Luminor Latvija peļņa sasniegusi 17,6 miljonus eiro 

Luminor Latvija peļņa 2018. gada 2. ceturksnī sasniedza 17,6 miljoni eiro un aizdevumu apjomi saglabājās stabili, informē bankas pārstāvji.

Db.lv, 30.8.2018

Foto: Ints Kalniņš/Reuters/Scanpix/LETA

Kapitāla atdeve 2018. gada 2. ceturksnī sasniedza 13,22%, kas ir par 6,3% vairāk nekā šā gada pirmajā ceturksnī.

Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā: «Neskatoties uz pesimisma vilni šā gada sākumā, 2018. gadā Latvijas ekonomika ir saglabājusi iepriekšējā gadā sasniegto izaugsmes tempu, pirmajā pusgadā uzrādot 4,5% izaugsmi. Atlikušajos šī gada mēnešos sagaidām tikai nenozīmīgu tempa palēnināšanos. Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji bauda augstāku dzīves līmeni un uzņēmējdarbības aktivitāte un dažādība ir vērienīgāka kā jebkad agrāk. Vienlaikus finanšu sektoram tas nozīmē jaunas iespējas un izaicinājumus. Noguldījumu apjoms aug un mums jāspēj tas pārdomāti pārvaldīt, lai sekmētu ekonomikas un mūsu uzņēmumu izaugsmi,» saka Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

«Arī Luminor aizvadītajā ceturksnī bija daudz nozīmīgu sasniegumu, taču visbūtiskākais, ka esam noturējuši un stiprinājuši mūsu klientu bāzi – gan aktīvo klientu skaits, gan kopējā klientu aktivitāte pieaug. 2018. gada 2. ceturksnī esam uzlabojuši klientu apkalpošanu un kopējo klientu pieredzi. Arvien vairāk produktu un pakalpojumu piedāvājam attālināti, ļaujot klientiem ērti organizēt savu finanšu ikdienu, ietaupot laiku un naudu. Cilvēku gaidas attiecībā uz finanšu pakalpojumu lietošanas ērtumu un ikdienas darījumu ātrumu aug zibens ātrumā. Redzam, ka esam uz pareizā ceļa – vēlamies darboties vienkārši un sniegt saviem klientiem efektīvākos pakalpojumus atbilstoši viņu vēlmēm acumirklī. Strādājam, lai iepazīstinātu klientus ar jauniem digitāliem risinājumiem, kas mainīs to, kā mēs izmantojam finanšu pakalpojumus,» viņa piebilst.

2018. gada otrajā ceturksnī Luminor Grupa uzrādījusi labus biznesa rezultātus un pieaugošu aktivitāti un klientu skaitu visos biznesa segmentos, tādējādi pārsniedzot iepriekšējā ceturkšņa sniegumu. Galvenokārt šo izaugsmi veicinājis aktivitātes pieaugums ikdienas bankas produktu un pakalpojumu lietošanā, kā arī spēcīgāki pārdošanas rezultāti un plašāks pieprasījums pēc finanšu riska pārvaldīšanas instrumentiem.

Tāpat arī rezultātus pozitīvi ietekmējuši samērā labvēlīgie tirgus apstākļi un ekonomikas augšupeja (visās Baltijas valstīs IKP pieaugums virs 3%), kas arī sekmē gan klientu aktivitātes, gan kopējā klientu skaita un portfeļa palielināšanos.

Luminor Grupas vadītāja Erki Rāzukes (Erkki Raasuke) komentārs: «Šobrīd mūsu galvenais izaicinājums ir saglabāt līdzsvaru, nodrošinot ikdienas pakalpojumus un servisa kvalitāti un tajā pašā laikā veicot vērienīgas organizācijas pārmaiņas. Mēs apvienojam sešas organizācijas trīs valstīs, radot jaunu lietu kārtību un vienkāršojot mūsu darbu. Vienlaikus veidojam pamatu arī mūsu turpmākajai izaugsmei un attīstībai,» saka Erki Rāzuke, Luminor Grupas vadītājs.

Tevi varētu interesēt

Apvienoti divi Luminor pensiju līdzekļu pārvaldītāji - turpmāk Latvijas Luminor klientu pensiju...

Luminor Latvijas vadības komandai pievienojies Personāla vadītājs Edgars Pīlips....

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Latvijas lielāko banku - Swedbank, SEB, Citadele un Luminor - pārstāvji ir...

No šodienas līdz 31.augustam Latviju apmeklēs Eiropas Parlamenta (EP) Finanšu noziegumu, izvairīšanās...

Otrā ceturkšņa beigās Rietumu Banka regulatoram – Finanšu un kapitāla tirgus komisijai – nosūtījusi...

Latvijas banku sektorā valda stabilitāte un kārtība, tomēr Latvijai ir svarīga domu...

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro pirmdien deva rīkojumu bankām par norēķinu vienību izmantot...

Norvēģijas banka DNB atklājusi Rīgas servisa centru, kas atradīsies Hanner grupas attīstītajā...

Likvidējamā «ABLV Bank» pieļauj iespēju likvidēt tai piederošo «ABLV Bank Luxembourg», aģentūrai...

Likvidējamā ABLV Bank līdz šā gada beigām plāno samazināt darbinieku skaitu par...

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvalde pēc likvidējamās «ABLV Bank» iesnieguma...

Šveices banka «Credit Suisse», pamatojoties uz ASV izsludinātajām sankcijām, ir iesaldējusi ar...