Transports un loģistika

Paraksta līgumus par Rail Baltica projektēšanu Latvijā

Jānis Goldbergs, 05.07.2019

INECO pārstāvis Ignacio Fernandezs Kuenka (no kreisās), RB Rail valdes priekšsēdētājs Timo Rīhimeki un uzņēmuma IDOM valdes priekšsēdētājs Alvaro Rejs

Foto: Edijs Pālens/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Francijas, Vācijas, Spānijas un Latvijas uzņēmumi parakstījuši divus līgumus par 123 kilometrus garā Rail Baltica dzelzceļa posma projektēšanu.

Pirmais līgums parakstīts par centrālā posma projektēšanu no Upeslejām caur Rīgu uz Misu, savukārt otrais līgums - par pamattrases, kas vijas no Vangažiem caur Salaspili uz Misu, projektēšanu. Salaspilī paredzēts izbūvēt šķirošanas staciju, kas savienos Austrumu un Rietumu sliežu platumu Eiropā.

«Līdz ar šodien parakstītajiem līgumiem projektēšanas darbi jau uzsākti 411 kilometros no Rail Baltica līnijas, kas ir no Kauņas līdz Lietuvas – Latvijas robežai, no Pērnavas līdz Tallinai un Latvijas centrālajā daļā. Latvijā visi galvenie Rail Baltica elementi – dzelzceļa līnija Rīgā un Rail Baltica pasažieru stacijas Rīgas centrālajā stacijā un Starptautiskajā lidostā Rīga - ir sasnieguši projektēšanas fāzi,» uzrunā klātesošajiem sacīja RB Rail AS izpilddirektors Timo Rihimeki.

Pirmā līguma, kas paredz projektēšanu trasei caur Rīgu, pamatvērtība ir 12 989 200 eiro. To parakstīja divi Spānijas uzņēmumi IDOM Consulting Engineering, Agriculture (IDOM) un Ingenieria y Economia del Transporte (INECO). Abas kompānijas, parakstot līgumu, apņēmās 24 mēnešu laikā izstrādāt būvprojektu 56 kilometrus garajam posmam Rīgā. Šajā posmā sākotnēji paredzēti 30 ceļu un dzelzceļu pārvadi, 4 tilti, 13 gājēju pārejas un 4 dzīvnieku pārejas, kā arī vienīgais tunelis visā projektā. Abi uzņēmumi ir lieli un ar starptautisku pieredzi.

Otrais līgums paredz pamattrases būvniecību apkārt Rīgai, pa kuru kursēs tikai kravas vilcieni. To parakstīja Francijas uzņēmuma Egis Rail, Vācijas uzņēmuma DB Engineering&Consulting un Latvijas uzņēmuma Olimps pārstāvji. Līguma vērtība - 12 024 529 eiro. Šo uzņēmumu apvienība nodrošinās būvprojekta izstrādi 67 kilometrus garam posmam. Posmā paredzēti 33 ceļu un dzelzceļu pārvadi, 11 tilti, ieskaitot tiltu pār Daugavu, divas gājēju pārejas un trīs dzīvnieku pārejas. Izstrādes termiņš 24 mēneši. Vācijas un Francijas uzņēmumi ir lieli un ar starptautisku pieredzi. Egis Rail izpilddirektors Olivjē Buvārs, uzrunājot parakstīšanas ceremonijā klātesošos, atzina, ka darbība šādā starptautiskā komandā ir gan sarežģīta, gan aizraujoša un šāds kopdarbs var kalpot par Eiropas vienotības simbolu.

85% no Rail Baltica projektēšanas izdevumiem sedz Eiropas savienība, bet 15% - Latvijas valsts budžets.