Biznesa tehnoloģijas

Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu 2018 saņem Aerones

Monta Glumane, 30.05.2018

Foto:publicitātes

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Latvijas-Amerikas Inovāciju balvas konkursā par uzvarētāju atzīts uzņēmums Aerones, bet 2.vietā Solfeg.io, iegūstot attiecīgi 10 000 un 5 000 eiro lielas balvas, informē Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā.

Kopumā tika iesniegti 15 pieteikumi, kurus vērtēja, balstoties uz tādiem kritērijiem kā novatorisms, ietekme, pielietojamība, sadarbība, projekta briedums un pievienotā vērtība.

Konkursa uzvarētājs «Aerones» ir bezpilota lidaparāts jeb drons, kas paredzēts vēja ģeneratoru apkopei, tādējādi uzlabojot to efektivitāti. Drona celtspēja ir līdz 200 kg, un to var izmantot gan vēja ģeneratoru tīrīšanai, gan dzesēšanai un attīrīšanai no ledus.

Otrās vietas ieguvējs «Solfeg.io» ir mūzikas mācību lietotne, kas palīdz skolēniem vispārizglītojošās skolās apgūt mūziku. Lietotne padara mūzikas mācīšanos skolā tikpat aizraujošu kā tās klausīšanos mājās, atvieglo skolotāja darbu un sniedz skolām lielākas iespējas nodrošināt uz praktisku pieredzi balstītu mūzikas izglītību. «Solfeg.io» lieto jau aptuveni 400 skolās Latvijā un ASV.

Goda rakstus no ASV vēstnieces Latvijā saņēma uzņēmumi «Anatomy Next» par inovāciju projektu «Traumas simulators» un «SAF Tehnika» par inovāciju «PhoeniX C».

«Anatomy Next» ir paplašinājusi savu tehnoloģiju klāstu ar virtuālās realitātes apmācības sistēmu – Traumas simulatoru, kas medicīnas studentiem sniedz iespēju apgūt dažādu traumu aprūpi un sagatavo tos ārkārtas situācijām.

«PhoeniX C» ir iekārta, kas atbalsta «Carrier Ethernet» funkcionalitāti un ir paredzēta ciparu audio un video signālu pārraidei. Tā radīta ar mērķi atbalstīt pāreju no ATSC 1.0 uz ATSC 3.0 raidītājiem.

Konkursa uzvarētāji saņēma speciāli izgatavotu balvu, kas simbolizē radošumu un inovācijas, kā arī sertifikātu no ASV vēstnieces Latvijā.

Latvijas-Amerikas Inovāciju balvas mērķis ir atbalstīt uzņēmējdarbību, uz pētniecību balstītu inovāciju un ciešākas ekonomiskās saites starp Latviju un ASV. Izvērtējot inovāciju balvas pretendentu pieteikumus, tika ņemti vērā jauninājumi uzņēmējdarbībā un tirdzniecībā, akadēmisko un zinātnisko pētījumu, medicīnas un veselības, vides, enerģētikas un izglītības jomā.

Pieteikumus varēja iesniegt Latvijas iedzīvotāji vai organizācijas un uzņēmumi, kas reģistrēti Latvijā. Projektiem bija jāapliecina saikne vai cieša sadarbība starp Latviju un ASV.

Latvijas-Amerikas Inovāciju balvu rīko ASV vēstniecība Latvijā, Baltijas-Amerikas Brīvības Fonds (BAFF) un Amerikas Tirdzniecības Palāta Latvijā (ATPL) ciešā sadarbībā ar tehnoloģiju jaunrades telpu TechHub Riga un Latvijas Start-up uzņēmumu asociāciju.