Pārtika

Krievijas aizliegums ievest konfektes, Ukrainai var radīt 125 miljonu zaudējumus

Sandra Dieziņa, 20.08.2013

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kopējie Ukrainas zaudējumi, Krievijai aizliedzot ievest konditorejas izstrādājumu ražotāja Roshen produktus, līdz gada beigām var sasniegt 125 miljonus ASV dolāru.

Kā vēsta lenta.ru, atsaucoties uz uzņēmuma attīstības direktora Jevgeņija Vovčanovska teikto, zaudējumos iekļauti arī Roshen saistīto uzņēmumu zaudējumi un nenomaksātie nodokļi un sociālās iemaksas.

Roshen tiešos zaudējumus uzņēmuma direktors atturējās nosaukt, jo «karstākais» realizācijas laiks ir rudens – ziemas periods.

Turklāt jāņem vērā, ka kompānija ir gatava dubultot savas Krievijas teritorijā esošās fabrikas ražošanas jaudas. Šobrīd Roshen rūpnīca Ļipeckā ražo 40 tūkstošus tonnu produkcijas gadā, bet pēc jaudu palielināšanas tā sasniegs 80 tūkstošus tonnu.

Iepriekš tirgu uzraugošās Rospotrebnadzor vadītājs Genādijs Oņiščenko pavēstīja, ka viņa vadītajai iestādei nav pretenziju pret Roshen Ļipeckas ražotnē gatavoto produkciju. Tāpat viņš pauda, ka Roshen prece tirgū varēs atgriezties pēc uzņēmumos veiktajām pārbaudēm un noteiktu procedūru veikšanas.

Par Krievijas aizliegumu ievest valstī Roshen saldumus kļuva zināms jūlija beigās, kad Rospotrebnadzor šokolādē it kā tikusi atrasta kancerogēnā viela – benzopirēns. Ukraina gan tam nepiekrita – agrārās politikas ministrija paziņoja, ka viss atbilst kvalitātes standartiem. Pēc tam, kad Krievija aizliedza Roshen konfektes, pārbaudes tika sāktas arī NVS valstīs. Kazahstāna, Kirgistāna un Moldāvija jau paziņojušas, ka Roshen produkcija atbilst kvalitātes standartiem, šobrīd pārbaudes veic Baltkrievija.

Roshen ir viena no lielākajām saldumu ražotnēm bijušās PSRS teritorijā, tās ražotnes atrodas Ukrainā, Krievijā, Lietuvā, kā arī Ungārijā.

Komentāri

Pievienot komentāru