Finanses

Mintos pārsniedz 4 miljardu eiro slieksni tiešsaistes ieguldījumu aizdevumos

Ilze Žaime, 05.12.2019

Mintos vadītājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte

Foto: Ritvars Skuja/DIENAS BIZNESS

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Pateicoties vairāk nekā 220 000 individuālo investoru ieguldījumiem aizdevumos, Latvijas finanšu tehnoloģiju start-up "Mintos" dubultojis aizdevumu ieguldījumu apjomu, gada izskaņā pārsniedzot 4 miljardu eiro atzīmi.

"Mintos" šogad pieredzējis straujāko investoru skaita un aizdevumos ieguldīto līdzekļu apjoma palielināšanos uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē, šī gada sākumā aprīlī sasniedzot 2 miljardu eiro atzīmi un vēlāk augustā - 3 miljardu eiro aizdevumos ieguldīto līdzekļu apjomu. Tāpat uzņēmums šogad trīskāršojis savu darbinieku komandu, nodrošinot 180 darba vietas četros birojos Eiropā - Rīgā,Varšavā, Berlīnē un Viļņā, kā arī pārvācies uz jaunu galveno biroju Rīgā.

"Mintos" investori nāk no 85 dažādām valstīm, savukārt platforma ir pieejama jau septiņās dažādās valodās.

“Investori visā pasaulē arvien vairāk interesējas par vienkāršiem ieguldījumu veidiem,” komentē "Mintos" vadītājs un līdzdibinātājs Mārtiņš Šulte. “Pateicoties jaunajām tehnoloģijām, redzam, ka to paveikt kļūst par realitāti globālā mērogā,” piemetina M. Šulte.

Kamēr minimālā sākuma ieguldījuma summa "Mintos" platformā ir EUR 10, lielākā daļa investoru pārsniedzot EUR 1000 ieguldījumu apjomu jau pirmās nedēļas laikā kopš reģistrēšanās un pirmā aktīvā ieguldījuma. Savukārt, 70% investoru ir ieguldījuši aizdevumos "Mintos" platformā vairāk nekā EUR 1000.

Vidējais "Mintos" platformas investora ieguldījumu apjoms patreiz ir aptuveni EUR 4700.

Sākot 2018. gadu ar 43 457 investoriem, 2019. gada janvārī uzņēmuma investoru skaits bija jau vairāk kā dubultojies un gada laikā pieaudzis līdz 100 000, sasniedzot 220 000 individuālo investoru gada nogalē.

"Modernās tehnoloģijas ļauj mums piedāvāt jaunus pasīvo ienākumu veidus plašākai sabiedrībai," piebilst Mārtiņš Šulte.

"Mintos" investoru demogrāfija paplašinās - mazāk nekā piecos uzņēmuma darbības gados mums pievienojās jau gandrīz ceturtdaļa miljona cilvēku no pieciem kontinentiem,

"Pagājušajā nedēļā "Mintos" saņēma "AltFi Awards" 2019. gada Alternatīvās Finanšu Platformas balvu un jau ceturto gadu pēc kārtas kļuva par uzvarētāju kategorijā Klientu Izvēle. Kā arī "Mintos" ierindojās starp desmit labākajiem uzņēmumiem "Deloitte Fast" 50 visstraujāk augošo uzņēmumu apbalvojuma "Rising Star" kategorijā.

Latvijā radītais finanšu tehnoloģiju start-up "Mintos", kas savu pakalpojumu tirgū pieteica 2015. gadā, ir globāla tiešsaistes platforma ieguldījumiem aizdevumos, ko izsniedz alternatīvo aizdevumu izsniedzēji no visas pasaules. Šobrīd "Mintos" ir kļuvis par lielāko šāda veida aizdevumu platformu pasaulē.