šogad uzņēmuma apgrozījums aug.

Rivona apkalpo mazumtirdzniecības tīklu Norfa, kas ar 145 veikaliem Lietuvā ir trešais lielākais tirgus spēlētājs pēc apgrozījuma. Uzņēmums nodrošina veikalu noliktavu loģistiku, kā arī nodarbojas ar dārzeņu konservu, kulinārijas, gaļas un piena produktu ražošanu. Rivona un Norfa cieši sadarbojas – Rivona ir Norfa lielākais piegādātājs. Laiku pa laikam ir bijusi doma abas kompānijas apvienot, bet tas arvien nav izdarīts, jo tādā gadījumā būšot mazāk pārskatāma pārvaldība un iespēja kontrolēt visus procesus. 2017. gadā veikalu tīkla Norfa apgrozījums bija 458,6 miljoni eiro ar PVN jeb 427,5 miljoni eiro bez PVN. Norfa veikalu tīklā strādā aptuveni 3380 cilvēki.

Norfa no citiem tirgotājiem cenšas atšķirties ar sortimentu. «Man šķiet, ka Maxima, Iki un Rimi sortiments ir līdzīgs, tāpēc cenšamies nedaudz atšķirties,» teic D. Dundulis.

Stāstot par to, kā bizness iesācies, viņš vaļsirdīgi atzīst – ar spekulēšanu. «Kā jau visiem, vispirms bija spekulācija, vismaz tajos laikos to tā sauca. Savā laikā mācījos inženieru institūtā un kaut kā vajadzēja izdzīvot. Braucu uz Maskavu, pirku visādus sīkumus un šeit pārdevu, piemēram, automātiskās pildspalvas, jo naudas kā jau studentam bija maz, bet peļņa bija laba. Tā tas pamazām turpinājās, līdz pēc dažiem gadiem nopirku pirmo autofurgonu ar sulām no Ungārijas ražotnes Elma. Tas maksāja septiņus tūkstošus dolāru, milzīga summa – tas bija nozīmīgs sasniegums tolaik,» teic D. Dundulis. Rivona ir dibināta 1993. gada vasarā. Viņš ironizē, ka visi parasti vaicā: kā izdomājāt sākt biznesu? «Tagad visi lieto skaļas frāzes par stratēģisko plānu. Toreiz nekā tāda nebija, bija plāns kaut kā izdzīvot. Pirmajos desmit gados neplānojām ilgāk kā tikai divas trīs nedēļas uz priekšu. Tagad ir tehnoloģijas, kas palīdz lētāk, prātīgāk, ērtāk visu izdarīt. Iepriekš kaut ko nopirka un pēc tam mēģināja pārdot,» neslēpj D. Dundulis. Tagad Rivona noliktavas ir aptuveni 64 tūkstošus m2 plašas; to kompleksā un loģistikā nodarbināti aptuveni 450 cilvēki. «Tagad katru darba dienu no noliktavas izvedam aptuveni 800 tonnas preču, mēnesī tie ir 25 tūkstoši tonnu. Pieņemot, ka vidēji vienas kravas mašīnas ietilpība ir 16 tonnas, 25 tūkstoši tonnu ir 1562 smagās mašīnas. Principā katru dienu tās ir 60 kravas mašīnas, kas izbrauc no mūsu noliktavas. Iebrauc vairāk, bet neviena neizbrauc bez preces, jo tas nav ekonomiski izdevīgi. Ja piecas minūtes ir aizvērti vārti, izveidojas sastrēgums,» viņš stāsta.

Visu rakstu Apgādā veikalu ķēdi Norfa lasiet trešdienas, 4.jūlija laikrakstā Dienas Bizness!

Tevi varētu interesēt

Par Vācijas zemo cenu veikalu tīkla «Lidl» ienākšanu Latvijā atbildīgā SIA «Lidl...

Šī gada martā plaši izskanēja informācija par to, ka Latvijā ienāk Vācijas...

«Lubānas tirgu nojauc, bet kāds veikals tur taps, varam tikai minēt. Cik...

Jāatgādina ābeces patiesība – jo lielāka konkurence, jo pircējiem izdevīgāk. Konkurence ne...

Neoficiāli ir zināms, ka Lidl veikala atrašanās vietas Rīgā varētu būt piecas.

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Vai vēlaties pienācīgi un kvalitatīvi aprīkot plašas un modernas noliktavas, kurās ir...

Draugiem Group uzņēmums SIA Vendon ražo iekārtas un tehnoloģiju, kas tirdzniecības automātu...

Taksometru pakalpojumiem kopš marta vairs nav tarifu «griestu». Taksisti atzīst, ka policija...

Valdība apstiprinājusi Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus kartupeļu sēklaudzēšanas...

Degvielas tirgotājs SIA «Neste Latvija» grozījis statūtus, samazinot padomes sastāvu no četriem...

Taksometru braucieniem no lidostas, stacijas un pasažieru ostas varētu noteikt fiksētu cenu...

Par Vācijas zemo cenu veikalu tīkla «Lidl» ienākšanu Latvijā atbildīgā SIA «Lidl...

Godinot Latvijas valsts simtgadi, tekstilizstrādājumu zīmols «Latvijas Tekstils» ir izveidojis...

Tekstilizstrādājumu ražotājs SIA «66 North Baltic» 2017. gadā strādājis ar apgrozījumu 7,746...

Mazumtirdzniecības uzņēmums AS Diāna tuvākajos gados plāno iekarot Rīgu un sākt tirdzniecību...