Manikīra putekļu sūcēju ekspansiju īsteno no Ventspils 

Investējot 80 tūkst. eiro SIA Emil Company Europe Ventspilī izveidojis manikīra putekļu savācēju ražotni, produkcija jau tiek realizēta 16 valstīs, perspektīvā plāno izstrādāt jaunus produktus

Māris Ķirsons, 21.2.2019

Emīls Hamitovs

Foto: Māris Ķirsons

Uzņēmums reģistrēts tikai 2017. gada nogalē, taču sākotnēji izmantotās telpas jau kļuvušas par šauru, un pavisam nesen notikusi pārcelšanās uz lielākām.

Strauji aug

«Pašlaik, augot pasūtījumiem, palielinās arī ražošanas apjomi – šomēnes jau būs ap 800 ierīču, salīdzinājumam – janvārī bija 750, bet pērn decembrī – pat mazāk par 500,» stāsta SIA Emil Company Europe īpašnieks Emīls Hamitovs. Kopumā uzņēmumā strādā deviņi darbinieki, no kuriem divi ir ražošanas tehniķi. «Manikīra putekļu sūcēju izgatavošanai nepieciešamās komplektējošās detaļas pasūtām ražotājiem Latvijā – metāla korpusus ražo viens uzņēmums, otrs tos krāso, trešais izgatavo nepieciešamās plastmasas detaļas,» biznesa modeli atklāj E. Hamitovs. Pie salīdzinoši nelieliem ražošanas apjomiem nav nepieciešams veidot pašam savus metālapstrādes, pulverkrāsošanas, plastmasas formu izgatavošanas iecirkņus.

«Putekļu sūcējiem nepieciešamos filtrus šujam paši,» uz jautājumu par filtru izcelsmi atbild E. Hamitovs. Viņaprāt, mazam uzņēmumam vieglāk izaugt, koncentrējoties uz savu produktu, vienlaikus maksimāli izmantojot profesionālo pakalpojumu sniedzēju piedāvātās iespējas un servisu.

Novērtēja iespēju

«Ventspils Brīvosta piedāvāja lieliskas iespējas biznesa attīstīšanai tieši šajā pilsētā, turklāt pats esmu dzimis Ventspilī, un ar to man saistās bērnības skaistās atmiņas,» uz jautājumu, kāpēc izvēlējies ražotni izvietot tieši Ventspilī, atbild E. Hamitovs.

Ar manikīra putekļu sūcēju jomu viņš sācis nodarboties pirms vairāk nekā pieciem gadiem Kazaņā (Krievijā). «Inženiertehniskā izglītība komplektā ar darba pieredzi pārdošanā bija labs pamats, lai sāktu nodarboties ar ļoti specifisku iekārtu izgatavošanu un pārdošanu,» uz jautājumu, kā nonācis līdz idejai veidot savu uzņēmumu manikīra putekļu sūcēju ražošanai, atbild E. Hamitovs. Kazaņā un visā Krievijā dāmas vēlas izskatīties ļoti pievilcīgas, tāpēc arī manikīrs un pedikīrs ir pieprasīts pakalpojums, tā sniegšanai ir vajadzīgs aprīkojums. «Būtībā skaistumkopšanas salonos vai nu nebija manikīra putekļu sūcēja, vai arī tas bija Ķīnā ražots un zemas kvalitātes, tāpēc arī izdarīju attiecīgu izvēli,» viņš stāsta.

Gadu gaitā Kazaņas ražotnē ik mēnesi tika audzēti ražošanas apjomi, kas pašlaik ir 2500 līdz 2700 vienību mēnesī. Pamatā piegādes valstis ir Krievija, Kazahstāna, Baltkrievija, Kirgizstāna, nedaudz arī Uzbekistāna. Tā kā savulaik bija sadarbības piedāvājumi no ES dalībvalstīm, uzņēmējs apsvēris ideju par ražotnes izveidi Eiropā. «Sākotnēji ražotnes izveide Latvijā netika plānota, taču, apciemojot savu dzimto Ventspili, nolēmu to veidot tieši šeit,» tā E. Hamitovs.

Savu izvēli viņš pamato ar vairākiem pozitīviem faktoriem – iespējām risināt komerciālos jautājumus ne tikai latviešu, bet arī angļu un krievu valodā, Ventspils Brīvostas atbalstu biznesa attīstīšanai, iespējai iegūt Latvijas valsts (LIAA personā) atbalstu, loģistikas priekšrocības, ko rada prāmju satiksme no Ventspils uz Zviedriju un no Liepājas uz Vāciju, kā arī tiešais avioreiss Kazaņa – Rīga. «Šo faktoru dēļ nolēmu arī šeit veidot ražotni – placdarmu sava produkta izgatavošanai un realizācijai Eiropā un ASV,» savu izvēli pamato E. Hamitovs.

