No Smoļenskas līdz Kazaņai - Rīgas domes komandējumi 

Populārs Rīgas domes (RD) deputātu komandējumu galamērķis pērn bijis Krievija, darba braucienos deputāti devušies uz Maskavu, Sankpēterburgu, Smoļensku un Kazaņu, apciemotas arī vairākas Eiropas valstis.

Armanda Vilcāne, 01.2.2018

Nils Ušakovs

Foto: Paula Čurkste/LETA

RD sabiedrisko attiecību nodaļā informē, ka 2017. gadā deputātu komandējumiem iztērēti nepilni 22 tūkstoši eiro, un visbiežāk darba braucienos ārpus valsts devies Rīgas mērs Nils Ušakovs. Pērn domes priekšsēdētājs darba vizītēs apmeklējis Stokholmu, Amsterdamu, Ķelni, Parīzi, Briseli, Minsku un Kazaņu, bet Berlīnē pabijis pat divreiz - lai apspriestu Eiropas Savienības (ES) galvaspilsētu mēru un Eiropas Komisijas tiešā dialoga sanāksmes prioritātes, kā arī, lai tiktos ar Berlīnes pilsētas mēru Mihaelu Milleru.

DB jau iepriekš vēstīja, ka ministriju darbinieki pērn visbiežāk devušies uz Briseli, populāri galamērķi bijuši arī Igaunija, Lietuva, Vācija un Francija. Lai gan RD deputāti apmeklējuši arī iepriekš minētās valstis, biežāk deputātu ceļi tomēr veduši uz Krievijas pusi, piemēram, pērnā gada pavasarī pilsētas mērs kopā ar RD deputātēm, Ausmu Cimdiņu un Annu Vladovu, devās uz Kazaņu, kur tikās ar Tatarstānas un Kazaņas vadošajām amatpersonām, kā arī piedalījās uzņēmēju forumā un dažādos kultūras pasākumos. Eiženija Aldermane darba ietvaros apmeklēja Starptautisko pedagogu konferenci Sankpēterburgā un tikās ar Sankpēterburgas vadības Kultūras komitejas pārstāvjiem, bet Regīna Ločmele-Luņova Smoļenskā tikās ar pilsētas vadību un vadošajām amatpersonām, lai pārrunātu divpusējos sadarbības pasākumus kultūras, tūrisma, uzņēmējdarbības un citās jomās. Īpaši labi pārstāvēta RD bija Rīgas dienās Maskavā, uz kurām devās četri deputāti - Irina Vinnika, Sandris Bergmanis, Aleksejs Rosļikovs un Mihails Kameņeckis. Pērn RD deputāti pabijuši arī Baltkrievijā, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Čehijā, Nīderalandē, Armēnijā, Gruzijā, Īrijā, Itālijā un Portugālē.

Raksts turpinās pēc reklāmas

Jāpiemin, ka visi deputāti, kuri pagājušajā gadā darba darīšanās devušies ārpus valsts robežām, ir partijas Saskaņa vai Gods kalpot Rīgai pārstāvji.«Tas ir pilnīgi loģiski, ka Rīgas pašvaldību ārvalstu komandējumos pārsvarā pārstāv oficiālas amatpersonas - komiteju vadītāji vai to vietnieki,» norāda RD. Citādi gan domā Nacionālās apvienības RD frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dainis Locis. «Protams, ir atsevišķi pasākumi, uz kuriem ir jādodas domes vadībai, tomēr ir arī tādi, kuros vajadzētu braukt opozīcijas pārstāvjiem,» domā D.Locis, uzsverot, ka atšķirīgi viedokļi ir normāla demokrātijas pazīme. «Deviņdesmitajos gados, kad pie varas Rīgas domē bija nacionālie spēki, šāda dalījuma nebija. Te parādās attieksme pret labas pārvaldības principiem, kas atspoguļojas arī pārējā domes vadības darba stilā,» uzsver D.Locis. Viņš apšauba arī braucienu pamatotību, jo komandējumu lietderība Finanšu komitejas sēdēs ne vienmēr tiek izvērtēta. «Mēs šīs lietas neskatām ne nozaru komitejās, ne Finanšu komitejā. Naudu mēs iztērējam, cilvēki aizbrauc, bet atdeve daudzos gadījumos varētu būt ļoti apšaubāma,» secina deputāts.

RD norāda, ka 2018. gadā tēriņi deputātu komandējumu nodrošināšanai varētu būt līdzīgi kā pērn. Šogad plānotas vizītes uz Viļņu, Tallinu, Stokholmu, Kopenhāgenu, Briseli, Erevānu, Tbilisi, Ļubļanu, Bordo un Kannām. Kuri deputāti šajās vizītēs dosies, pagaidām gan neesot zināms. Tāpat RD piebilst, ka gada laikā deputāti var tikt uzaicināti uz vēl citām pilsētām un notikumiem, kuru lietderība tiks izvērtēta.

LASI ARĪ:

Ministriju darbinieki pērn ceļojuši arī uz eksotiskām valstīm

Tevi varētu interesēt

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja pirmdien atbalstīja divu graustu – bijušo...

Aizdomas par korupciju un pārmetumi par nesaimniecisku darbību pašvaldības uzņēmumos met...

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vakar sācis kriminālprocesu par...

Iespēja iegādāties Rīdzinieka karti par 775 eiro ir piedāvājums pašvaldībām, nevis privātpersonām,...

Rīgas domes Finanšu administrācijas lietu komiteja 16. maijā izskatīs ierosinājumu no amata...

Nepalaid garām

Nākamajā gadā uzņēmējiem gaidāms ne viens vien izaicinājums, taču tajā pašā laikā...

Par čeku loterijas devumu ēnu ekonomikas apkarošanā un nodokļu ieņēmumu palielināšanā varēs...

Ekonomikas izaugsmes bremzēšanās ir vērojama, taču vismaz tuvāko gadu laikā tik dziļa...

Latvijas tehnoloģiju uzņēmumi saredz iespēju darbiniekiem strādāt attālināti, taču ļaut strādāt...

Novembra sākumā Rīgā, Ģertrūdes ielā atklāts salons BG Suits, kas piedāvā gan...

Norisinājusies ikgadējā Dienas Biznesa rīkotā TOP 500 apbalvošanas ceremonija, kurā tiek atvērts...

No šīs sadaļas

Krietni dārgāk izmaksājis VARAM brauciens uz Keniju. Šim braucienam ministrija tika atvēlējusi teju piecus tūkstošus eiro.

Kopējie pašvaldību budžeta ieņēmumi pērn sasniedza 2,46 miljardus eiro, kas ir straujākais ieņēmumu pieaugums kopš finanšu krīzes.

Likumprojekts paredz valdības finansēšanu līdz 8.februārim un federālo darbinieku atgriešanos darbā jau otrdien.

Budžeta plānošanā Latvijā vēl ir daudz kur augt un vairāk nepieciešama ilgtermiņa domāšana, piemēram, mazinot parādus un veidojot «drošības spilvenus».

Latvijas valsts parāds Eiropas mērogā ir zems, bet eksperti brīdina par nepieciešamību veidot uzkrājumus nebaltai dienai.

Valsts kontrole norāda uz steigu, kādā ik gadu tiek lemts par ieņēmumus palielinošiem pasākumiem vismaz 130 – 250 miljonu eiro apmērā.

Ar balsu vairākumu Jūrmalas dome otrdien apstiprināja Jūrmalas pilsētas pašvaldības konsolidēto...

Otrdien, 19. decembrī, Ministru kabinets izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto noteikumu projektu...

Fiskālā ilgtspēja apzīmē valdības spēju turpinot nākotnē pašreizējo ieņēmumu un izdevumu...

Nākamgad cilvēkiem, kuri līdz šīm neveic valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas...