Transports un loģistika

Rail Baltica pagaidu izpilddirektora amatā ieceļ Ignu Deguti

Db.lv, 27.09.2018

Foto: Rail Baltica

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Rail Baltica kopuzņēmuma padome pagaidu izpilddirektora amatā iecēlusi RB Rail AS finanšu direktoru un valdes locekli Ignu Deguti.

Šis lēmums pieņemts pēc RB Rail AS izpilddirektores un padomes priekšēdētājas Baibas Rubesas atlūguma iesniegšanas.

«Šobrīd ir iespēja panākt projekta ieviešanas paātrinājumu. Rail Baltica kopuzņēmums turpina pilnvērtīgu darbību un gatavojas uzsākt būvprojekta izstrādi dzelzceļa līnijas posmos visās trīs Baltijas valstīs, kā arī Rail Baltica ilgtermiņa biznesa, operacionālā un infrastruktūras pārvaldības plānu sagatavošanu, kuri noteiks projekta attīstību un panākumus nākotnē,» komentē Igns Degutis. «Rail Baltica kopuzņēmums turpina pilnvērtīgu darbību un tiek strādāts pie Rail Baltica Globālā projekta finansējuma piesaistes ilgtermiņā, kā arī ilgtspējīga finansējuma nodrošināšanas kopuzņēmuma budžetā no 2019. līdz 2020. gadam.»

Igns Degutis piebilst, ka: « augstu novērtējam B. Rubesas kā izpilddirektores nozīmīgo ieguldījumu projekta attīstībā. Šo gadu laikā Baiba Rubesa RB Rail AS ir izveidojusi augsti motivētu un zinošu profesionāļu komandu un ieviesusi efektīvu un caurskatāmu kopuzņēmuma darba organizāciju un iepirkumu struktūru.»

Rail Baltica Globālais projekts ir sasniedzis būvprojektēšanas fāzi visās Baltijas valstīs. Turklāt 2017. gadā Igaunijas, Lietuvas un Latvijas parlamenti ir ratificējuši starpvaldību līgumu par Rail Baltica dzelzceļa savienojuma izveidi, apliecinot ilgtermiņa saistības Rail Baltica projekta īstenošanā. Vasarā parakstītais trešais Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (CEF) līdzfinansējuma līgums ES dotāciju veidā pašlaik projektam nodrošina vairāk nekā 800 miljonus eiro.

Lasi Vēl:

Papildināta - Baiba Rubesa: Neizslēdzu, ka Rail Baltica projekts var apstāties