Transports un loģistika

Papildināta - Rail Baltica projekta kopuzņēmuma vadītāja būs Baiba Rubesa

LETA, 29.07.2015

Baiba Rubesa

Foto: LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Par Eiropas platuma sliežu Rail Baltica projekta kopuzņēmuma AS RB Rail valdes priekšsēdētāju kļūs Baiba Rubesa, aģentūru LETA informēja satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Kopuzņēmuma padome no vairāk nekā desmit kandidātiem amatam izvēlējusies Rubesu. Viņu gan padomei vēl būs oficiāli jāapstiprina.

Patlaban ar Rubesu notiek pārrunas par darba nosacījumiem.

Kopuzņēmuma valdes priekšsēža izvēlei bija piesaistīta personāla atlases kompānijas Amrop, un kandidātu vidū bijuši atzīstami eksperti no dažādām valstīm. Rubesa atzīta par uzvarētāju.

Matīss skaidro, ka jau tuvākajā laikā kopuzņēmuma valdē ir jāieceļ vēl trīs valdes locekļi - no katras valsts pa vienam. Katrs no tiem atbildēs par konkrētu jomu.

Kā ziņots, triju Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail dibināts 2014.gada novembrī, tā pamatkapitāls ir 1,95 miljoni eiro. Šim uzņēmumam uzticēta Rail Baltica dzelceļa projektēšana, būvniecība un mārketings.

Kā liecina Firmas.lv informācija, līdz šim uzņēmumā bija viens valdes loceklis - Edvīns Bērziņš.

Rail Baltica projekts paredz jaunas 1435 milimetru jeb Eiropas standarta platuma dzelzceļa līnijas izbūvi Baltijas valstīs. Latvijai tas varētu izmaksāt 1,27 miljardus eiro, bet visās trīs Baltijas valstīs kopā - 3,68 miljardus eiro. 2015.gada pavasarī tika iesniegts finansējuma pieprasījums Eiropas Komisijai, lai 2016.gadā varētu sākties darbi. Tālākā finansēšana paredzēta no nākamā finanšu perioda naudas - no 2020.gada.

No 2012.gada līdz šī gada aprīlim Rubesa bija bankas Citadele padomes locekle. Pirms tam Rubesa bijusi Statoil ASA viceprezidente korporatīvās sociālās atbildības jomā. Laikā no 2000.gada līdz 2008.gadam viņa bija Latvija Statoil izpilddirektore, pēc tam no 2008.gada līdz 2010.gadam ieņēma Statoil Azerbaijan valdības un publisko lietu direktores amatu. Rubesa no 2002.gada līdz 2009.gadam strādāja DnB Nord bankas padomē. Paralēli profesionālajai darbībai viņa ir darbojusies vairākās sabiedriskajās organizācijās, tostarp Ārvalstu investoru padomē Latvijā, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā un Kokneses fondā.

Rubesa ir ieguvusi grādu biznesa administrācijā koledžā Toronto, Kanādā.

Neveiksmīgs bija Rubesas mēģinājums darboties Zolitūdes traģēdijas sabiedriskajā komisijā. Pēc negatīvās ažiotāžas ap šo komisiju viņa no darba tajā atteicās.

Pievienota 4.-5., 9.-11.rindkopa

Komentāri

Pievienot komentāru