Auto

Papildināta - Arī Honda pasaulē atsauc 4,89 miljonus automašīnu

LETA, 14.05.2015

Foto: EPA/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Japānas autobūves kompānija Honda Motor Co. ceturtdien paziņoja, ka pasaulē atsauc 4,89 miljonus automašīnu saistībā ar iespējamām problēmām ar Japānas uzņēmuma Takata ražotiem gaisa spilveniem.

Honda šādu paziņojumu izplatījusi vien dienu pēc tam, kad Japānas autoražotāji Toyota Motor Corp. un Nissan Motor Co. pavēstīja, ka šo problēmu dēļ kopumā atsauc 6,5 miljonus automobiļu.

Tādējādi Japānas lielāko autobūves uzņēmumu atsaukto automašīnu skaits iespējamo gaisa spilvenu problēmu dēļ jau sasniedzis 30 miljonus.

Honda, kas ir lielākais Takata gaisa spilvenu klients, kopumā jau atsaucis vairāk nekā 19 miljonus automašīnu, šiem atsaukumiem negatīvi ietekmējot kompānijas finansiālo stāvokli.

Jaunākais atsaukums aptver vairāk nekā 20 automašīnu modeļus, kas ražoti no 2002.gada līdz 2008.gadam, tostarp 1,72 miljonus automobiļu, kas pārdoti Japānā. Neviena no atsauktajām automašīnām gan nav pārdota ASV.

Honda dīleru Latvijā SIA Nippon Auto Biznesa attīstības un kvalitātes vadītāja Ilze Ulinska sacīja, ka sakarā ar šiem atsaukumiem uzņēmums zvana klientiem, kurus tas skar, aicina tos ierasties servisā un bez maksas nomainīt gaisa spilvenus. Cik ir šādu klientu, Ulinska nezināja teikt.

Kā ziņots, automašīnas bijušas spiestas atsaukt vairākas pasaulē lielākās autobūves kompānijas saistībā ar riskiem, ka Takata ražotie gaisa spilveni var piepūsties ar pārmērīgi lielu spēku un pārsprāgt, automašīnā izraisot iespējamu nāvīgu atlūzu izplatīšanos.

Tiek lēsts, ka šīs problēmas dēļ pasaulē bojā gājuši vismaz pieci cilvēki.

pievienota 6.rindkopa