Pasaulē

Latvijā reģistrētā automašīnā atrod narkotiku kontrabandu no Lietuvas

Gunta Kursiša, 10.05.2014

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Kāds 1980. gadā dzimis Latvijas iedzīvotājs veica vairāk nekā 97 gramu narkotiskās vielas - metamfetamīna – kontrabandu no Lietuvas uz Latviju caur bijušo muitas kontroles punktu Grenctāle, pārbaudes laikā atklāja VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas sadarbībā ar kolēģiem no Valsts policijas.

Metamfetamīnu persona bija ievedusi noslēptu sainī ar cimdiem, kas bija ievietots viņa automašīnas salonā.

Automašīnā aizturēšanas brīdī atradās vēl divas personas. Vienai no viņām - sievietei, ar kuru aizturētais un apcietinātais vīrietis dzīvo nereģistrētā laulībā - tika piemērots aizdomās turētās statuss; otrai personai kriminālprocesā ir liecinieka statuss.

Savukārt, veicot kratīšanu arī aizturēto personu dzīves vietā, tika atrasti piederumi narkotisko vielu fasēšanai un tirdzniecībai - precīzi svari, karotītes, tukši maisiņi, vairāki mobilie telefoni un SIM kartes, kā arī gāzes pistole ar kairinošām vielām piepildītām patronām.

Izmeklētāju rīcībā ir fakti, kas liecina par abu personu iespējamo narkotisko vielu regulāru lietošanu, informēja VID pārstāvji.

Minētā persona - recidīvists - jau ir bijis tiesāts ar brīvības atņemšanu par narkotisko vielu tirdzniecību. 2013. gada maijā viņš ticis atbrīvots no ieslodzījuma vietas nosacīti pirms termiņa, paliekot policijas uzraudzībā. Policijas uzraudzības noteikumus minētā persona nepildīja, mainīja savu dzīvesvietu, slēpās no policijas un turpināja narkotiku tirdzniecību, iesaistot tajā arī 1984. gadā dzimušo sievieti, ar kuru dzīvo nereģistrētā laulībā.