Maratonu rīkotājiem trūkst naudas policijas pakalpojumu izmaksu segšanai

2018. gada 16. maijs plkst. 18:07
Autors: LETA
Sadaļa: Finanses
Dalies ar šo rakstu

Lattelecom Rīgas maratona, Rīgas velomaratona un skrējiena We Run Riga organizatori lūguši Rīgas domei līdzfinansējumu, lai segtu sadārdzinājušās Valsts policijas (VP) darbinieku pakalpojumu izmaksas, liecina trešdien Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā sniegtā informācija.

Kā norāda Lattelecom Rīgas maratona organizatori, pērn oktobrī pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos paredz, ka viena VP darbinieka stundas cena publiskos pasākumos ir 22,31 eiro, kas ir trīs reizes vairāk nekā iepriekš. Pērn šīs izmaksas bijušas 8,18 eiro stundā.

Ja aizvadītajā gadā izmaksas šo drošības pakalpojumu nodrošināšanai Lattelecom Rīgas maratona laikā bijušas aptuveni 12 494 eiro, tad šogad jau gandrīz 37 500 eiro. Organizatori norāda, ka to rīcībā nav līdzekļu šādam neparedzētam izmaksu kāpumam, tāpēc lūdz domei līdzfinansējumu radušās starpības segšanai, kas ir gandrīz 25 000 eiro.

Šī iemesla dēļ papildus finansējums nepieciešams arī Rīgas velomaratona un We run Riga organizatoriem. Viņiem šīs izmaksas pieaugušas vidēji par 5000 eiro katram.

Pasākumu rīkotāji lūguši Rīgas domei piešķirt līdzfinansējumu radušās starpības apmērā.

Naudas piešķiršanu trešdien akceptēja Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja, taču galējo lēmumu pieņems Rīgas dome. Līdzekļus paredzēts piešķirt no Rīgas domes rezerves fonda.

Rīgas šī gada budžetā Lattelecom Rīgas maratona norisei ir rezervēts līdzfinansējums 39 840 eiro apmērā, riteņbraukšanas sacensībām Rīgas velomaratons - 21 343 eiro apmērā, bet We Run Riga pasākumam - 18 000 eiro apmērā.

Dalies ar šo rakstu
Atslēgvārds