Pharmeko Lettland sev pievienos meitas uzņēmumu Eco berry 

Ogu un sēņu pārstrādātājs un tirgotājs SIA Pharmeko Lettland uzsācis reorganizāciju apvienošanas ceļā, pievienojot sev meitas uzņēmumu SIA Eco berry, vēsta Lursoft Klientu portfelis.

Sandra Dieziņa, 19.2.2018

Foto: freeimages.com

Pharmeko Lettland pamatdarbības veids ir savvaļas un kultivēto ogu un sēņu pārstrāde un tirdzniecība. 2016.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 7,222 miljoni eiro un tā peļņa pēc nodokļiem bija 260 tūkstoši eiro. Tas nodarbināja 42 darbiniekus.

Savukārt SIA Eco berry nodarbojas ar augļu un dārzeņu vairumtirdzniecību. Tā apgrozījums 2016.gadā bija 1,653 milljoni eiro un tā peļņa pēc nodokļiem bija 28 tūkstoši eiro. Uzņēmums nodarbināja septiņus darbiniekus. SIA Pharmeko Lettland par SIA Eco berry vienīgo īpašnieku kļuva 2017.gada aprīlī. Pharmeko Lettland pārņems SIA Eco berry tiesības un pienākumus, tai skaitā SIA Eco berry esošās darba tiesiskās attiecības ar uzņēmuma darbiniekiem.

Plānots, ka pēc reorganizācijas SIA Pharmeko Lettland pamatkapitāls pieaugs no pašreizējiem 313 000 eiro līdz 370 000 eiro, bet uzņēmuma īpašnieku sadalījums nemainīsies. Lielākais īpašnieks ar 51% daļu joprojām būs Nīderlandē reģistrētais uzņēmums Stolk Medicinal Plants B.V., Itālijas pilsonis Alessandro Monesi saglabās savā īpašumā 34% pamatkapitāla daļu, bet 15% daļu paliks Itālijā reģistrētā uzņēmuma IL Sentiero S.A.S. Di Bianchessi Massimo E C. īpašumā.