Megastar pirmajā gadā pārvadājis vairāk nekā 2 miljonus pasažieru 

Zane Atlāce - Bistere, 29.1.2018
1/8

Publicitātes foto

LNG ātrgaitas prāmis Megastar, kas uzsāka kursēt maršrutā Tallina-Helsinki 2017. gada janvārī, savā pirmajā gadā ir pārvadājis vairāk nekā 2 miljonus pasažierus, AS Tallink Latvija Pārdošanas un mārketinga direktore Baiba Muceniece.

Šis ir lielākais pasažieru skaits, kas uz viena kuģa gada laikā ir pārvadāts Baltijas jūrā.

«Megastar ir lielākais ieguldījums Igaunijā pēdējā desmitgadē ar privāta kapitāla investīciju pamatā, un mēs esam ļoti gandarīti ar kuģa sniegumu pirmajā gadā. Šis kuģis patiesi ir jaunākās paaudzes kuģis, kas ir aizsācis jaunu laikmetu Baltijas jūrā, uzstādot jaunus standartus,» sacīja Janek Stalmeister, Tallink Grupp CEO.

«Tallink ir pionieris tehnoloģiskajā attīstībā un videi draudzīgās aktivitātēs Baltijas jūrā. Un tas ir izdevīgi mūsu biznesam - gan no izmaksu efektivitātes, gan klientu apmierinātības un ceļojuma pieredzes perspektīvas,» viņš piebilda.

Salīdzinot ar Tallink Grupp otru Shuttle servisa prāmi Star, kas kursē šajā pat maršrutā, Megastar ir par trešdaļu spēcīgāks un efektīvāks, un tas var uzņemt 2 800 ceļotājus. Tajā pat laikā Megastar ietekme uz vidi ir tāda pati vai pat mazāka nekā Star. Megastar nerada SOx, NOx un praktiski nerada sodrējus, kā arī CO2 emisija, salīdzinot ar Superstar, kuru maršrutā nomainīja Megastar, ir samazināta par gandrīz 40%.

Megastar ir arī lielākais peldošais tirdzniecības centrs Baltijas jūrā. Uz kuģa tirdzniecības zona aizņem vairāk nekā divus klājus. Uz kuģa ir vairākas atvērtā tipa ēdināšanas zonas, dažādas telpas ar sēdvietām un galdiņiem, kā arī rūpīgi izplānotas tirdzniecības platības, nodrošinot ērtas iepirkšanās iespējas, ieskaitot arī unikālo iepirkšanās pašapkalpošanās servisu Q-shopping.

Kopējās Megastar izmaksas sasniedza 230 miljonus eiro. Kuģi uzsāka būvēt 2015. gada 4. augustā, ķīļa ielikšanas ceremonija notika 2016. gada 9. februārī, kuģa kristību ceremonija tika atzīmēta 2016. gada jūlijā un izmēģinājuma pārbaudes notika 2016. gada decembrī. Pirmajā reisā no Tallinas uz Stokholmu Megastar devās 2017. gada 29. janvārī. Kuģa Krustmāte ir Somijas bijusī prezidente Tarja Halonen.

Megastar ir 212 m garš ar 2 800 pasažieru vietām, kas ir līdzvērtīgs garumā un ietilpībā kruīza kuģim Baltic Queen. Megastar kā degvielu izmanto sašķidrināto dabasgāzi (LNG), tāpat to ir iespējams darbināt ar dīzeli. Prāmis ir ar bruto tonnāžu 49 000 t un ekonomisko ātrumu 27 mezgli. Radīts ekskluzīvi maršrutam Tallina-Helsinki, Megastar atbilst esošajiem, kā arī jaunajiem un stingrākajiem emisijas noteikumiem emisijas kontroles rajonā (ECA), tai skaitā Baltijas jūrā.

AS Tallink Grupp ir vadošā kuģniecības kompānija pasažieru, transportlīdzekļu un kravu pārvadājumu jomā Baltijas jūras Ziemeļu reģionā. Uzņēmumam pieder 14 kuģi, kas kursē ar Tallink un Silja Line zīmolu sešos dažādos maršrutos. AS Tallink Grupp nodrošina darba vietas vairāk nekā 7 000 darbiniekiem. 2017. gadā kompānija apkalpoja vairāk nekā 9.7 miljonus pasažieru. AS Tallink Grupp ir kotēta Tallinas biržā.

LASI VĒL:

Tallink izrāda jauno LNG ātrgaitas prāmi Megastar