Nodokļi

Papildināta - Vairāk saules: Mēs nekad neesam grozījuši un negrozīsim kases aparātus

Db.lv, 13.06.2018

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmums Vairāk saules ir pārliecināts, ka vakar notikušais kriminālpolicijas iebrukums uzņēmuma restorānos un ražotnē ir neadekvāta un nepamatota varas demonstrēšana. Tas ir uzbrukums uzņēmumam, kurš sadarbojas ar Valsts ieņēmumu dienestu, lai mazinātu ēnu ekonomiku restorānu nozarē, šodien preses pasākumā pavēstīja Vairāk saules pārstāvji.

Tas ir tiešs uzbrukums uzņēmuma reputācijai - restorāna klientiem un darbiniekiem ir radītas traumējošas emocijas, savukārt uzņēmumam apmēram 25 tūkstošus eiro lieli zaudējumi dienā, tika akcentēts.

«Mēs esam 100 procenti pārliecināti, ka mums nav, ko slēpt, jo mēs nekad neesam grozījuši un negrozīsim kases aparātus. Vēl vairāk - mēs esam viens no pirmajiem uzņēmumiem, kas ieviesa jauno kases aparātu sistēmu. Vēl nesen VID veica pārbaudes uzņēmumā un atzina, ka Vairāk saules ir viens no retajiem uzņēmumiem, kas negroza kases aparātus,» apgalvoja E. Bērziņš.

«Es gribētu atvainoties Vairāk saules restorānu tīkla vārdā visiem mūsu klientiem par šo radušos situāciju un īpaši tiem klientiem, kuriem bija jāpiedzīvo visi šie apvainojumi, esot pie mums brīdī, kad pie mums iegāzās policija. Otrkārt, es noteikti gribu atvainoties Vairāk saules vārdā visiem mūsu darbiniekiem par pazemojumiem, kas viņiem bija jāpiedzīvo policijas darbinieku nekorektās darbības dēļ. Vakar tika veiktas kratīšanas sešos Vairāk saules restorānos, mūsu ražošanas cehā, kā arī birojā. Pēc neoficiālas informācijas, arī pie fiziskām personām, kas ir saistītas ar šo uzņēmumu. Pie cik un kādām es jums nevarēšu atbildēt - šādas informācijas man nav. Pie manis arī bija kratīšana. Tika izņemti datori, visi datu nesēji, tamlīdzīgi informācijas nesēji, ieskaitot arī telefonus. Es ļoti gribētu noskaidrot, kas ir šis pamats, lai policija tik brutāli iebruktu veiksmīgi strādājošā uzņēmumā. Šobrīd mums viņi inkriminē kases sistēmu datu sagrozīšanu jeb iejaukšanos kases sistēmu programmatūrā. Es šeit ar pilnu atbildību visiem klātesošajiem varu pateikt, ka Vairāk saules nekad to nav darījuši un nedara. Šādiem apgalvojumiem nav ne mazākā pamata. Es jums vēlreiz varu atkārtot - Vairāk saules restorānu tīkls nekad līdz šim un arī šobrīd neveic nekādas manipulācijas ar kases aparātu sistēmām un ar to saistītajiem nesējiem. Es gribētu uzmanību vērst uz to, kādā veidā tika veiktas šīs procesuālās darbības. Man rodas jautājums, vai tā ir mūsdienās jāstrādā policijai, kas vienkārši brutāli iegāžas strādājošos restorānos, pilnos ar klientiem, gandrīz visi galdiņi aizņemti, cilvēki ēd - pazemojoši, aizskaroši, es atkārtošu šos vārdus - pazemojoši un aizskaroši - izturas pret apmeklētājiem un tālāk pret darbiniekiem. Darbinieki tiek nostādīti pie sienas, pavēles formā tiek visi mesti ārā, nekas netiek paskaidrots,» sacīja Mārtiņš Kalniņš, Vairāk saules akcionārs.