Izstādes un «sarafāna radio»

Pirmie soļi, lai varētu sākt uzņēmējdarbību, E. Hamitova vērtējumā, nav bijuši sarežģīti, jo Brīvosta savu darbu paveikusi ātri, arī uzņēmēja nolīgtie konsultanti palīdzējuši atrisināt visas formalitātes ar uzņēmuma reģistrāciju un termiņuzturēšanās atļaujas saņemšanu Latvijā. «Kopējās investīcijas līdz šim ir aptuveni 80 tūkst. eiro, kas ir mana nauda, bez jebkāda kredīta,»uzsver E. Hamitovs.

Šobrīd savu produktu viņš popularizē, izmantojot sociālos tīklus, kā arī izstādes ārzemēs. «Ir valstis, kurās skaistumkopšanas profesionālo instrumentu tirgotāji, redzot produktu un tā izmantošanas iespējas, to labprāt pasūta, ir arī tādas, kurās vismaz līdz šim nav izdevies ieinteresēt par to,» atzīst uzņēmējs. Viņš sākotnēji bijis skeptisks par Francijas tirgu, taču pēc izstādes Lionā un tai sekojošajiem pasūtījumiem viedokli mainījis.

Pašlaik putekļu sūcēji tiek realizēti Somijā, Spānijā, Francijā, Itālijā, Maltā, Melnkalnē, Portugālē, Grieķijā, arī Lietuvā, Igaunijā un, protams, Latvijā. Pašlaik kopumā Latvijas ražotne apgādā 16 valstu pircējus, bet perspektīvā tādu varētu kļaut vismaz par dažām vairāk. «Strādājam, lai savu produkciju varētu piegādāt ASV tirgum, bet, lai to varētu sekmīgi īstenot, ir nepieciešama produkta sertifikācija ASV,» atklāj E. Hamitovs. Lielākā atsaucība ir tieši no Eiropas dienvidu valstīm. Līdztekus reklāmai internetā un darbam izstādēs pozitīvu efektu rada «sarafāna radio». «Manikīra pakalpojumu sniedzēji savā starpā apmainās ar informāciju, un tieši šīs atsauksmes rada situāciju, kad manikīra saloni paši pa tiešo interesējas par mūsu produktu, kā arī to pasūta,» uz jautājumu par potenciālo klientu aktivitātēm atbild E. Hamitovs. Viņš nenoliedz konkurentu esamību šajā specifiskajā segmentā, tomēr pašlaik piedāvātā produkta kvalitātes un cenas attiecība sekmējusi tieši Ventspilī bāzētā uzņēmuma sekmīgu ieiešanu tirgū.

Padomā jauni produkti

Uzņēmumā tiek ražoti gan manikīra, gan pedikīra putekļu sūcēji, taču ir iecere pieņemt darbā Ventspils augstskolas studentu – topošo elektronikas speciālistu, lai izstrādātu jaunu tehnoloģiju sarežģītiem produktiem. «Man kā inženierim – tehniķim ir skaidra ideja, kāds produkts vajadzīgs, taču pietrūkst elektronikas zināšanu,» uz jautājumu, kā pietrūkst ideju materializācijā, atbild E. Hamitovs. Pašlaik izstrādes stadijā ir nagu lakas žāvēšanas speciālā LED lampa.

Tevi varētu interesēt

Jūlija beigās durvis vērs 25 milj. eiro vērtā Valsts Ventspils Mūzikas vidusskola...

Ventspils ūdens piedzīvojumu parkam esošais baseins ir kļuvis par šauru, tāpēc turpmāko...

Ventspilī ir pieprasīti neapbūvēti zemesgabali privātmāju apbūvei vidēji no 1000 - 1700...

Gaidāmās vētras dēļ Ventspilī un Liepājā Jaungada svinības, iespējams, notiks bez salūta,...

Ceturtdien Ventspils uzņēmums AS «Diāna» atvēra renovēto veikalu «top!» Andreja ielā 5,...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Apakšveļas zīmols Flash You and me piecos gados kļuvis par stabili augošu...

Daugavpilī ražotais funkcionālu treniņu fitnesa aprīkojums ir pieprasīts ne vien Baltijā, bet...

Lauksaimnieku, mežsaimnieku un pārtikas ražotāju kopējais eksporta apjoms aug, atkal tiek iekoptas...

Šveices firma izgatavo darbagaldu speciāli Liepājas uzņēmumam Metālmeistars....

Būvmateriālu ražotājs Cemex, S.A.B. de C.V. nācis klajā ar paziņojumu, ka ir...

Šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums Orkla Confectionery...

Liepājas higiēnas preču ražotājs «iCotton» ar bankas «BlueOrange» un Centrālās finanšu un...

Jauna komercķīla pēc gada pārtraukuma reģistrēta kokapstrādes uzņēmumam SIA «Gaujas Koks»,...

Dizaineru iecienītais un Facebook daudzgalvainā sekotāju pūļa novērtētais uzņēmums AW Latvia...

2018. gadā graudu kopraža bija 2,1 milj. tonnu, kas ir par 635,2...