Liepājas metalurgs atteiksies no profesionālām hokeja komandām 

Rūpnīca Liepājas metalurgs nākamajā sezonā atteiksies no profesionālu hokeja komandu uzturēšanas, spēlējot vien Latvijas čempionātā, sarunā ar aģentūru LETA pastāstīja sporta kluba Liepājas metalurgs direktors Ilgvars Šēns.

LETA, 23.03.2013

Foto: Leta

Jau daudzus gadus Liepājas metalurga galvenā komanda spēlēja Baltkrievijas atklātajā čempionātā (BAČ), bet šosezon vienības jaunatnes sastāvs sekmīgi debitēja Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) B grupā.

Šīs abas komandas nākamajā sezonā nepastāvēs un vienība startēs vien Latvijas meistarsacīkstēs.

«Vakar mums bija tikšanās ar prezidentu un komandu, kurā tika pavēstīti šādi nepatīkami jaunumi,» atzina Šēns. «Tā kā akciju sabiedrības peļņa ir nulle vai pat mīnusi, neesam spējīgi vairs uzturēt tik dārgas komandas.»

Šēns atzina, ka hokeja komandas ar inventāru un ledus īri izmaksā daudz dārgāk par futbolu, kurā var «sezonas sākumā iedot tik un tik bumbas».

Arī futbola komanda šo sezonu uzsāks taupības režīmā, bet tik radikālas metodes kā hokejā tur pagaidām vēl netiks pielietotas. «Varbūt mazināsim algas futbolam, tomēr pagaidām līdz tam vēl nenonācām.»

Tāpat Šēns uzsvēra, ka pagaidām finansējums nav ticis samazināts arī bērnu sportam.

Šēns atzina, ka citi sponsori Liepājā komandām praktiski nav. «Liepājā nekā nav. Lai tādas komandas paliktu pie dzīvības, jābūt puslīdz nopietnai sponsorēšanai.»

Kā ziņots, šajā sezonā Liepājas metalurga galvenā komanda BAČ kvalificējās izslēgšanas spēlēm, bet ceturtdaļfinālā nespēja uzvarēt nevienā mačā.

MHL B grupā spēlējošā Liepājas metalurga komanda regulārajā sezonā pārliecinoši uzvarēja savā divīzijā, bet izslēgšanas spēlēs zaudēja ceturtdaļfinālā.

Savukārt Latvijas čempionātā iepriekšējo divu sezonu valsts čempionvienība Liepājas metalurgs 2 nespēja pārvarēt pusfinālu. Tā kā tās pretiniece Ozolnieki/Monarch atteicās no sērijas par trešo vietu, liepājnieki jau nopelnījuši bronzas godalgas.

Jaunākais izdevums