Latvijas apdrošinātāju kopējais parakstīto prēmiju apjoms pārsniedz pusmiljardu eiro 

Latvijā darbojošos apdrošinātāju kopējais parakstīto prēmiju apjoms 2014. gadā pieaudzis par 10%, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas rīcībā esošie dati par apdrošinātāju darbības rezultātiem.

Dienas Bizness, 03.3.2015

Ārzemēs Latvijas apdrošinātāji pērn parakstījuši prēmijas 168,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 7% vairāk nekā 2013. gadā. Latvijas iekšējā tirgū pieaugums bijis 11%, un kopā Latvijā darbojošos apdrošinātāju parakstīto prēmiju apjoms sasniedzis 517,2 miljonus eiro, kas ir 10% pieaugums pret 2013. gadu.

Ārzemēs izmaksātas apdrošināšanas atlīdzības 86,6 miljonu eiro apmērā, Latvijā - 197,6 miljonu eiro, un kopā izmaksātas atlīdzības 284,2 miljonu eiro (+7%) apmērā.

Vislielākais kāpums tieši ārzemēs no lielajiem veidiem bijis īpašuma apdrošināšanā - par 62% (pieaugums šajā veidā kopumā - 28%). Tā rezultātā lielāko apdrošināšanas veidu topā pērn notikusi līderu maiņa, un īpašuma apdrošināšana ar 16,6% tirgus daļu ieņem pirmo vietu, vērtējot pēc kopējā parakstīto prēmiju apjoma, kas sasniedzis 86,1 miljonu eiro. Ārzemēs izmaksātās atlīdzības īpašuma apdrošināšanā pieaugušas vēl straujāk - par 74%, sasniedzot 9,6 miljonus eiro. Kopumā atlīdzībās izmaksāti 29,5 miljoni eiro, kas ir par 20% vairāk nekā pērn.

KASKO apdrošināšana ārzemēs piedzīvojusi nelielu kritumu -5%, tomēr kopējais KASKO prēmiju apjoms audzis par 2%, sasniedzot 84,2 miljonus eiro. Izmaksātās atlīdzības šajā veidā īpaši pieaugušas tieši ārzemēs - par 27%, un kopā izmaksāto atlīdzību pieaugums bijis 13%, sasniedzot 58,9 miljonus eiro.

Ārzemēs dominē sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības apdrošināšana (50% no ārvalstīs parakstītajām prēmijām visos apdrošināšanas veidos), un kopā šajā veidā parakstītas prēmijas 84,2 miljonu eiro apmērā (16,3% no tirgus). Atlīdzībās izmaksāti 54,5 miljoni eiro, kas ir par 11% vairāk kā 2013.gadā.

Veselības apdrošināšanas apjoms ārzemēs nedaudz sarucis - par 6%, taču pieaugums kopumā bijis 13% apmērā, un apjoms - 64,4 miljoni eiro. Izmaksāto atlīdzību apjoms ārzemēs bijis bez izmaiņām, tomēr kopā atlīdzību apjoms palielinājies par 15% līdz 45,6 miljoniem eiro.

Ievērojumu prēmiju kāpumu ārzemēs piedzīvojusi vispārējās civiltiesiskās atbildības apdrošināšana - par 30%, kas veicinājis arī pieaugumu kopumā1 par 22%, sasniedzot  20,7 miljonus eiro. Izmaksātajās atlīdzībās šajā veidā pieaugums ārzemēs bijis 10%, kopumā - 4%, un kopā izmaksāts 3,4 miljonu eiro apmērā.

Dzīvības un OCTA apdrošināšanas veidos apdrošinātāji prēmijas ārzemēs neparaksta. Dzīvības apdrošināšana ir līdere Latvijas tirgū, taču arī kopējā tirgus apjomā dzīvības apdrošināšana ar gandrīz 16% tirgus daļu praktiski neatpaliek no pirmā trijnieka. OCTA, vērtējot pēc kopējām parakstītajām prēmijām, ieņem 6.vietu ar 10,4% tirgus daļu.

Apskatā izmantoti FKTK apkopotie dati par Latvijas Republikā darbojošos 5 riska apdrošinātāju (Balta, BTA, Baltijas Apdrošināšanas Nams, Baltikums un Gjensidige) un 6 ārvalstu riska apdrošinātāju filiāļu (Compensa, ERGO, If Apdrošināšana, PZU, Seesam un Swedbank P&C), kā arī 2 dzīvības apdrošinātāju (CBL Life un SEB dzīvība) un 5 ārvalstu dzīvības apdrošinātāju filiāļu (Compensa Life, ERGO life, Mandatum Life, MetLife un Swedbank Life) darbības rezultātiem. OCTA apdrošināšanas veidā izmantoti LTAB dati, kas iekļauj arī LAAS Balva rezultātus; pārējos veidos LAAS Balva dati nav iekļauti.

 

Tevi varētu interesēt

Šī gada sākumā informējām, ka OCTA nozare pērn strādājusi ar 4,5 miljonu...

Pagājušajā gadā Latvijā transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās...

Latvijas apdrošināšanas tirgū no jauna lieli spēlētāji, visticamāk, neienāks,...

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) mazajiem un vidējiem uzņēmumiem (MVU) piedāvā...

Norvēģu akcionāru Gjensidige Forsikring meitas uzņēmums AAS Gjensidige Baltic pēc auditētiem datiem...

Nepalaid garām

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

Tiesa noraidījusi nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus brāļa prasību pret...

2019. gada desmit lielāko nekustamā īpašuma darījumu sarakstā Rīgā un Pierīgā ir ne...

Akciju sabiedrība "Meridian Trade Bank" 22. janvārī ir mainījusi nosaukumu uz "Industra...

Tiesvedību un to radīto sarežģījumu dēļ Lielupes apkaimē slēgtais restorāns "36.līnija" atsācis...

Ir būtiski runāt par privātās dzīves, interešu un plānu saskaņošanu ar darbu, nevis...

No šīs sadaļas

Apdrošināšanas sabiedrība BTA Insurance Company SE aizvadītajā gadā parakstīja...

Apdrošināšanas sabiedrība Balta no šodienas maina savu vizuālo identitāti....

Pērn pieņemti 1137 lēmumi par atlīdzību izmaksu no Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju...

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) informācija par apdrošinātāju darbības...

Saeimas Pieprasījuma komisijas deputāti trešdien pauda neapmierinātību ar Rīgas pils apdrošinātāja...

Fotoradari apdrošināti, paredzot jebkāda veida bojājumu rašanos, tostarp ļaunprātīgu...

Likvidējamā risku apdrošināšanas kompānija Balva, visticamāk, nespēs segt visas...

Pērn obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļu apdrošināšanas (OCTA) nozare...

Latvijā pērn ir nedaudz pieaudzis automašīnu zādzību skaits; auto markas popularitāte zagļu...

Apdrošināšanas sabiedrības If P&C Insurance AS Igaunijā un tās filiāļu Latvijā...