Nekustamais īpašums

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā – Saeimas komisiju ēka

Zane Atlāce - Bistere, 13.09.2017

Publicitātes foto

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Db.lv piedāvā tuvplānā aplūkot Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītos objektus - šoreiz ieskats Seimas komisiju ēkā Jēkaba ielā 6/8.

Latvijas Būvinženieru savienības pārstāvis Artis Dzirkalis uzskata, ka šīs ēkas pārbūvē arhitektiem veiksmīgi izdevies senu, sevi izsmēlušu ēkas iekšpusi padarīt par mūsdienīgu, gaišu un reprezentablu telpu, tai pat laikā, saglabājot nemainīgu ārējo veidolu, to papildinot ar neuzkrītošiem, tomēr spilgtiem jaunās fasādes akcentiem, kā arī saglabājot vēsturiskās vērtības ēkas iekšpusē. Piemēram, vecais lifts un senie sienu apdares fragmenti.

Fotogrāfijas skatiet raksta galerijā!

Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomes pārstāvis Mārtiņš Žvīgurs norāda, ka ēkas rekonstrukcija un jauna apjoma pievienošana Rīgas pilsētas vēsturiskajā centrā, ievērojot pasūtītāja prasības attiecībā uz mikroklimatu un energoefektivitāti, ir bijis diezgan liels izaicinājums ineženiertīklu projektētājiem un būvniekiem.

No ilgtspējības viedokļa šajā projektā ir realizēti vairāki ievērības cienīgi risinājumi, tostarp ēkas vadības sistēmas (BMS) izmantošana, kas nodrošina vēdināšanas un gaisa kondicionēšanas vadību, klimata vadību telpās, gaisa kondicionieru integrāciju, apgaismojuma vadību izmantojos DALI sistēmu un skaitītāju nolasīšanu u.c.

Par ilgtspējīgu pieeju arī liecina tas, ka rekonstrukcijas gaitā tika pieliktas pūles, lai saglabātu (restaurētu) ēkā esošos vēsturiskos radiatorus. Jāatzīmē, ka projektēšanas gaitā liela uzmanība tika pievērsta inženiersistēmu darbības radīto trokšņu minimizēšanai.

Pārbūves projektētājs SIA Projektēšanas birojs Arhis, pasūtītājs Latvijas Republikas Saeimas Kanceleja, būvētājs: SIA Velve, autori: arhitekti Andris Kronbergs, Arnis Kleinbergs un Jānis Zvejnieks.

Nobalsot par sev tīkamāko objektu iespējams Rīgas pilsētas arhitekta biroja Facebook kontā.

Tradicionāli Gada balva Rīgas arhitektūrā tiek pasniegta oktobra pirmajā pirmdienā - Pasaules Arhitektūras dienā, kas šogad tiks atzīmēta 2.oktobrī.

LASI VĒL:

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nams Jāņa ielā 18

FOTO: Gada balvai Rīgas arhitektūrā izvirzītie objekti tuvplānā - nams Sporta ielā 11