Ražošana

Noslēdzoties investīciju raundam, Printify darbinieki saņem 10 miljonus dolāru

Db.lv, 08.11.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pašmāju pasūtījuma apdrukas uzņēmums Printify oktobrī noslēdza A sērijas investīciju raundu, kopumā piesaistot 50 miljonus ASV dolāru lielu finansējumu.

Investoru vidū bijuši vairāki pasaulē plaši pazīstami uzņēmumi, kā arī tehnoloģiju un izklaides nozares eņģeļu investori, kuri saskata Printify pārstāvētās print-on-demand jomas aizvien pieaugošo potenciālu. Vairākus mēnešus ilgā investīciju raunda rezultātā piesaistītie līdzekļi tiks izmantoti uzņēmuma tālākā attīstībā un komandas paplašināšanā, bet daļa no tiem jau ir nonākusi pie darbiniekiem.

Piekto daļu summas jeb aptuveni 10 miljonus ASV dolāru investīciju raunda noslēgumā saņēmuši tie Printify darbinieki, kuri izvēlējušies pārdot sev piederošās uzņēmuma akcijas.

Jau vēstīts, ka Printify ir viens no pirmajiem jaunuzņēmumiem Latvijā, kas lielākajai daļai komandas piešķir akciju opcijas neatkarīgi no darbinieku saņemtā atalgojuma apmēra. Šāda pieeja kalpo kā papildu motivācijas un bonusu sistēma nozares profesionāļiem, kuri ir palīdzējuši veicināt uzņēmuma straujo izaugsmi. Tādējādi darbinieki ir arī uzņēmuma līdzīpašnieki, un līdz ar to viņu intereses ir tādas pašas kā vadības intereses – palielināt uzņēmuma vērtību ilgtermiņā.

Ņemot vērā akciju opciju piešķiršanas elastīgumu, starptautiskais riska kapitāla fonds Index Ventures šobrīd ir ierindojis Latviju jaunuzņēmumiem draudzīgāko pasaules valstu topa augšgalā. Tas panākts, balstoties uz šī gada sākumā ieviestajiem grozījumiem Komerclikumā un likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas nu arī sabiedrībām ar ierobežotu atbildību ļauj piešķirt opcijas jeb uzņēmuma kapitāla daļu pirkuma tiesības saviem darbiniekiem. Kā liecina citu valstu pieredze, plašāka kapitāla dalīšana ir veselīga sabiedrības attīstībai un valsts kopējā ekonomiskā stāvokļa uzlabošanai. Turklāt tas ir arī spēcīgs rīks talantīgu darbinieku piesaistei strauji augošos un konkurētspējīgos uzņēmumos.

“Jaunais akciju opciju regulējums ir īpaši būtisks attīstības solis jaunuzņēmumiem, jo vien deviņus mēnešus pēc tā pieņemšanas ir iespējams novērot pirmos rezultātus praksē. Pateicoties pieņemtajiem grozījumiem, mēs varējām daļai darbinieku dot iespēju pārdot savas uzņēmuma akcijas un plānojam to darīt arī turpmāk. Vairākiem darbiniekiem piederošās akcijas šobrīd jau ir sasniegušas miljona vērtību, un esam lepni, ka varam uzņēmuma veiksmes stāstu dalīt, tādējādi vēl vairāk motivējot darbiniekus un stimulējot nākamo jaunuzņēmumu dibināšanu. Šobrīd mums Latvijā ir ļoti labvēlīgi apstākļi, lai to īstenotu, tāpēc vēlos aicināt arī citus startup jomas uzņēmējus to izmantot un būvēt biznesu, kam ir visas iespējas kļūt par nākamo lielo pašmāju veiksmes stāstu,” komentē Printify dibinātājs un vadītājs Jānis Berdigans.

“Printify komandā darbojos jau gandrīz četrus gadus, sākot kā viens no 30 darbiniekiem. Vienmēr esmu uzskatījis uzņēmumu un tā gūtos panākumus par būtisku daļu no savas dzīves. Opcijas šo piederības sajūtu noteikti pastiprina – redzu tās kā papildu bonusu par līdz šim ieguldītajām pūlēm un sasniegtajiem rezultātiem. Nākotnē, realizējot savu opciju kapitālu, vēlos to ieguldīt jaunos, uzlecošos jaunuzņēmumos, kuriem palīdzētu gan ar eņģeļu līdzfinansējumu, gan ar savu pieredzi vadības komandas mentorēšanā,” papildina Printify Produktu un piegādes daļas vadītājs Lauris Grāvelis.

A sērijas investoru saraksts: Index Ventures, H&M Group, Virgin Group, Change Ventures, Kevin Ryan, FJ Labs, Blue Ivy Ventures, Mantas Mikuckas, Dreamers VC, Taavet Hinrikus, Eva Lau, Anthony Casalena, Bob Young, Paul Gardi, Scott Belsky, Cooley, James Blouzard, Ott Kaukver, Shiva Rajarman, Alok Gupta, Eastward Cap, Pareto20, Pat Shah, Shaun Neff, Tripple Point Cap, Thomas Plantenga, Andrew Lumey, Casey Winters, Christopher North, Rob Eldrige, Vivay Kumar, Brian Hale, Rohini Pandhi, Arvi Kass, Kairi Pauskar, Han Shu, Jess Liu-Brown, Roman Rossov, Bohdan Bayliuk, Sander Daniels, Danti Chen, Ilya Leyrix, Andrea Luigi Raimondi, Crystal Widjaja, JMK Investments, Marek Unt, Erik Kaju.

Komentāri

Pievienot komentāru
Ražošana

Printify piesaista 45 miljonus dolāru

Db.lv, 09.09.2021

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pašmāju pasūtījuma apdrukas uzņēmums Printify ir veiksmīgi piesaistījis investīcijas 45 miljonu dolāru apmērā A sērijas investīciju posmā, ko vadīja riska kapitāla uzņēmums Index Ventures, piedaloties H&M Group, Virgin Group, kā arī vairākiem tehnoloģiju un izklaides nozares eņģeļu investoriem.

Uzņēmums plāno izmantot finansējumu noieta tirgus paplašināšanai visā pasaulē.

“Mūsu tirgus ir visā pasaulē, bet mūsu galvenā mītne vienmēr ir bijusi Latvijā - šeit strādā arī lielāka daļa no mūsu nu jau 500 cilvēku lielās starptautiskās komandas. Mēs lepojamies būt daļa no Latvijas jaunuzņēmumu ekosistēmas, tieši tāpēc arī izvēlējāmies būt pirmais jaunuuzņēmums Latvijā, kas saviem darbiniekiem piedāvā akciju opcijas. Mums ir svarīgi, lai komanda būtu daļa no uzņēmuma panākumiem, jo mūsu sasniegumu pamatā ir komandas kopdarbs,” saka Printify dibinātājs un vadītājs Jānis Berdigans.

“Mūsu misija ir veidot platformu, kas nemitīgi attīstās un ļauj ikvienam sākt e-komercijas uzņēmējdarbību ar pēc iespējas mazākām investīcijām un risku. Printify misija ir pārveidot e-komerciju no masveida ražošanas uz ražošanu pēc pieprasījuma, un plānojam turpināt savu straujo izaugsmi, ieejot jaunos tirgos un investējot komandā.”

Komentāri

Pievienot komentāru