Nodokļi

Latvijas balzams nokārtojis gandrīz 4 miljonu eiro atliktā nodokļu maksājuma saistības

LETA, 15.10.2014

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Latvijas balzams nokārtojis saistības ar Valsts ieņēmumu dienestu, noteiktajā termiņā samaksājot atlikto nodokļu maksājumu 3,83 miljonu eiro apmērā, portālu Nozare.lv informēja uzņēmuma pārstāve Dana Hasana.

«Nodokļu maksājums ir veikts pilnā apmērā un noteiktajā termiņā. Visu šo laiku uzņēmums ir produktīvi strādājis, vienlaikus izmantojot likumā paredzēto iespēju, vienojoties ar VID,» sacīja Hasana.

Latvijas balzams jūnijā vērsās pie VID ar lūgumu rast iespēju izmantot atlikto nodokļu maksājumu 3,83 miljonu eiro apmērā, ko veido pievienotās vērtības nodoklis (PVN) un akcīzes nodoklis. VID šim lūgumam piekrita, un nodokļu maksājumi budžetā sadalīti atbilstoši uzņēmuma piedāvātajam termiņam, kas ir 16.oktobris.

«Tas, ka uzņēmums lūdz atlikt nodokļu maksājumu, nav nekas ārkārtējs, bet normāla, likumā paredzētā iespēja. Uzņēmumam, kuram nav nodokļu parādu, ir tiesības četras reizes gadā izmantot iespēju maksāt nodokļus pēc īpaša, iepriekš saskaņota grafika. Atliktā nodokļu maksājumu iespēja tikusi izmantota arī citus gadus,» iepriekš atzina uzņēmuma pārstāve.

Latvijas balzams 2013.gadā strādājis ar 101,1 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 1,5% vairāk nekā 2012.gadā. Uzņēmuma peļņa sasniedza 5,7 miljonus eiro, kas ir par 3,8% mazāk nekā 2012.gadā, kas skaidrots ar izejvielu sadārdzinājumu.

2013.gadā Latvijas balzams nodokļos nomaksājis 58,7 miljonus eiro, tostarp akcīzes nodoklī - 43,4 miljonus eiro.

Savukārt Latvijas balzama apgrozījums šā gada 1.ceturksnī sasniedza 21,8 miljonus eiro, kas ir par 0,8% vairāk nekā 2013.gada attiecīgajā periodā, liecina NASDAQ OMX informācija.

Pārskata perioda neauditētā peļņa veidoja 1,3 miljonus eiro, kas divas reizes pārsniedz 2013.gada attiecīgā perioda rezultātu.

Apgrozījuma pieaugumu nodrošinājis pārdošanas rādītāju pieaugums Baltijas tirgos un vairākos citos stratēģiskajos eksporta tirgos. Turpretī peļņas palielinājumu uzņēmums pamato ar mērķtiecīgu darbu produktu portfeļa attīstībā un ražošanas procesu efektivitātes paaugstināšanā.

Latvijas balzams dibināts 1900.gadā, pašreizējo nosaukumu ieguvis 1970.gadā. Uzņēmums ražo vairāk nekā 130 dažādu nosaukumu dzērienus.

Latvijas balzama lielākais akcionārs ir kompānija SPI Regional Business Unit BV, kam pieder 89,53% akciju.

Komentāri

Pievienot komentāru