Apdrošināšana

BMW X6 no virsbūves izgriež un nozog LED lukturus; zaudējumi - tūkstošos

Lelde Petrāne, 23.04.2014

Automašīnai BMW X6 no virsbūves izgriezti un nozagti LED lukturi

Avots: If Apdrošināšana

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Aprīļa vidū Rīgā, Purvciemā kādas daudzdzīvokļu ēkas pazemes stāvvietā automašīnai BMW X6 no virsbūves izgriezti un nozagti LED lukturi, pamatīgi sabojājot arī auto virsbūvi, liecina apdrošinātāju sniegtā informācija.

Zagto auto detaļu tirgus Latvijā joprojām ir pietiekami liels, lai auto detaļu zagļiem būtu interese zagt ne tikai auto spoguļus. Arī auto lukturi ir viena no trim zagļu iecienītākajām auto detaļām aiz auto spoguļiem un atpakaļgaitas sensoriem. Tāpat zagļi mēdzot zagt arī dekoratīvās uzlikas (moldingus), auto magnetolas un pat auto stūres.

«Visbiežāk auto lukturi tiek zagti, tos vienkārši noskrūvējot vai noņemot, taču šajā gadījumā zagļi izmantojuši netipisku metodi – lukturi izgriezti no automašīnas virsbūves, sabojājot gan sānu spārnus, gan motora pārsegu. Tas bija iespējams, jo automašīnai ir plastmasas spārni, kurus ir viegli sagriezt, nesabojājot pašus lukturus. Konkrētajā gadījumā automašīnas remonta izmaksas ir gandrīz 9000 eiro apmērā, no kuriem 5000 eiro ir abu LED lukturu nomaiņa,» informēja If Apdrošināšana Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis.

Apdrošinātājs norāda - pēdējā laikā vērojama tendence, ka tiek zagti arī Volkswagen Touareg auto lukturi, kuru nomaiņa izmaksā aptuveni 3000 eiro, kā arī Porsche Cayenne lukturi, kuru nomaiņa izmaksā aptuveni 3500 eiro. «Auto īpašniekiem jāatceras, ka ir svarīgi padomāt par sava auto drošību, atstājot to uz ilgāku laiku, jo, piemēram, minētā auto lukturu zādzība prasa ilgāku laiku un nav paveicama dažu minūšu laikā,» uzsver P. Valainis.

Gan Latvijā, gan Lietuvā auto detaļu zādzības bija un arī joprojām ir ienesīga nodarbe, jo auto spoguļi, lukturi un citas detaļas ir salīdzinoši viegli nozogamas auto detaļas ar pietiekami lielu vērtību. Savukārt If P&C Insurance AS Atlīdzību daļas dati Igaunijā liecina, ka šādas zādzības gandrīz vispār nenotiek, jo Igaunijā nav zagto auto detaļu tirgus un šīm detaļām vienkārši nav noieta.

Komentāri

Pievienot komentāru