Papildināts ar foto - Piecu gadu laikā lielākajā daļā Dārziņu apkaimes plāno izbūvēt apgaismojumu 

Turpmāko piecu gadu laikā plānots izbūvēt apgaismojumu lielākajā daļā Dārziņu apkaimes, informē Rīgas domes pārstāvji.

Žanete Hāka, 07.5.2014
1/9

Foto: LETA

Šogad uzņēmums Rīgas gaisma turpina apgaismojuma tīklu izbūvi apkaimes Dārziņu, Cidoniju, Sakņu, Jāņogu ielās. Kopumā 2014. gadā Dārziņu apkaimē paredzēts izbūvēt 108 jaunus gaismas punktus, kas būs pieslēgti kopējai pilsētas ielu apgaismojuma sistēmai.

Šogad plānots uzsākt arī gaismekļu uzstādīšanas projektēšanu Dārziņu ielas posmam no Cidoniju ielas līdz 1. līnijai, 1. līnijas posmam no Dārziņu ielas līdz Jāņogu ielai, Jāņogu ielas posmam no 1. līnijas līdz 14. līnijai, Dārziņu 7. 7īnijai un Sakņu ielas posmam no 7. Līnijas līdz Cidoniju ielai. Šo objektu izbūve ieplānota 2015. gadā, kad plānots sākt projektēšanas darbus rajonam starp Mārsila ielu, 1. līniju, Cidoniju ielu un Jāņogu ielu. Turpmāko piecu gadu laikā plānots izbūvēt apgaismojumu lielākajā daļā apkaimes.

Šī gada martā un aprīlī pašvaldība veica rajona grants seguma ielu planēšanas darbus, tika nobērtas un izlīdzinātas šķembas.

Vēsturiski Dārziņi nav bijuši tik blīvi apdzīvoti kā tagad, līdz ar to brauktuves ir ar grants segumu, bez lietus ūdens kanalizācijas sistēmas un ietvēm.

Savukārt Austrumu izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs informēja, ka pašvaldība šogad apkaimē izvietojusi septiņus atkritumu šķirošanas konteinerus.

Db.lv jau rakstīja, ka Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja februārī atbalstīja Rīgas Austrumu izpilddirekcijas lūgumu no pilsētas infrastruktūras fonda piešķirt aptuveni 170 000 eiro ielu apgaismojuma elektriskā tīkla rekonstrukcijai Dārziņu apkaimē.

Šāds lēmums pieņemts, ņemot vērā to, ka Dārziņos iedzīvotāju skaits ar katru gadu pieaug.

2012.gada nogalē ielu apgaismojuma rekonstrukcijai Dārziņos komiteja no pilsētas infrastruktūras fonda piešķīra aptuveni 210 000 eiro. Par šiem līdzekļiem 2013.gadā Rīgas Austrumu izpilddirekcija veica esošā ielu apgaismojuma atjaunošanas darbus un projektēšanu Dārziņu apkaimes teritorijā pa Sakņu, Jāņogu, Daugavmalas ielu un to savienojošām šķērslīnijām.

Rīgas Dārziņu apkaime sešdesmitajos gados veidojusies kā vasarnīcu rajons ar ļoti minimālu infrastruktūru un labiekārtojumu, tostarp ar nepietiekamu ielu apgaismojumu daļā teritorijas. Pēc 1991.gada vasarnīcu īpašniekiem radās iespēja būvēt dzīvojamās ēkas pastāvīgai dzīvošanai.

No šīs sadaļas

Šodien, 6. maijā, notika Satversmes tiesas priekšsēdētāja vēlēšanas. Par...

Valdība šodien akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM)...

Otrdien valdība atbrīvoja Ingu Antāni (Reformu partija) no Rīgas brīvostas valdes locekļa...

«Tu mums izmaksāji 30 tūkstošus dolāru un tagad saki, ka negribi tikt...

Tikai viena piektdaļa Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka gaidāmais jaunu fotoradaru iepirkums noritēs...

"Tu mums izmaksāji 30 tūkstošus dolāru un tagad saki, ka negribi tikt...

Nežēlīgi peļot to, ko pie varas esošie politiķi darījuši aizvadītajās desmitgadēs, bijusī...

Šī nedēļa kopumā gaidāma siltāka un nokrišņiem bagātāka nekā aizvadītā, lai gan...

Eiropas Savienības (ES) ekonomika šogad varētu palielināties par 1,6%, tādējādi pieaugot straujāk...

Baltijas ziņu aģentūru un mediju monitoringu grupas BNS īpašnieka - Igaunijas uzņēmuma...