Reklāmraksti

Norisināsies bezmaksas seminārs par elektroiekārtu uzskaiti uzņēmumā

, 24.10.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Izlietotā iepakojuma un videi kaitīgo preču apsaimniekotājs Zaļā josta organizē informatīvo semināru Būtiskākās izmaiņas elektrisko un elektronisko iekārtu uzskaitē un apsaimniekošanā uzņēmumā.

Seminārs norisināsies šī gada 31. oktobrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Gaismas pils konferenču centrā, sākums plkst.10.00. Seminārs tiek rīkots ar mērķi sniegt grāmatvežiem un citiem uzņēmumu atbildīgajiem pārstāvjiem svarīgāko informāciju par izmaiņām elektroiekārtu uzskaites kategorijās, kā arī informēt par būtiskākajām aktualitātēm elektroiekārtu uzskaites un apsaimniekošanas jomā.

Seminārā piedalīsies nozares vadošie speciālisti. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vides kvalitātes un atkritumu apsaimniekošanas nodaļas vecākā eksperte Ilze Doniņa informēs par gaidāmajām izmaiņām elektrisko un elektronisko iekārtu kategoriju noteikšanā, kas stāsies spēkā ar 2019. gada 1. janvāri. Savukārt plašāku ieskatu, kurā kategorijā turpmāk uzskaitīt konkrētās elektroiekārtas, sniegs SIA Zaļā josta pārstāvis Mārtiņš Eglīte. Viņš arī izskaidros, kā pareizi rīkoties dažādās strīdīgās situācijas, kad ir grūti noteikt elektroiekārtu kategorijas vai nav pieejama nepieciešamā informācija par preci.

Seminārā piedalīsies arī Inese Cvetkova no Elektrisko un elektronisko iekārtu ražotāju reģistra, iepazīstinot klātesošos ar Elektrisko un elektronisko iekārtu ražotāju reģistra un Bateriju un akumulatoru ražotāju reģistra darbību.

Aktualizējot nolietotu elektroiekārtu utilizācijas nozīmi, biedrības Latvijas Zaļā josta valdes priekšsēdētāja Velga Vilciņa izstāstīt par pareizu rīcību ar elektriskajām un elektroniskajām iekārtām, kad tās ir nokalpojušas savu mūžu.

Par gaidāmajām izmaiņām elektroiekārtu uzskaitē informē I.Doniņa: “Atbilstoši Eiropas Parlamenta un Padomes 2012. gada 4. jūlija direktīvai 2012/19/ES par elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanu, no 2018. gada 15. augusta ir paplašināta darbības joma, uz kuru attiecas minētās direktīvas prasības, proti, direktīvas prasības attiecas uz pilnīgi visām elektriskajām un elektroniskajām iekārtām, ja vien uz tām neattiecas specifiski izņēmumi (piemēram, tās paredzētas militāriem mērķiem, sūtīšanai kosmosā, tās ir liela izmēra rūpnieciskas iekārtas, u.tml.). Līdz ar direktīvas darbības jomas izmaiņu mainās arī iekārtu klasifikācijas principi. Līdz 2018. gada 15. augustam iekārtas tika iedalītas 10 kategorijas atbilstoši iekārtu izmantošanas jomām un funkcionalitātei, bet pēc 2018. gada 15. augusta iekārtas tiek iedalītas 6 kategorijās atbilstoši to izmēriem (lielas un mazas iekārtas, mazas IT un telekomunikāciju iekārtas) un to funkcionalitātei (temperatūras maiņas iekārtas, ekrāni, monitori un iekārtas ar ekrānu, kura virsmas laukums ir lielāks nekā 100 cm2, un spuldzes). Minētā iekārtu kategoriju maiņa atvieglos minēto iekārtu uzskaiti, kā arī veicinās šo iekārtu šķirošanu un pārstrādi atbilstoši direktīvā noteiktajiem apjomiem.”

Zaļā josta specializējas otrreizējo izejvielu apsaimniekošanā kopš 2002. gada. “Iekrātā pieredze un veiksmīgi izveidotā sadarbība gan ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, gan ar specializētajiem otrreizējo izejvielu savācējiem visā Latvijā ļauj objektīvi izvērtēt būtiskākās sabiedrības grupas, kuru iesaiste ir visvairāk nozīmīga veiksmīgai atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbībai valstī,” norāda semināra organizētāja Zaļā josta mārketinga vadītāja Laima Kubliņa, uzsverot, ka regulāra uzņēmēju izglītošana pareizā rīcībā ar dažāda veida atkritumiem, tostarp ar nolietotām elektroiekārtām, sniedz lielu ieguldījumu kopējā apsaimniekošanas sistēmas pilnveidē. “Jo labāk uzņēmēji izprot savu ieguldījumu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas darbībā, jo precīzāk veic iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektroiekārtu uzskaiti, jo efektīvāk “Zaļā josta” var organizēt šo otrreizējo izejvielu reģenerāciju,” skaidro L. Kubliņa.

Plašāka informācija par semināru, kā arī dalībnieku reģistrācija, SIA Zaļā josta mājaslapā www.zalajosta.lv.