Enerģētika

Pagājušā nedēļā Igaunijā pieauga elektroenerģijas biržas cena; Latvijā un Lietuvā tā samazinājās

Monta Glumane, 21.01.2019

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Nord Pool tirdzniecības apgabalos Ziemeļvalstīs novērots elektroenerģijas spot cenu pieaugums. Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, sistēmas cena pieauga par 6% līdz 53,10 eiro par megavatstundu (MWh),informē AS Latvenergo.

Igaunijā nedēļas spot cena bija 52,78 eiro par megavatstundu (MWh), palielinoties par 3%. Latvijas un Lietuvas tirdzniecības apgabalos vidējā elektroenerģijas cena samazinājās par 3%, un abās valstīs vidējā nedēļas cena bija 54,66 eiro par megavatstundu (MWh).

Aukstāki laikapstākļi Nord Pool reģionā veicināja elektroenerģijas patēriņa pieaugumu. Hidrorezervuāru ūdens piepildījuma līmenis joprojām ir deficīta pozīcijā. Nedēļas pirmajā pusē bija augsta vēja staciju izstrāde. Aizvadītajā nedēļā pieauga gan kurināmo izejvielu (ogļu un gāzes) tirgus cenas, gan oglekļa emisijas kvotu cenas.

Salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, Nord Pool reģionā patēriņš pieauga līdz 10 305 GWh, bet izstrādes apjomi pieauga līdz 9 909 GWh.

Baltijā patērētās elektroenerģijas apjoms aizvadītajā nedēļā samazinājās par 2% līdz 606 GWh. Igaunijā patēriņš palika nemainīgā līmenī – 190 GWh. Patērētās elektroenerģijas apjoms Latvijā un Lietuvā samazinājās par 3%, attiecīgi Latvijā tas bija 155 GWh, bet Lietuvā – 261 GWh.

Kopējais izstrādātās elektroenerģijas apjoms Baltijas valstīs pagājušajā nedēļā, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, pieaudzis par 7% līdz 427 GWh. Lielākais elektroenerģijas izstrādes kāpums aizvadītajā nedēļā bija Lietuvā – par 23% vairāk jeb 78 GWh. Igaunijā saražotās elektroenerģijas apjoma pieaugums bija 6%, kur saražoti 228 GWh, Latvijā apjoms palielinājies par 2% līdz 121 GWh.

Izstrādes apjoms, salīdzinot ar patēriņu, Latvijā bija 78%, Igaunijā 120%, Lietuvā 30%, bet Baltijas valstīs kopumā saražoti 70% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma pagājušajā nedēļā.