Noslēdz RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes būvniecību 

Līdz ar RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) jaunās ēkas būvniecības pabeigšanu Ķīpsalā noslēgusies universitātes kompleksa «RTU – Pilsēta pilsētā» būvniecības projekta daļa, informē «RTU – Pilsēta pilsētā» projekta sabiedrisko attiecību koordinatore Kristīne Toma.

Žanete Hāka, 20.12.2013
1/4

Avots: RTU

Atsevišķi būvniecības darbi vēl turpināsies 2014.gadā.

RTU EEF jaunā ēka sešos stāvos ir būvniecības projekta daļa, kurā apvienotas visas fakultātes struktūrvienības – Enerģētikas institūts, Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts un Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts. Jaunā EEF ēka ir pilnībā automatizēta – tā saucamā elektroniskā ēka, kurā gan vēdināšanas, gan apkures, gan arī apgaismošanas sistēmas tiek kontrolētas caur vienotu vadības paneli.

Plašās auditorijas (150 vietas) aprīkotas ar skārienjutīgiem ekrāniem, apskaņošanu un pieeju internetam. Līdzīgi kā visas «RTU – Pilsēta pilsētā» projekta ēkas, arī EEF ir pilnībā pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām – ievērotas nianses durvju platuma izvēlē, pielāgoti lifti, iebūvētas nobrauktuves. Studentiem jaunā EEF durvis vērs 2014.gada mācību sezonā, bet novembrī jaunās telpas jau devās apskatīt interesenti no studentu pašpārvaldes un RTU absolventu asociācijas.

Septembrī durvis studentiem vēra arī jaunais RTU radošo industriju centrs – pirmā projekta gaitā ekspluatācijā nodotā ēka, kurā studiju vietas pašreiz ir gan Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes, gan Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta studentiem un mācībspēkiem. Kopumā RTU radošo industriju centrā šogad mācības uzsākuši 650 studenti. 

«RTU – Pilsēta pilsētā» tika uzsākts 2011.gadā.

Projekta gaitā tika izveidota arī «RTU – Pilsēta pilsētā» 3D īsfilma, kurā skatītāji gūst ieskatu RTU vēsturē, kā arī var doties virtuālā ceļojumā pa studentu pilsētiņu, kas top Ķīpsalā, redzot, kāds pēc tā pabeigšanas izskatīsies līdz šim Latvijā vienīgais universitātes komplekss. 3D filmā vērojamas visu renovējamo fakultāšu vizualizācijas, kā tās iekļausies Ķīpsalas ainavā, kā arī, cik modernas būs iekštelpas – auditorijas un atpūtas telpas.

Ķīpsalā pašreiz vienkopus atrodas gandrīz visas RTU fakultātes un modernizētā RTU Zinātniskā bibliotēka. Projekta ietvaros renovēts arī – RTU radošo industriju centrs.

Pašreiz projekta„«RTU – Pilsēta pilsētā» ietvaros aizsākti rekonstrukcijas darbi Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes ēkā Āzenes ielā 14/24, kā arī tiek izstrādāti tehniskie projekti RTU Zinātniskās bibliotēkas rekonstrukcijai Ķīpsalas ielā 10 un jaunajam laboratorijas korpusam Āzenes ielā 16/20. Tāpat darba procesā ir būvdarbu iepirkuma procedūra par būvdarbiem Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes ēkai Āzenes ielā 12.

Projekta «RTU – Pilsēta pilsētā» pirmo posmu universitāte īsteno ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Projekta kopējās izmaksas: 19,88 miljoni latu, tai skaitā, ERAF finansējums (85%), Valsts budžeta finansējums – 7,17% un RTU līdzfinansējums – 7,83%. 

No šīs sadaļas

Neatkarīgi no funkcionālās nozīmes būves Kurzemē šogad izceļas ar savdabīgu vizuālo risinājumu....

«Laikam grūti būs atrast Latvijas valstī daudz drošāku māju kā šī. Konstrukciju...

Piektdien, 20. decembrī, tiek oficiāli pabeigta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas jeb...

Saeimas ēkā Jēkaba ielā 6/8, kur līdz šim atradās bibliotēkas Letonikas un...

Lai paaugstinātu ceļu būves kvalitāti, no nākamā, 2014. gada Satiksmes ministrija (SM)...

Pēc Lielās un citu centrālo ielu rekonstrukcijas sakoptā vide Jelgavā kontrastē ar...

1. janvārī darbu uzsāks Autoceļu kompetences cents. Tajā Latvijas Valsts ceļi (LVC)...

Komercobjektu tirgus salīdzinājumā ar mājokļu tirgu ir būtiski neaktīvāks – pirkuma darījumi...

Valsts darba inspekcija (VDI) augstceltņu Z-Towers būvlaukumā konstatējusi vairākas nedrošas...

Šis gads Latvijas nekustamā īpašuma tirgū ir bijis cenu stabilizācijas gads vairumā...