FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – trīs nami Ģertrūdes ielā 121 

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītos objektus - šoreiz ieskats trīs dzīvojamās mājās Ģertrūdes ielā 121.

Zane Atlāce-Bistere, 18.9.2017
1/42

Publicitātes foto

Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Vilnis Šlars atklāj, ka šajā rajonā pavadījis vismaz desmitgadi kā vietējais iedzīvotājs un no šāda skatupunkta arī vērtē šīs mājas. Viņu iepriecina iespēja līdz graustam novesto ēku kompleksu ne tikai atjaunot, bet arī arhitektoniski papildināt ar piebūvi.

Fotogrāfijas skatiet galerijā!

«Domāju, ka šis ir ļoti labs paraugs kā glābt diezgan bēdīgā stāvoklī esošos centra perifērijas namus. Tādu ir ļoti daudz. Kā arhitekts vēlos izcelt jaunos skatupunktus no Ādmiņu un Ģertrūdes ielas ar izceltajām piebūvēm, kas ir ieguvums ielu ainavās. Pārliecinoša ir arī jaunās daļas detalizācija un dalījuma ritms ar visiem saviem mazajiem pipariņiem – atjaunoto krāsoto ķieģeļu līnijām un akmens bruģi, kas pārkārtots un pieaudzēts ar zāli, gan daudzām detaļām pagalmos,» secina V.Šlars.

Latvijas Arhitektu savienības pārstāvis Jānis Krastiņš atzinīgi vērtē to, ka pagalma ēkās saglabāts ārsienu ķieģeļu mūris, bet ēkas paplašinātas, uzceļot tām vēl divus stāvus, kas celtnēm piešķir individuālus, mākslinieciski izteiksmīgus vaibstus. Viņaprāt, kompleksa izveidošanai, tāpat kā Krāsotāju ielā 28, ir arī ievērojama sociālā nozīme, jo ēkas atrodas līdz šim samērā nolaistā un nesakoptā vietā. Atjaunotās ēkas jūtami uzlabo apkārtējās pilsētvides kvalitāti un veicinās vides sakoptību plašākā mērogā.

Namu projektētājs Agnese Lāce, pasūtītājs: SIA Rentējas, būvētājs: SIA Millers & Gabrilovičš, autori: arhitekti Agnese Lāce, Inese Buša un Renāte Pablaka, inženieri Ivars Veldrums, Sergejs Stešins, Romāns Antoščenko, Dailis Buliņš, Rūdolfs Liberts, Imants Rūtens, Igors Kučerjavijs un Matīss Dūviņš.

Nobalsot par sev tīkamāko objektu iespējams Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā.

Tradicionāli Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā - Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 2.oktobrī.

LASI VĒL:

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nams Jāņa ielā 18

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nams Sporta ielā 11

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – Saeimas komisiju ēka

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – īres nami Krāsotāju ielā 28