Nojauc ēkas bijušās porcelāna rūpnīcas teritorijā, kur sliesies Akropole

2013. gada 01. oktobris plkst. 17:12
Autors: Gunta Kursiša
Sadaļa: Foto
Dalies ar šo rakstu

Bijušās Rīgas porcelāna rūpnīcas teritorijā Ķengaragā starp Maskavas, Salaspils un Slāvu ielu tiek nojauktas esošās ēkas, lai to vietā būvētu tirdzniecības un izklaides centru Akropole.

Jau vēstīts, ka bijušās porcelāna rūpnīcas teritorijā paredzēts uzbūvēt 100 tūkst. kvadrātmetru lielu tirdzniecības un atpūtas centru, biroju ēku.

Akropoles projektā paredzēts ieguldīt ap 100 miljoniem eiro (ap 70 miljoniem latu), un tas radīs tūkstoti jaunu darba vietu. Šī projekta īstenotājs ir Akropolis Group piederošais SIA Maskavas NIP.

Akropolē cilvēki varēšot iepirkties un izklaidēties - vecajās rūpnīcas celtnēs plānots izveidot slidotavu, apmeklētājiem tiek solīts arī kinoteātris, boulinga un biljarda klubs, tur iecerēts veidot bērnu spēļu laukumu, atvērt kafejnīcas un restorānus, iepriekš pauda Lietuvā esošā uzņēmuma Akropolis Group Attīstības departamenta vadītājs Arvīds Tila.

Akropoles būvniecības ieceres publiskā apspriešana notikusi 2008. gada nogalē, visas 10 tās laikā saņemtās atsauksmes bijušas pozitīvas. Tiekot prognozēts, ka apkārtējo nekustamo īpašumu vērtība varētu palielināties par 5-10%.

Db.lv jau rakstīja, ka transporta pieslēguma izbūvei pie daudzfunkcionālā centra Akropole bijis nepieciešams likvidēt četras sudrabkļavas un liepu, 11 zirgkastaņus un vienu bērzu.

Dalies ar šo rakstu