Miljardieris sašutis par savas bagātības novērtējumu Forbes sarakstā 

Viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem sācis strīdu ar Forbes, ikgadējā pasaulē bagātāko cilvēku saraksta veidotāju, par to, cik īsti bagāts viņš ir, vēsta Financial Times.

Lelde Petrāne, 05.3.2013

Princis Alvalīds bin Talals

Foto: AFP

Princis Alvalīds bin Talals (Alwaleed bin Talal), Saūda Arābijas investors, kurš veicis ieguldījumos, piemēram, Hotel George V Parīzē un interneta vietnē Twitter, paziņojis, ka ir pārtraucis sadarbību ar Forbes miljardieru sarakstu, apsūdzot to neobjektīvas informācijas sniegšanā par Tuvo Austrumu investoriem.

Forbes, kas pieder Stīvam Forbsam (Steve Forbes), princi atzinis par 26. bagātāko cilvēku pasaulē. Saskaņā ar 2013. gada sarakstu viņa bagātība pagājušā gada laikā palielinājusies par diviem miljardiem ASV dolāru līdz 20 miljardiem ASV dolāru. 

Pats investors iepriekš savu bagātību esot lēsis 29,6 miljardu ASV dolāru apmērā. Ar šādu naudas apjomu viņš nokļūtu Forbes bagātnieku saraksta Top 10, virs Bernāra Arno (Bernard Arnault) no LVMH.

 

Saūda Arābijas miljardieris esot tā apvainojies uz Forbes, ka turpināšot sadarbību vien ar Bloomberg miljardieru indeksu, kas ir Forbes konkurents.

Db.lv jau rakstīja - Forbes jaunākajā, 2013. gada miljardieru sarakstā atrodami 1426 cilvēku vārdi. Viņu kopējā bagātība veido 5,4 triljonus ASV dolāru.

ASV atkal ir vadībā ar 442 miljardieriem. Tai seko Āzijas-Klusā okeāna reģions (386) un Eiropa (366). Saraksta pirmā vieta gan nekādu pārsteigumu neraisa - pasaulē bagātākais cilvēks joprojām ir Karloss Slims. Taču līdz trešajai vietai pirmoreiz pacēlies Spānijas modes preču magnāts Amansio Ortega. Viņš arī atzīts par gada lielāko ieguvēju - vienā gadā viņa bagātībai pievienojušies 19,5 miljardi ASV dolāru. Viņš ir priekšā Vorenam Bafetam, neraugoties uz faktu, ka ASV investīciju guru bagātība augusi par 9,5 miljardiem ASV dolāru. Šis ir pirmais gads kopš 2000. gada, kad Bafets nav šī saraksta Top 3.

Tevi varētu interesēt

Forbes jaunākajā, 2013. gada miljardieru sarakstā atrodami 1426 cilvēku vārdi. Viņu kopējā...

Lielisku darbinieku aiziešana no uzņēmuma grauj ne tikai morāli, bet arī daudz...

Forbes publicējis pasaulē bagātāko tehnoloģiju jomā strādājošo vai ar to saistīto cilvēku...

ASV žurnāls Forbes izveidojis savu ikgadējo pasaules ietekmīgāko cilvēku sarakstu. Tāpat kā...

Nevienam nav šaubu, ka automašīnai ir jābūt funkcionālai un atbilstošai kritērijiem,...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...