Meridian Trade Bank: Pastāv nenoteiktība par bankas spēju turpināt darbību nākotnē; tiek meklēts investors 

AS Meridian Trade Bank un koncerns neievēroja kopējo kapitāla rezervju prasību gadā, kas noslēdzās 2017. gada 31. decembrī, liecina informācija bankas pērnā gada neauditētajā pārskatā. Bankas auditētais gada pārskats pagaidām nav pieejams.

Db.lv, 11.9.2018

Foto: Toms Koklītis/LETA

Kā norāda bankas vadība, situācija pērnā gada beigās padarīja koncerna un bankas kapitāla pietiekamības radītāju ievērojami jūtīgus pret jebkādu iespējamo papildus samazinājumu pašu kapitālā. Šie apstākļi norāda uz to, ka pastāv būtiska nenoteiktība saistībā ar koncerna un bankas spēju turpināt savu darbību nākotnē.

Meridian Trade Bank vadība norāda, ka nepārtraukti uzrauga kapitāla pietiekamību un tādēļ kopā ar biznesa modeļa maiņu veic virkni pasākumus koncerna un bankas pelnītspējas un kapitāla stiprināšanai: mainot atsevišķiem klientu segmentiem operacionālās apkalpošanas un maksājumu tarifus; samazinot administratīvos izdevumus atbilstoši ārvalstu klientu īpatsvara samazinājumam, taču neaprobežojoties ar personāla struktūras un atalgojuma optimizāciju, ārzemju pārstāvniecības slēgšanu, reģionālā klientu apkalpošanas tīkla optimizāciju, telpu nomas un citu administratīvo izdevumu samazināšanu; realizējot kredītportfeļa kvalitātes uzlabošanu, tajā skaitā atgūšanu un pārdošanu, kā arī optimizējot kredītoperāciju tarifus. Tāpat banka attīsta e-komerciju un maksājumu karšu biznesu.

Turpmāko trīs gadu periodā banka saņemto nesadalīto peļņu plāno novirzīt kapitāla palielināšanai, tāpat paredzēts piesaistīt subordinēto kapitālu noguldījumu programmas ietvaros, piedāvājot konkurētspējīgas procentu likmes subordinētajiem depozītiem vai emitējot subordinētās obligācijas.

Biznesa modeļa maiņas ietvaros akcionāri ir pieņēmuši lēmumu piedāvāt no 51% līdz 100% bankas akciju stratēģiskajam investoram, kura piesaistīšanā kredītiestāde sadarbojas ar profesionālu ārējo konsultantu. Jau pērn MTB Bank veica aktīvu darbu ar potenciālajiem investoriem, lai izveidotu optimāli labāko, iespējamo bankas turpmākās darbības modeli.

Notikumi Latvijas finanšu tirgū šā gada sākumā nav būtiski ietekmējuši bankas un koncerna darbību pārskatu parakstīšanas brīdī, tomēr vadība paredz, ka tā ietekmēs nākotnes darbību. Lai precīzāk noteiktu šo ietekmi un nepieciešamos pasākumus, banka veikusi stresa testu.

Tajā pašā laikā MTB Bank vadība uzskata, ka banka ir spējīga ieviest nepieciešamos pasākumus vajadzīgajā apjomā un termiņā un pēc tam, kad tirgus situācija Latvijā būs stabilizējusies, spēs veiksmīgi piedāvāt konkurētspējīgus pakalpojumus iekšzemes un ES klientiem.

Jaunais biznesa modelis saistīts ar Latvijas un Lietuvas klientu apkalpošanu, kuru pamatā ir attīstīta klientu bāze un pakalpojumu pārdošanas kanāli, skaidro MTB Bank. Viena no bankas turpmākās pakalpojumu sniegšanas prioritātēm būs iespēja attīstīt sadarbību ar e-komercijas pakalpojumu sniedzējiem un attīstīt tirdzniecības finansēšanas pakalpojumus. Vadības ieskatā plānotie kapitāla stiprināšanas pasākumi nodrošinās bankas jaunajam biznesa modelim adekvātu kapitāla pietiekamību 17%-20% līmenī turpmākajos divos gados.

«Vadība uzskata, ka jau paveiktie un turpmāk veicamie pasākumi spēs nostiprināt koncerna un bankas stāvokli, tomēr vairāku veikto un plānoto pasākumu kopējais rezultāts būs novērtējams tikai nākotnē, tādēļ pastāv nenoteiktība saistībā ar koncerna un bankas spēju turpināt darbību nākotnē,» teikts pārskatā.

Tevi varētu interesēt

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ir noslēgusi administratīvo līgumu ar AS «Meridian...

Šobrīd AS «Meridian Trade Bank» no aptuveni 40 000 klientiem ne vairāk kā 600...

AS Meridian Trade Bank kopējais piesaistīto noguldījumu apmērs pērnā gada beigās sasniedza 249,424...

No AS Meridian Trade Bank valdes priekšsēdētājas amata atbrīvota Svetlana Dzene, liecina Lursoft...

Nepalaid garām

LR Ģenerālprokuratūra, izmeklējot lietu par it kā 50 miljonu eiro naudas atmazgāšanas...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Latvijas banku sektora izsniegto kredītu kopējais apjoms šā gada jūnija beigās sasniedza 14,2 miljardus...

Izmeklēšanā par naudas atmazgāšanu Dānijas bankas «Danske Bank» Igaunijas filiālē tiek pētītas...

SEB banka ir piešķīrusi ilgtermiņa aizdevumu 10 miljonu eiro apmērā uzņēmumam Rīgas Siltums,...

Šā gada pirmajā pusgadā Latvijas banku sektorā bija vērojamas būtiskas pārmaiņas, un, lai stiprinātu...

Šā gada pirmā pusgada beigās noguldījumu apjoms Latvijas bankās bija 17,5 miljardi eiro, liecina...

Banku sektora peļņa šā gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo...

Nīderlandes banka ING Groep atzinusi, ka caur tās kontiem veikta nelegāli iegūtu...

SEB grupa ir izveidojusi jaunu riska kapitāla programmu ar mērķi investēt Latvijas, Lietuvas un...

Latvijas lielāko banku - Swedbank, SEB, Citadele un Luminor - pārstāvji ir...

Francijas banka «Societe Generale» otrdien paziņoja, ka tai varētu nākties samaksāt 1,1...