Saskaņā ar apdrošināšanas sabiedrības ERGO apkopotajiem datiem no automobiļu saloniem visbiežāk zagtās mantas ir magnetolas, tālruņi, datori, darba instrumenti un somas, kā arī dažādi citi sadzīves priekšmeti.
Pēc ERGO aplēsēm, zaudējumi par mantu, kas nozagta no automobiļa salona vidēji veido 250 latus.
ERGO vieglo automašīnu un mikroautobusu KASKO īpašniekiem sākusi piedāvāt apdrošināties ne tikai pret automobiļu detaļu zādzībām, bet arī eksperimentālā kārtā uz laiku - pret mantu zādzībām no transportlīdzekļa. Jaunajā ERGO KASKO polises segumā ir iekļauta šādu mantu apdrošināšana: velosipēdi, video un foto iekārtas, mobilie telefoni, planšetdatori, portatīvie datori, slēpes, bērnu ratiņi, snovborda dēļi.
ERGO speciālistu novērojumi liecina, ka būtiskākie faktori, kas zagļus motivē izdarīt zādzību no automašīnu salona, ir:
1. No ārpuses labi redzamā vietā atstāts priekšmets, neatkarīgi no tā vērtības;
2. Mašīnas atrašanās vieta nepārskatāmā, nomaļā un neapgaismotā vietā;
3. Neaizvērti automašīnu logi.
Ivars Vismanis, ERGO Transportlīdzekļu, CTA un personu apdrošināšanas departamenta direktors, norāda, ka atšķirībā no detaļu zādzībām, zādzības no automobiļu saloniem nav saistītas ar automašīnu markām. Piemēram, no detaļu zādzībām visbiežāk cieš BMW, Mercedes-Benz, Audi un Volvo auto marku īpašnieki. Savukārt saskaņā ar ERGO statistiku zādzības no auto saloniem tiek paveiktas neatkarīgi no transportlīdzekļa markas un izlaiduma gada, bet gan pēc garnadža subjektīvām aplēsēm, ka automašīnā atstātajām mantām piemīt pārdošanas vērtība un tās būtu viegli un ātri realizējamas.
ERGO speciālisti arī atgādina, ka gadījumā, ja notikusi detaļu vai mantas zādzība, obligāti jāizsauc policija, lai reģistrētu ļaunprātīgo nodarījumu transportlīdzeklim un sastādītu aktu, kas attiecīgi pēc tam jāiesniedz apdrošinātājam.
ERGO darbojas dzīvības, nedzīvības, veselības un pensiju apdrošināšanas segmentos Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.