Par 1,1 miljonu eiro mālē skaistākus Rīgas vaibstus 

Lai labiekārtotu Rīgas publisko ārtelpu, pašvaldība šogad ieplānojusi tērēt teju 1,1 milj. eiro uzņēmēju naudas.

Lāsma Vaivare, 2014. gada 19. jūnijs plkst. 8:45

Lucavsala

Foto: LETA

Labiekārtošanas projektu īstenošanai tiks novirzīti Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda ienākumi, kas šogad (no gada sākuma līdz 31. maijam) bijuši vairāk nekā 709 tūkst. eiro lieli. Salīdzinot ar pērnā gada pirmā pusgada ienākumiem, secināms, ka fonda kase pildās līdzīgi. Kopumā gada ienākumi no nodevas par pašvaldības infrastruktūras uzturēšanu un attīstību Rīgā bija 1,9 milj. eiro.

Izdevumi gan šogad plānoti lielāki nekā pērn – pieciem projektiem tiks atvēlēts 1,1 milj. eiro – un vairāk, nekā fondā šogad gūti, tikko nolēmusi Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja. Tas ir iespējams, ņemot vērā fonda iepriekšējo gadu uzkrājumus, kas uz šā gada 1. jūniju bija 4,93 milj. eiro lieli. No šīs summas piešķirti, bet neizlietoti ir 2,25 milj. eiro, līdz ar to atlikums ir mazāks. Taču, ņemot vērā arī iekšējos noteikumus, kas ierobežo atlikuma izmantošanu, reālais līdzekļu atlikumu uz 1. jūniju ir vēl mazāks – nepilns 1,21 milj. eiro.

Lucavsalas miljons

Neoficiāli uzņēmēji DB atzinuši – ņemot vērā pamatīgās summas, kas projektu attīstītājiem jāmaksā par pilsētas infrastruktūras izmantošanu, vēlētos sagaidīt lielāku pašvaldības pretimnākšanu labiekārtošanas darbu veikšanā uzņēmēju būvēto objektu tuvumā.

Tomēr pašvaldība lemj citādi – faktiski visi projekti, ko nolemts finansēt no infrastruktūras fonda līdzekļiem, vērsti uz atpūtai izmantojamas vides sakārtošanu, piemēram, autostāvvietas un gājēju celiņu izbūvi Lucavsalā, kur pašvaldība par šī paša infrastruktūras fonda līdzekļiem iepriekšējos gados 11 ha platībā izveidojusi plašu atpūtas un sporta zonu ar rotaļlaukumu un pludmali. DB jau ziņojis, ka šis ir uzskatāms par līdz šim lielāko projektu, kas īstenots ar Infrastruktūras fonda finansējumu. No fonda kopumā piešķirtais finansējums bija vairāk nekā 760 tūkst. eiro.

Ņemot vērā tikko akceptēto 470 tūkst. eiro lielo piešķīrumu autostāvvietas un gājēju celiņu izveidei, Lucavsalas attīstībā no uzņēmēju naudas būs ieguldīti vairāk nekā 1,2 milj. eiro.

Atpūtai dabā

Ap 400 tūkst. eiro nolemts atvēlēt Juglas promenādes pirmās kārtas rekonstrukcijai. Pirmās kārtas ietvaros paredzēts iekārtot rotaļlaukumu bērniem un sporta laukumu senioriem, atjaunot apstādījumus, veikt celiņu bruģēšanu un uzstādīt apgaismojumu, tostarp vairākās Vidzemes alejas adresēs. Plānots, ka teritorijas labiekārtošanas darbi sāksies šīs vasaras otrajā pusē un tiks pabeigti divu gadu laikā. Kopumā projekta gaitā plānots labiekārtot promenādi Juglas kanāla krastmalā no Brīvības ielas līdz dzelzceļa uzbērumam, izveidot sporta zonu, kas atradīsies teritorijā starp mājām Baltezera ielā 3 un 5 un Brīvības gatvē 411, kā arī iekārtot atpūtas zonu gar kanāla krastu – posmā no Auduma ielas līdz Vidzemes alejai. Savukārt Anniņmuižas meža teritorijas labiekārtošanai nepieciešami vairāk nekā 206 tūkst. eiro. No šīs summas lielāko daļu – 120 tūkst. eiro – plānots novirzīt ielu apgaismojuma elektrisko tīklu rekonstrukcijai, bet 76 tūkst. eiro – bērnu rotaļu un atpūtas zonas revitalizācijai. Rotaļu zonu plānots izveidot dažāda vecuma bērniem, kur būs velostatīvi, jauni soli un atkritumu urnas. Anniņmuižas meža labiekārtošanas darbus paredzēts pabeigt sešu mēnešu laikā.

