Būve

Mežaparkam vajag 200 miljonus latu

Andrejs Vaivars, 01.07.2013

Andrejs Kondratjuks

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Dziesmu svētku estrādi neizdosies pārbūvēt tik ilgi, kamēr Rīgas dome un valdība nespēs vienoties par šāda projekta finansēšanu . Tā intervijā DB, sākoties Dziesmu svētku nedēļai, pauž SIA Rīgas meži valdes loceklis Andrejs Kondratjuks. Viņš arī norāda – atbilstoši nupat pieņemtajam Mežaparka lokālplānam, tajā līdz 2020. gadam būtu jāiegulda ap 200 miljoniem latu.

Šobrīd norisinās kārtēji Dziesmu svētki. Kādā stāvoklī Mežaparks tos ir sagaidījis?

Mežaparks kopumā ir labi sagatavots. Viena no redzamākajām lietām ir tā, ka ir noasfaltēts galvenais ceļš uz estrādi, un to finansēja Rīgas dome, iedalot 287 tūkstošus latu. Tiesa gan, 10 tūkstošus latu no šīs naudas izmantojām, aizlāpot ap 1000 kvadrātmetriem bedrīšu.

Mežaparka estrāde ir vizuāli sakārtota – nokrāsojām to, kas bija jānokrāso. Sākotnēji šķita, ka brūk kopā estrādes labā spārna siena, bet izrādījās, ka ir tikai nekvalitatīvi uzlikts apmetums, un tagad tur viss ir sakārtots. Bija vēl dažādi citi sīkumi, kas tika novērsti. Tribīnes un to solus nokrāsojām.

Lokālplānā paredzēts, ka Mežaparkam jābūt Dziesmu svētku mājvietai un aktīvās atpūtas centram visos četros gadalaikos. Kā to ir plānots nodrošināt?

Galvenais ir sakārtot vidi. Kolīdz tas ir izdarīts, notiek arī viss pārējais. Iepriekš bija problēma, ka gar bērnu laukumu staigāja «virinātāji», tagad nav ne viņu, ne arī bomžu, jo šeit apgrozās arvien vairāk cilvēku. Savukārt cilvēku vairāk ir tāpēc, ka ir izpļauti celiņi, sastādītas puķes, notiek dažādas sportiskās aktivitātes un braukā bānītis. Esam izveidojuši nūjošanas trasi, kuras stabiņi gan bieži vien ir jāatjauno – bez tā neiztikt. Rīgas pašvaldības policija šobrīd Mežaparkā izvieto novērošanas kameras. Skaidrs, ka estrādē nebūs vairāk par trim, četriem lieliem koncertiem gadā.

Ar to ir pietiekami, lai estrādeas uzturēšana atmaksātos?

Runa ir nevis par estrādes, bet gan Mežaparka uzturēšanu. 450 tūkstoši latu gadā ir nepieciešami Mežaparka uzturēšanai, bet nopelna tas aptuveni 100 tūkstošus latu – pārējais jāpieliek klāt pašiem.

Cik ilgā termiņā ir paredzēts realizēt Mežaparka lokālplānā rakstīto, un cik liels finansējums tam būs nepieciešams? Kur tiks ņemta nauda?

Kur tiks ņemta nauda – tas ir īpašnieku jautājums. Mežaparks pieder Rīgas pilsētai. Plāna realizācija varētu būt līdz 2020. gadam, kopumā izmaksājot ap 200 miljoniem latu.