Politika

Lielbritānijā sākas Brexit atbalstītāju protesti

LETA/DPA, 15.03.2019

Foto: SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Brexit atbalstītājs Naidžels Farāžs plāno sestdien sākt 14 dienu protesta gājienu, lai atbalstītu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), bet šodien Anglijā atbalsta demonstrāciju Brexit sarīkojuši zvejnieki.

Neliela zvejas laivu flotile iebraukusi Ņūkāslā pie Tainas, lai pievērstu sabiedrības uzmanību «nāvessodam, ko [premjerministres] Terēzas Mejas izstāšanās vienošanās vai parlamenta locekļu aizkavētais Brexit izpildīs Lielbritānijas zvejniecībai un piekrastes kopienām».

Bijušais Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) līderis Naidžels Farāžs ceturtdien pauda milzu sašutumu par deputātu lēmumu atbalstīt Mejas priekšlikumu Brexit atlikt.

Mejas priekšlikums paredz līdz 20.martam sarīkot vēl vienu balsojumu par viņas panākto Brexit vienošanos, un, ja vienošanās tiek apstiprināta, tad Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES), kas paredzēta 29.martā, tiks atlikta līdz 30.jūnijam.

Meja brīdinājusi, ka gadījumā, ja vienošanās tiks arī trešo reizi noraidīta, var nākties lūgt ilgstošu Brexit atlikšanu, kas paredzētu arī Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu rīkošanu Lielbritānijā maija beigās.

Farāžs, kurš pašreiz ir Eiropas Parlamenta (EP) deputāts un politikas komentētājs, norādīja, ka Meja ir «50 reizes» solījusi, ka Lielbritānijas izstāsies no ES 29.martā.

«Mūsu politiķi ir melojuši mums atkal un atkal. Šis ir pēdējais salmiņš,» paziņoja Farāžs, aicinot cilvēkus pievienoties viņa jaunajai Brexit partijai.

Mejas faktiskais vietnieks Deivids Lidingtons piektdien intervijā radio pauda cerību, ka Lielbritānija izstāsies no ES pēc iespējas ātrāk un darīs to organizētā veidā, ja likumdevēji trešajā balsojumā nākamnedēļ atbalstīs Mejas panākto Brexit vienošanos.

Plānots, ka Farāža iecerētais «Gājiens aiziešanai» sāksies sestdien Sanderlendā, kur 2016.gadā Brexit referendumā tika reģistrēts pirmais balsu vairākums par izstāšanos no ES, un noslēgsies 29.martā Londonā.

Komentāri

Pievienot komentāru