Nordigen nostiprina pozīcijas Baltijā 

Gada laikā finanšu tehnoloģiju jaunuzņēmums "Nordigen" ir sācis sadarbību ar "SEB banku", "Privatbank" un "Luminor"; izaugsmi 2020. gadā veicinās Otrā maksājumu pakalpojumu direktīva.

Anda Asere, 26.12.2019

Uzņēmuma komanda

Foto: Publicitātes

"Baltija ir mūsu māju tirgus un tas ir svarīgs pamats tālākai izaugsmei. Mūsu galvenais fokuss šobrīd ir veiksmīga izaugsme Eiropā. Plānojam turpināt paplašināties Spānijā un aktivizēt Lielbritānijas tirgu. Saskaņā ar Otro maksājumu pakalpojumu direktīvu (PSD2) šā gada 14. septembrī Eiropā oficiāli visām bankām bija jāizveido atvērtais lietojumprogrammas risinājums (API), kas dotu banku klientiem lielāku brīvību savu konta vēsturi nodot jebkurai citai bankai, aizdevējam vai tehnoloģiju uzņēmumam. Šīs izmaiņas veicinās arī mūsu izaugsmi nākamajā gadā," paredz "Nordigen" līdzdibinātājs un izpilddirektors Rolands Mesters.

Novembrī kompānija izveidoja jaunu produktu – platformu "dash.nordigen.com", kur jebkura banka, aizdevējs vai finanšu tehnoloģiju kompānija var ērtā un automatizētā veidā piekļūt konta datu analītikas rīkiem. Platforma ir pieejama ļoti neilgu brīdi, bet jau pirmajās dienās tajā reģistrējās lietotāji no Eiropas, ASV un Jaunzēlandes. Platforma izveidota, lai ļautu jebkuram pakalpojumu sniedzējam (ne tikai finanšu sektorā) izmantot Otrās maksājumu pakalpojumu direktīvas sniegtās priekšrocības. "Starp platformas potenciālajiem lietotājiem redzam apdrošinātājus, telekomunikāciju uzņēmumus, kā arī nekustamo īpašumu tirgus pārstāvjus, kas var izstrādāt labākus risinājumus klientu pārvaldībai īres tirgū, izmantojot šo platformu," teic R. Mesters.

Šogad uzņēmums atvēra biroju Madridē, lai veicinātu attiecības ar finanšu institūcijām Spānijā. R. Mesters teic, ka Spānijas bankas ir starp inovatīvākajām bankām Eiropā un "Nordigen" risinājums tām palīdz atrisināt sarežģītu problēmu. Tāpat šogad uzņēmums sāka aktīvāku darbību Lielbritānijas tirgū.

Db.lv jau rakstīja, ka "Luminor" sadarbībā ar "Nordigen" ieviesta automātiska bankas kontu pārskatu analīze, kas ļaus pieņemt ātrākus lēmumus par kredīta piešķiršanu. Banka izmantos "Nordigen" darījumu klasificēšanas sistēmas visās Baltijas valstīs, šādi veidojot vienotu analītikas procesu. Automatizētais process samazinās cilvēciskās kļūdas, piemēram, potenciāli negatīvo pazīmju nepamanīšanu, izvērtējot klientu kredītspēju - bieži ņemti ātrie kredīti, aizraušanās ar azartspēlēm u.c. Sistēma sniegs iespēju pieņemt precīzākus un ātrākus lēmumus par kredīta piešķiršanu.

"Pieprasījums pēc dažādiem finansējuma risinājumiem pieaug, tāpēc arvien ātrāka aizdevuma lēmuma pieņemšana ir būtiska mūsu klientiem. Ar "Nordigen" atbalstu būsim efektivizējuši šo procesu, kļūstot par vienu no ātrākajiem lēmuma pieņēmējiem finansējuma izsniegšanā privātpersonām," iepriekš norādīja Mārtiņš Slišāns, "Luminor" privātpersonu kreditēšanas produktu vadītājs Baltijā.

Pērn gada nogalē "Nordigen" parakstīja līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par jaunuzņēmumu atbalsta programmas finansējuma saņemšanu augsti kvalificētu darba ņēmēju piesaistei. Finansējums tiks saņemts Latvijas Jaunuzņēmumu darbības atbalsta likuma ietvaros un kura mērķis ir veicināt strauji augošu tehnoloģiju jaunuzņēmumu veidošanos Latvijā, tādējādi sekmējot pētniecības attīstību un pētniecības produktu komercializāciju. R. Mesters norāda, ka saņemtais atbalsts uzņēmumam ir bijis ļoti nozīmīgs. "Jūtam, ka valsts atbalsts jaunuzņēmumiem pēdējos gados ir pieaudzis, kas ir pozitīvs signāls valsts interesei noturēt jaunuzņēmumus Latvijā. Domājam, ka valsts atbalsts nākotnē tikai pieaugs. Ir skaidrs, ka jaunuzņēmumi strauji palielina jaunu darbavietu izveidi, kā arī rada ļoti augstas pievienotās vērtības risinājumus – šie ir nozīmīgi faktori valsts ilgtspējīgai attīstībai," viņš norāda.

"Nordigen" ir kontu informācijas analītikas risinājumu sniedzējs bankām, aizdevējiestādēm un finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem. Uzņēmums ir dibināts 2016. gadā un šobrīd strādā ar 80 finanšu institūcijām, sniedzot analītikas pakalpojumus 17 valstīs Eiropā, ASV un Austrālijā. Šobrīd "Nordigen" strādā 30 cilvēki. Līdz šim uzņēmums ir piesaistījis 700 tūkstošu eiro investīcijas no Somijas riska kapitāla fonda "Inventure" un Eiropas sēklas kapitāla investora "Seedcamp", kā arī 150 tūkstošus eiro no riska kapitāla fonda "Change Ventures".

Jaunākais izdevums