Globāla interneta policija, digitālas «pases», lai pieslēgtos internetam, kibernoziedzība kā «virtuālās realitātes neatņemama sastāvdaļa» - tādu tiešsaistes pasauli nākotnē redz Krievijas datoreksperts Jevgēnijs Kasperskis, raksta Euobserver.
«Nav iespējams iznīcināt kibernoziedzību, tāpat kā jūs nevarat aizliegt futbola huligānismu, neaizliedzot futbolu vai cilvēkus,» otrdien notikušajā kiberdrošības konferencē skaidroja J. Kasperskis.
Pēdējie pieci gadi esot bijuši kibernoziedzības «zelta laikmets». Noziedzniekiem ir dārgas mašīnas un mājas – vismaz tiem, kuri ir noķerti un par kuriem ir zināms, norāda J. Kasperskis. Vistalantīgāki viņu vidū ir Krievijas hakeri, uzskata datoreksperts, norādot, ka viņi savas darbības neuzskata par noziedzību. «Es bieži lasu blogus, un viņi saka, ka uzbrūk tikai mērķiem, kas atrodas ārpus Krievijas. Savus ienākumus no tāda veida darbībām viņi uzskata par sava veida investīcijām Krievijas ekonomikā,» stāsta J. Kasperskis.
Nākotnē internetu vairāk uzraudzīs, kā arī ieviesīs sava veida tiešsaistes «pases», lai kontrolētu ļaunprātīgus lietotājus, jo «noziedzība būs tikpat integrēta virtuālajā pasaulē kā reālajā», ir pārliecināts J. Kasperskis.
Krievijas datortehnoloģiju kompānijas Kaspersky Lab vadītājs, bieži vien provocē auditorijas ar saviem jokiem un ironiskajiem komentāriem par kibernoziedzību, skaidro Euobserver.
Tomēr viņa pieņēmumus noliedz datu eksperti, sakot, ka internets ir savas attīstības sākumposmā un neviens nevar paredzēt, kāds tas būs pēc 20 – 50 gadiem.