Pārtika

Koncerns Fude + Serrahn Milchprodukte investēs Latvijas Piens attīstībā

Lelde Petrāne, 23.02.2017

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Koncerns Fude + Serrahn Milchprodukte sagatavojis investīciju plānu piena pārstrādes uzņēmuma Latvijas Piens attīstībai. Tā realizāciju veiks koncerna pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmums Baltijā Eximo Agro-Marketing, un tā realizācija tiks uzsākta jau šogad. Ar šodienu uzņēmumā darbu sāk stratēģisko investoru pārstāvoša valde Jāņa Vaivoda vadībā, liecina medijiem sniegtā informācija.

Latvijas Piens valde izveidota trīs cilvēku sastāvā: Jānis Vaivods, valdes priekšsēdētājs, Vācijas pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmuma Eximo Agro-Marketing ilggadīgais vadītājs Baltijas valstīs, Jānis Cipulis, Eximo Agro-Marketing Vācijas uzņēmuma valdes priekšsēdētājs, Andreass Zerāns (Andreas Serrahn) , koncerna Fude + Serrahn Milchprodukte GmbH&Co īpašnieks.

Jānis Vaivods, Latvijas Piens jaunievēlētais valdes priekšsēdētājs, komentē: «Latvijā tiks realizēts koncerna Fude + Serrahn Milchprodukte pirmais investīciju plāns ārpus Vācijas. Tas ir sagatavots, konkrēts tā apjoms tiks publiskots līdz ar tā realizācijas uzsākšanu, un tas notiks jau šogad. Investīciju mērķis ir dubultot ražošanas apjomu Latvijas Pienā, attīstot siera un industriālo produktu ražošanu. Vienlaikus – optimizējot un stabilizējot uzņēmumu. Pirmais solis jau veikts – uzņēmumam Latvijas Piens vairs nav finansiālu saistību par saņemto valsts galvojumu. Mērķtiecīgu investīciju piesaisti sekmēja arī uzņēmuma līdzšinējās vadības ieinteresētība un līdzdalība investīciju piesaistē.»

Līdzšinējā Latvijas Piens valdes priekšsēdētāja bija Anita Skudra.

Savukārt, Edgars Ruža, Latraps ģenerāldirektors, stāsta: «Spēcīga un pieredzējuša Vācijas piena pārstrādes koncerna ienākšana Latvijas tirgū un stratēģiskā investora piesaiste Latvijas Pienam ir attīstības garants uzņēmumam un reizē sniegs ilgtermiņa sadarbības iespējas piena ražotājiem. LPKS Latraps SIA Latvijas Piens dalībnieku struktūrā iesaistījās 2014. gadā, investējot vienu miljonu eiro, kā arī stabilizējot piena iepirkumu uzņēmumā. Latraps specializācija ir graudkopība un tā mērķis nebija iesaistīšanās piena nozarē, bet gan atbalsts piena nozarei grūtā brīdī, kas pārdzīvo krīzes situāciju, kas saistīta gan ar Krievijas embargo, gan Eiropas piena ražošanas kvotu sistēmas atcelšanu, gan globālo piena produktu pārprodukciju. Tās ir nepietiekamas investīcijas, lai nodrošinātu jauna uzņēmuma tālāku attīstību, tāpēc Latraps, kļūstot par vadošo dalībnieku, uzsvēra nepieciešamību piesaistīt investoru ar kompetenci piena nozarē un starptautiskā tirgus pieredzi, kas ir sekmīgi realizēts.»

Koncerns Fude + Serrahn Milchprodukte dibināts 2001. gadā, Vācijā. Koncernā ietilpst deviņi piena pārstrādes uzņēmumi Vācijā, kas ražo industriālos piena produktus, kā arī sviestu, sieru un jogurtu. Koncerna gada apgrozījums ir 740 miljoni eiro un tirdzniecības apjoms 800 tūkstoši tonnu gadā.

Koncernā ietilpstošais pārtikas vairumtirgotājs Eximo Agro-Marketing darbu Baltijas valstīs uzsāka 2004. gadā.

Latvijas Piens dalībnieku sastāvs: Eximo Agro-Marketing – 75,1%, Latraps – 14,5%, Dzēse – 8,5%, VAKS – 1,9%.

Komentāri

Pievienot komentāru