Izveido Change Ventures Fund II 

Baltijas līmeņa pirmssēklas un sēklas kapitāla investīciju fonds «Change Ventures» izveido jaunu fondu «Change Ventures Fund II»

Anda Asere, 05.11.2019

Change Ventures partneri Yrjo Ojasaar, Andris K. Bērziņš un Rait Ojasaar

Foto: Publicitātes

Jaunajā fondā ieguldīti vairāk nekā 30 miljoni eiro. Tā lielākais investors ir Eiropas Investīciju fonds, kas tajā ieguldījis ar «Baltijas inovāciju fonda» un «Innovfin» starpniecību. Investoru vidū ir arī «Draper Esprit», kas ir viens no Eiropas lielākajiem publiski kotētajiem riska kapitāla investoriem, kas ir izvēlējies «Change Ventures» kā savu Baltijas sēklas fonda partneri, un Baltijas pensiju fondi.

«Turpināsim ieguldījumus visās Baltijas valstīs, tai skaitā Latvijā,» saka Andris K. Bērziņš, pirmssēklas un sēklas kapitāla investīciju fonda «Change Ventures» partneris.

Pirmssēklas un sēklas riska kapitāla fonds «Change Ventures» darbojas visās trijās Baltijas valstīs. Tas finansiāli atbalsta ambiciozus jaunuzņēmumu dibinātājus no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, kā arī Baltijas diasporas uzņēmējus, kuri veido savas kompānijas citur pasaulē. Fonda sākotnējās investīcijas ir no 100 līdz 750 tūkstošiem eiro un ir iespējamas arī nākamā līmeņa finansējums turpmāko stadiju finansējuma raundos.

Līdz šim Latvijā «Change Ventures» ir ieguldījis labi zināmos tehnoloģiju jaunuzņēmumos ar lielu potenciālu – «Nordigen», «Giraffe360» un «Asya». Tik tikko fonds ir paziņojis arī par savu jaunāko ieguldījumu Lietuvas kompānijā «Qoorio», kas iepriekš bija zināms kā «HumansApp» un kuru vada pieredzējis lietuviešu uzņēmējs Justs Janausks (Justas Janauskas), kurš ir līdzdibinātājs vienam no labāk zināmajiem Lietuvas jaunuzņēmumiem «Vinted».

Fonda pārstāvji uzsver, ka mērķis atbalstīt ambiciozus dibinātājus no Baltijas valstīm nav vieglprātīgi izvēlēta frāze. Visi fonda partneri ir bijuši uzņēmēji un strādājuši jaunuzņēmumos gan Eiropā, gan ASV. Viņi ir pieredzējuši, ka pasaules līmeņa un globāla mēroga kompāniju veidošanā nepieciešamas ambīcijas un apņēmība «iet cauri sienām». Šādas īpašības fonds redz uzņēmumos, kuros jau ir ieguldījis un viņiem ir iemesls ticēt, ka turpmākajā dekādē šajā reģionā taps vēl daudzas lieliskas kompānijas.

«Mūsu investīcijas Igaunijas jaunuzņēmumos «Transferwise» un «RealEyes» norādīja uz kaut ko īpašu Baltijas valstīs. Šis mazais reģions ar sešiem miljoniem iedzīvotāju ir radījis neproporcionāli lielu skaitu globālu veiksmes stāstu, tostarp četrus «vienradžus» Igaunijā vien. Mēs izvēlējāmies «Change Ventures», lai ar tā starpniecību investētu komandās, kas ienāks tirgū, lai mēs varētu piedāvāt tām izaugsmes finansējumu, kad pienāks īstais laiks,» norāda Džonatans Sibilia, «Draper Esprit» pārstāvis.

Kopš fonda pirmās investīcijas pirms trim gadiem, tas ir apņēmies ieviest izmaiņas Igaunijas, Latvijas un Lietuvas sēklas un pirmssēklas investīciju vidē. Tāpēc «Change Ventures» iegulda tikai Baltijas izcelsmes uzņēmumu dibinātājos ar lielām un globālām ambīcijām, investīciju process ir dibinātājiem draudzīgs, palīdz tiem nonākt pie tirgum atbilstoša produkta, piesaistot papildu finansējumu un attīstot biznesu, kā arī palīdz ar kontaktiem potenciāli nākamajiem investoriem un partneriem.

Tevi varētu interesēt

Jaunuzņēmums Giraffe360, kas radījis tehnoloģiju, lai jebkurš lietotājs ar vienu pogas pieskārienu spētu...

Nevalstisko bezpeļņas organizāciju TechChill, kas plašākai sabiedrībai pazīstama kā jaunuzņēmumu...

Finanšu tehnoloģiju kompānija Nordigen piesaistījusi 150 tūkstošus eiro investīciju no sēklas...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...

No šīs sadaļas

Alternatīvā finansējuma uzņēmums Capitalia šogad izsniedzis aizdevumu jau 162 uzņēmumiem Baltijas...

Starptautiskā finanšu tehnoloģiju kompānija TWINO Grupa oktobri uzsākusi sasniedzot vairāk nekā...

Starptautiskā maksājumu kompānija «PayPal» paziņojusi par to, ka atsauc atbalstu ASV sociālo...

BaltCap nodibinājis investīciju fondu BaltCap Private Equity Fund III (BPEF III), piesaistot 126...

Attīstības finanšu institūcija ALTUM uzņēmumiem un iestādēm, kas vēlas veikt energoefektivitātes...

Riska kapitāla fonds FlyCap īstenojis pirms 4,5 gadiem veikto 370 000 eiro...

Pabeigta Lielbritānijas finanšu tehnoloģiju uzņēmuma «Revolut» Lietuvā veidojamās bankas «Revolut...

Igaunijā izstrādātā starptautiskā savstarpējo tiešsaistes maksājumu platforma «TransferWise»...

Līdz 7. oktobrim tie, kam ir ideja par sociāla uzņēmuma veidošanu, vai arī...

Twino grupas uzņēmumu mērķis ir būt ne tikai savstarpējo aizdevumu platformai un...