Papildināta - Konkurences cīņa paralizē Vairāk saules biznesu; aizturētas četras personas

«Visu šo nepamatoto darbību rezultātā uzņēmums ir šobrīd gandrīz paralizēts, strādā vienīgi banketu struktūra, ražošanas cehs, kas spēj apkalpot izbraukuma banketus. Tātad policija bez jebkāda pamata ir aizslēgusi veiksmīgi strādājošu uzņēmumu. Vairāk nekā 200 cilvēkiem šobrīd ir liegta iespēja strādāt un tas nozīmē arī pelnīt, līdz ar to mēs nevaram maksāt nodokļus, kas šobrīd ir aptuveni 100 tūkstoši eiro mēnesī, un, protams, uzņēmums cieš milzīgus finansiālus zaudējumus. Mums ir paralizēta darbība. Mums ir izņemti kases aparāti. Mēs vienkārši nevaram fiziski strādāt. Lai cik spēcīgs būtu uzņēmums, ar šāda veida darbībām jebkuru spēcīgu uzņēmumu ar laiku var novest līdz maksātnespējai. Un te man rodas jautājums, vai gadījumā viss šis nav šo darbību mērķis un kas aiz visa tā stāv,» viņš turpināja.

«Vienkārši uz iesnieguma pamata vienā dienā tiek iznīcināts uzņēmums, darbs, ko es esmu ieguldījis 17 gadus. Mēs tagad atgriežamies Latvijā, visticamāk, mēs tiksim arestēti. Man par to vispār nav bail. Mēs esam vienkārši šokēti. Mēs noteikti vērsīsimies pret šī iesnieguma sniedzēju, kurš ir mūs nepamatoti apvainojis, bet jautājums, vai tiešām uz iesnieguma pamata mēs mūsdienās iznīcinām bankas, mēs iznīcinām restorānus. Mēs esam atgriezušies deviņdesmitajos gados,» pauda E. Bērziņš, kurš šobrīd kopā ar SIA Vēl vairāk saules valdes locekli Andi Osi atrodas ārzemēs.

Par četriem aizturētajiem darbiniekiem A. Kalniņš nevarēja atbildēt. Viņam nekādi paskaidrojumi nav sniegti, norādīts, ka jājautā procesa virzītājam. Viņa personīgais telefons esot konfiscēts.

No policijas puses neesot notikusi nekāda normāla komunikācija ar uzņēmuma pārstāvjiem, kas ļautu novērst šādu situāciju un pilnīgu uzņēmuma saimnieciskās darbības apturēšanu. Ir konfiscēti visi datori, telefoni, darbs ir paralizēts, ražošana apstādināta, bet policija nevarot paskaidrot, cik ilgi pārbaudes vēl turpināsies. «Mums nav skaidrs, kāpēc šāds paraugšovs bija vajadzīgs,» preses pasākumā teica M. Kalniņš.

Savukārt, Jevgenijs Šmitenbergs, SIA UCS pārdošanas vadītājs, skaidroja: «Mēs sadarbojamies ar uzņēmumu Vairāk saules no pašiem pirmsākumiem un visu šo ilgo laiku esam piedāvājuši mūsu kases sistēmas. Laikam ejot uz priekšu, mainās likumdošana un attiecīgi mūsu kases sistēmas arī mainās. Pirms pāris gadiem tika pieņemti jauni Ministru kabineta noteikumi, kas paredz kardinālas izmaiņas kases sistēmu tehniskajām prasībām, arī lietošanas noteikumos. Teikšu atklāti - mums nebija vienkārši izpildīt visas tās prasības, kas tur ir minētas, jo likuma sākotnējās redakcijās daudzi punkti bija pretrunā viens ar otru. Pirms aptuveni gada mēs esam saņēmuši no neatkarīgiem ekspertiem, no VID atbalstītiem ekspertiem, ziņojumu, ka mūsu aktuālā kases sistēma ir droša, stabila un atbilst visām jaunajām Ministru kabineta noteikumu prasībām. Pagājušā gada augustā esam veikuši nomaiņu pret aktuālo kases sistēmas versiju, kas tika izmantota līdz vakardienai visos Vairāk saules restorānos.»

Jau vēstīts, ka saistībā ar aizdomām par iejaukšanos kases aparātos, kā rezultātā valstij varētu būt nodarīti 1,5 miljonu eiro zaudējumi, restorānu tīklā Vairāk saules otrdien tika uzsākta kratīšana un visi restorāni slēgti. Restorāna Vairāk saules īpašnieks Endijs Bērziņš uzskata, ka notikušais ir konkurentu kompānijas organizēts pasūtījums. Savukārt, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Igors Tomaševs informēja, ka par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā Vairāk saules aizturētas četras personas.

Komentāri

Pievienot komentāru