No Smoļenskas līdz Kazaņai - Rīgas domes komandējumi 

Populārs Rīgas domes (RD) deputātu komandējumu galamērķis pērn bijis Krievija, darba braucienos deputāti devušies uz Maskavu, Sankpēterburgu, Smoļensku un Kazaņu, apciemotas arī vairākas Eiropas valstis.

Armanda Vilcāne, 2018. gada 01. februāris plkst. 15:42

Nils Ušakovs

Foto: Paula Čurkste/LETA

RD sabiedrisko attiecību nodaļā informē, ka 2017. gadā deputātu komandējumiem iztērēti nepilni 22 tūkstoši eiro, un visbiežāk darba braucienos ārpus valsts devies Rīgas mērs Nils Ušakovs. Pērn domes priekšsēdētājs darba vizītēs apmeklējis Stokholmu, Amsterdamu, Ķelni, Parīzi, Briseli, Minsku un Kazaņu, bet Berlīnē pabijis pat divreiz - lai apspriestu Eiropas Savienības (ES) galvaspilsētu mēru un Eiropas Komisijas tiešā dialoga sanāksmes prioritātes, kā arī, lai tiktos ar Berlīnes pilsētas mēru Mihaelu Milleru.

DB jau iepriekš vēstīja, ka ministriju darbinieki pērn visbiežāk devušies uz Briseli, populāri galamērķi bijuši arī Igaunija, Lietuva, Vācija un Francija. Lai gan RD deputāti apmeklējuši arī iepriekš minētās valstis, biežāk deputātu ceļi tomēr veduši uz Krievijas pusi, piemēram, pērnā gada pavasarī pilsētas mērs kopā ar RD deputātēm, Ausmu Cimdiņu un Annu Vladovu, devās uz Kazaņu, kur tikās ar Tatarstānas un Kazaņas vadošajām amatpersonām, kā arī piedalījās uzņēmēju forumā un dažādos kultūras pasākumos. Eiženija Aldermane darba ietvaros apmeklēja Starptautisko pedagogu konferenci Sankpēterburgā un tikās ar Sankpēterburgas vadības Kultūras komitejas pārstāvjiem, bet Regīna Ločmele-Luņova Smoļenskā tikās ar pilsētas vadību un vadošajām amatpersonām, lai pārrunātu divpusējos sadarbības pasākumus kultūras, tūrisma, uzņēmējdarbības un citās jomās. Īpaši labi pārstāvēta RD bija Rīgas dienās Maskavā, uz kurām devās četri deputāti - Irina Vinnika, Sandris Bergmanis, Aleksejs Rosļikovs un Mihails Kameņeckis. Pērn RD deputāti pabijuši arī Baltkrievijā, Zviedrijā, Somijā, Norvēģijā, Čehijā, Nīderalandē, Armēnijā, Gruzijā, Īrijā, Itālijā un Portugālē.

Jāpiemin, ka visi deputāti, kuri pagājušajā gadā darba darīšanās devušies ārpus valsts robežām, ir partijas Saskaņa vai Gods kalpot Rīgai pārstāvji.«Tas ir pilnīgi loģiski, ka Rīgas pašvaldību ārvalstu komandējumos pārsvarā pārstāv oficiālas amatpersonas - komiteju vadītāji vai to vietnieki,» norāda RD. Citādi gan domā Nacionālās apvienības RD frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dainis Locis. «Protams, ir atsevišķi pasākumi, uz kuriem ir jādodas domes vadībai, tomēr ir arī tādi, kuros vajadzētu braukt opozīcijas pārstāvjiem,» domā D.Locis, uzsverot, ka atšķirīgi viedokļi ir normāla demokrātijas pazīme. «Deviņdesmitajos gados, kad pie varas Rīgas domē bija nacionālie spēki, šāda dalījuma nebija. Te parādās attieksme pret labas pārvaldības principiem, kas atspoguļojas arī pārējā domes vadības darba stilā,» uzsver D.Locis. Viņš apšauba arī braucienu pamatotību, jo komandējumu lietderība Finanšu komitejas sēdēs ne vienmēr tiek izvērtēta. «Mēs šīs lietas neskatām ne nozaru komitejās, ne Finanšu komitejā. Naudu mēs iztērējam, cilvēki aizbrauc, bet atdeve daudzos gadījumos varētu būt ļoti apšaubāma,» secina deputāts.

