Latvijas Nacionālais mākslas muzejs maina zīmolu 

Paralēli vērienīgajiem rekonstrukcijas darbiem, Latvijas Nacionālā mākslas muzejs (LNNM) ieguvis arī jaunu vizuālo identitāti un maina zīmolu, informē muzejs.

Dienas Bizness, 11.12.2015
1/8

Publicitātes foto

Jaunās vizuālās identitātes centrā ir izgaismošanās process – kārtu pa kārtai muzejs tiks atklāts un izgaismots sabiedrībai. Tas sāksies Atvērto durvju dienu laikā ar muzeja galvenās ēkas Rīgā, K. Valdemāra ielā 10a jaunatklāšanos un turpināsies ar izgaismotiem stāstiem un atklājamiem noslēpumiem par Latvijas un pasaules mākslu. Tiks izcelts tas, kas līdz šim ir bijis aizsegts, savukārt senais un piemirstais tiks pasniegts citā gaismā.

«Jaunā grafiskā zīme ir veidota, tajā ietverot zīmola pamatideju – izgaismošanos un atklāšanos. Vizuāli tas izpaužas MM burtu kodā, kas šo domu vislabāk atspoguļo tieši lietojumā uz tumša fona, radot gaismas iemirdzēšanās sajūtu. Zīme demonstrē reizē gan muzeja smalkumu, gan stabilitāti, mūsdienīgai pieejai spēlējoties ar klasisku burtu tēlu. Savukārt identitātē iekļautais grafisko zīmju raksts ilustrē muzeja dinamiku,» LNMM logotipa tapšanas procesu atklāj grafikas dizainere Maija Rozenfelde.

Līdztekus muzeja jaunajai grafiskajai zīmei izstrādāta vizuālā identitāte LNMM izstāžu zālei Arsenāls, kas turpmāk sasauksies ar Latvijas Nacionālā mākslas muzeja logotipu.

Jaunais zīmols un vizuālā identitāte tapusi sadarbībā ar radītāju cilti MATKA tribe un grafikas dizaineri Maiju Rozenfeldi. Pāriešana uz jauno veidolu notiks pakāpeniski: 2016. gada janvārī kļūs pieejama LNMM jaunā mājas lapa, un soli pa solim jaunā identitāte sāks dzīvot visā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja komunikācijā.

Jaunākais izdevums