Latvijas piena jaunais investors būs kooperatīvs Latraps 

Jelgavas piena rūpnīcas Latvijas piens jaunais investors būs graudkopības kooperatīvs Latraps, informēja Latvijas piena pārstāvis un piensaimniecības kooperatīva Trikāta KS valdes priekšsēdētājs Uldis Krievārs.

NOZARE.LV, 27.05.2014
1/2

Raimonds Freimanis

Foto: Vitālijs Stīpnieks, Dienas Bizness

«Ir panākta konceptuāla vienošanās ar Latrapu par investīciju piesaisti. Tuvāko nedēļu laikā notiks detalizētāka vienošanās, tad arī kopīgi ar Latrapu informēsim par līguma nosacījumiem,» sacīja Krievārs.

Jau iepriekš izskanēja informācija, ka Latvijas pienam tiks piesaistīts investors, kurš ar saviem līdzekļiem palīdzēšot stabilizēt naudas plūsmu pēc iepriekš saņemtā kredītiestādes atteikuma piešķirt aizdevumu apgrozāmajiem līdzekļiem. Bankas atteikums saistīts ar piesardzīgo vēlmi kreditēt piensaimniecības uzņēmumus saistībā ar sarežģīto situāciju augsto piena iepirkuma cenu dēļ, norādīja informācijas avots.

Tāpat Latvijas pienā tuvākajā laikā notiks pārmaiņas, no darba uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatā aizejot Raimondam Freimanim, kurš vadīja uzņēmumu jau no tā dibināšanas 2010.gadā.

Latraps ir lielākā graudkopības un rapša lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība, kura apvieno vairāk nekā 670 zemnieku saimniecības visā Latvijā. Kooperatīva apgrozījums 2012.gadā bija 201,831 miljons eiro, bet peļņa - 5,341 miljons eiro.

Latvijas piena dibinātāji ir piensaimnieku kooperatīvs Trikāta KS, kam pieder 50% kapitāldaļu, kā arī piensaimnieku kooperatīvi Dzēse un Piena partneri KS ar 25% kapitāldaļu katrs. Kopumā kooperatīvi apvieno 600 zemnieku saimniecības visā Latvijā.

Saskaņā ar Latvijas piena vadības aplēsēm pagājušo gadu uzņēmums noslēdza ar 37 miljonu eiro apgrozījumu. Uzņēmuma peļņa pirms nodokļu nomaksas bija 1,6 miljoni eiro, savukārt provizoriskā neto peļņa - 455 800 eiro.

Latvijas piens 2012.gadā strādāja ar 25,89 miljonu apgrozījumu un 1,34 miljonu eiro zaudējumiem.

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs ir Freimanis, valdes locekļi - Agrita Šēnberga. Gatis Jurisons un Artis Pētersons.

Latvijas piens ražo gan sieru, gan arī industriālos produktus - vājpiena koncentrātu un krējumu, kas galvenokārt paredzēts eksporta tirgum. Eksports industriālo produktu jomā veido 98% no saražotā apjoma, savukārt patēriņa produktu jomā - 17%. Latvijas piena produkti tiek eksportēti uz Lietuvu, Igauniju, Ukrainu, Vāciju, Slovākiju, Lielbritāniju, Izraēlu.

Latvijas piens sāka darbību 2012.gada jūnija beigās.

10,4 miljonus latu (14,79 miljonu eiro) vērtās rūpnīcas pamatakmens tika likts 2011.gada 28.septembrī. Kooperatīva biedru līdzfinansējums ir viens miljons latu (1,42 miljoni eiro), kredīts bankās - aptuveni 6,5 miljoni latu (9,24 miljoni eiro), bet Eiropas Savienības fondu finansējums - aptuveni trīs miljoni latu (4,26 miljoni eiro). Tāpat Latvijas piens ir saņēmis valsts garantēto atbalstu - piecus miljonus latu (7,11 miljonus eiro).

Jaunākais izdevums