RD norāda, ka 2018. gadā tēriņi deputātu komandējumu nodrošināšanai varētu būt līdzīgi kā pērn. Šogad plānotas vizītes uz Viļņu, Tallinu, Stokholmu, Kopenhāgenu, Briseli, Erevānu, Tbilisi, Ļubļanu, Bordo un Kannām. Kuri deputāti šajās vizītēs dosies, pagaidām gan neesot zināms. Tāpat RD piebilst, ka gada laikā deputāti var tikt uzaicināti uz vēl citām pilsētām un notikumiem, kuru lietderība tiks izvērtēta.

LASI ARĪ:

Ministriju darbinieki pērn ceļojuši arī uz eksotiskām valstīm

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2016. gada 25. maijs plkst. 9:53

Iespēja iegādāties Rīdzinieka karti par 775 eiro ir piedāvājums pašvaldībām, nevis privātpersonām,...

2016. gada 12. maijs plkst. 11:11

Rīgas domes Finanšu administrācijas lietu komiteja 16. maijā izskatīs ierosinājumu no amata...

2016. gada 28. aprīlis plkst. 16:12

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja apkopojusi...

2016. gada 22. marts plkst. 16:32

Lai piesaistītu finansējumu VEF kultūras pils rekonstrukcijai, Rīgas dome gatavos pieteikumu Emisijas...

2015. gada 16. decembris plkst. 16:14

Rīgas domes Sociālo jautājumu komiteja trešdien atbalstīja 300 vietu izveidošanu algotiem...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

Šajā piektdienā biznesa portāls Db.lv saviem lasītājiem piedāvā iespēju ielūkoties Lietuvas...

No šīs sadaļas
2018. gada 01. februāris plkst. 11:03

Krietni dārgāk izmaksājis VARAM brauciens uz Keniju. Šim braucienam ministrija tika atvēlējusi teju piecus tūkstošus eiro.

2018. gada 31. janvāris plkst. 15:02

Kopējie pašvaldību budžeta ieņēmumi pērn sasniedza 2,46 miljardus eiro, kas ir straujākais ieņēmumu pieaugums kopš finanšu krīzes.

2018. gada 23. janvāris plkst. 6:56

Likumprojekts paredz valdības finansēšanu līdz 8.februārim un federālo darbinieku atgriešanos darbā jau otrdien.

2018. gada 19. janvāris plkst. 10:56

Budžeta plānošanā Latvijā vēl ir daudz kur augt un vairāk nepieciešama ilgtermiņa domāšana, piemēram, mazinot parādus un veidojot «drošības spilvenus».

2018. gada 18. janvāris plkst. 9:30

Latvijas valsts parāds Eiropas mērogā ir zems, bet eksperti brīdina par nepieciešamību veidot uzkrājumus nebaltai dienai.

2018. gada 17. janvāris plkst. 14:42

Valsts kontrole norāda uz steigu, kādā ik gadu tiek lemts par ieņēmumus palielinošiem pasākumiem vismaz 130 – 250 miljonu eiro apmērā.

2017. gada 19. decembris plkst. 16:56

Ar balsu vairākumu Jūrmalas dome otrdien apstiprināja Jūrmalas pilsētas pašvaldības konsolidēto...

2017. gada 19. decembris plkst. 12:47

Otrdien, 19. decembrī, Ministru kabinets izskatīja Finanšu ministrijas (FM) sagatavoto noteikumu projektu...

2017. gada 18. decembris plkst. 15:49

Fiskālā ilgtspēja apzīmē valdības spēju turpinot nākotnē pašreizējo ieņēmumu un izdevumu...

2017. gada 15. decembris plkst. 18:07

Nākamgad cilvēkiem, kuri līdz šīm neveic valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas...