Finanses

Mazpilsēta, kurā par pakalpojumiem var maksāt ar bitkoiniem

Jolanta Sēnele,speciāli DB, 05.04.2018

Foto: freeimages.com

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kā neliela Šveices pilsēta pamanījās kļūt par Kripto ielejas galvaspilsētu.

Cūga (Zug) no pirmā acu skatiena ir tipiska izmēztā Šveices mazpilsēta ar ezeru vienā pusē un kalniem – otrā, kura slavena ar savu ķiršu liķieri. Pilsēta nav liela pat pēc Latvijas mērogiem – tikai 28 tūkstoši iedzīvotāju. Taču, lai šī miegainība un mazie mērogi neaizmiglo skatu, – Cūga ir Kripto ielejas galvaspilsēta.

Šajā mazpilsētā pāris gadu laikā ir reģistrēti jau vairāk nekā 100 uzņēmumi, kuru darbība aptver blokķēdes tehnoloģijas, kriptovalūtu un kriptogrāfiju. Kā holandiešu laikrakstam NRC Handelsblad atzīst Cūgas mērs Dolfijs Millers: «Pēc pieciem gadiem mēs redzēsim, vai esam bijuši pionieri vai muļķi.»

Cūgas mēra nostāja ir kalpojusi par skaidru signālu investoriem un blokķēdes uzņēmumu dibinātājiem. Pilsētai ir jau pieredze ar «īpašu attieksmi» – te ir viena no zemākajām korporatīvā nodokļa likmēm Šveicē. Kanādietis Johans Gēvers (Johann Gever) bija viens no pirmajiem, kurš pirms pieciem gadiem pārcēla savu uzņēmumu uz Cūgu. Viņš aģentūrai Bloomberg uzsver, ka zemas nodokļu likmes, protams, ir patīkamas, bet tādas ir arī Singapūrā, Honkongā un Dubaijā.

Cūga pasaules mediju uzmanības lokā nokļuva pirms diviem gadiem, kad vietējā pašvaldība nolēma, ka iedzīvotāji par nelieliem valsts pakalpojumiem varēs maksāt arī ar bitkoiniem. «Šeit pieņem bitkoinus» – stāv rakstīts uz pašvaldības ēkas stikla durvīm.

Visu rakstu Ne tikai ķiršu liķieris lasiet 5.aprīļa laikrakstā Dienas Bizness!

Komentāri

Pievienot komentāru