Ne visi īstenojušies

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas atbalstu saņēmis arī 10 tūkst. eiro vērtais priekšlikums par Vecāķu peldvietas volejbolu laukumu atjaunošanu un 9,8 tūkst. eiro vērtais projekts topogrāfiskā plāna un apgaismojuma rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrādei Dārziņu, 1. līnijas un Jāņogu ielas – posmiem Dārziņos.

Iepriekšējos gados Infrastruktūras fonda nauda atvēlēta AB dambja labiekārtošanai, skeitparka izveidei Daugavas promenādē pie Salu tilta.

Tomēr ne visi atbalstītie projekti īstenoti, piemēram, Āgenskalna tirgus priekšlaukuma rekonstrukcija vai Dižozolu ielas rekonstrukcija Ziepniekkalnā tā arī nav sākta, lai gan par naudas piešķiršanu tika lemts pirms vairākiem gadiem. Pavasarī Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments konkursa kārtībā meklēja būvinženieri, kas varētu veikt izstrādāto tehnisko projektu ekspertīzi, sniegt būvinženiera pakalpojumus Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācijas un Augusta Deglava ielas izgāztuves rekultivācijas projektiem, tādējādi nodrošinot kvalitatīvāku tehnisko projektu izstrādi un būvniecības veikšanu. Tāpat viņam būtu jāsagatavo projektēšanas uzdevums Āgenskalna tirgus laukuma rekonstrukcijas projektam un Dižozolu ielas rekonstrukcijai. Iepirkums tika pārtraukts, šomēnes izsludināts jauns iepirkums, kurā tikko noslēgusies piedāvājumu iesniegšana, izriet no Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācijas.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2014. gada 25. marts plkst. 18:24

Populārais portāls Huffington Post veltījis jūsmīgu rakstu Latvijai, uzskaitot iemeslus, kāpēc...

2014. gada 20. marts plkst. 7:40

Līdz 2020. gadam, piesaistot ES līdzekļus, Rīgā iecerēti nopietni satiksmes infrastruktūras uzlabošanas...

2014. gada 13. marts plkst. 13:43

Juris Millers četru mēnešu laikā nav spējis iesniegt nepieciešamo dokumentāciju,...

2014. gada 03. marts plkst. 7:52

SIA Rīgas satiksme turpina pieprasīt maksu no ēku īpašniekiem par sabiedriskā transporta...

2014. gada 27. februāris plkst. 17:56

Labākajās Rīgas centra vietās dzīvokļu cenas 2013.gada laikā pieaugušas vidēji par 4-10%,...

Nepalaid garām

«Mēs pārejam uz iknedēļas drukātā izdevuma formātu. Izmaiņas Dienas Biznesā ir vajadzīgas....

Kompāniju pārņemšanas un apvienošanās (M&A) darījumu jomā lielu aktivitāti tuvākajā laikā...

Par spīti lietotāju skaita sarukumam, sociālais tīkls draugiem.lv vēl joprojām ir pelņu...

Sekojot pieprasījumam, zivju pārstrādātāji maina paradumus un pielāgojas klientu prasībām, kas...

Pirms vairākiem gadiem raidījumu vadītājs un dabas pētnieks Māris Olte par 6000...

Lai arī esmu projām no lielā sporta, joprojām esmu tajā iekšā, tikai...

No šīs sadaļas
2014. gada 18. jūnijs plkst. 17:03

Saldumu ražotāja Laima reiderisma lietā iesaistītais advokāts Mārcis Miķelsons un vēl četras...

2014. gada 18. jūnijs plkst. 15:33

Nav normāla situācija, ka premjerministrei Laimdotai Straujumai (Vienotība) jāuzņemas veselības...

2014. gada 18. jūnijs plkst. 11:47

Tallinā atklāts restaurēts un atjaunots zinātnes centrs Energia. Atjaunotajā centrā iespējams...

2014. gada 18. jūnijs plkst. 11:45

Pašlaik jau noslēdzies viens no diviem konkursiem, gatavojoties stacionāro fotoradaru ieviešanai...

2014. gada 18. jūnijs plkst. 8:50

Veiksmes gadījumā ASV uzņēmējus vilina ar iespējami lieliem biznesa apjomiem, taču nonākt...

2014. gada 18. jūnijs plkst. 7:52

Vienotība ir pirmais politiskais spēks, kas šonedēļ prezentēja kandidātu saraksta līderus Saeimas...

2014. gada 18. jūnijs plkst. 7:05

Nežēlīgās metodes, ar kādām Maskavas ielas 39. nama īpašnieks risina attiecības ar...

2014. gada 17. jūnijs plkst. 17:00

Otrdien, 17. jūnijā, Ministru kabinets (MK) par nākamo Finanšu ministrijas (FM) valsts...

2014. gada 17. jūnijs plkst. 14:09

Kreklu un blūžu izgatavošanas interneta konstruktora I'm your shirt idejas autore Indra...

2014. gada 17. jūnijs plkst. 13:26

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārraudzību, šo pienākumu...