Pakalpojumi

Plāno paaugstināt maksu par nepamatotu neatliekamās palīdzības izsaukumu un citiem pakalpojumiem

Db.lv, 28.06.2018

Foto: Evija Trifanova/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Pievienot komentāru

Valsts sekretāru sanāksmē izskatīts noteikumu projekts, kas aktualizēs Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) maksas pakalpojumu cenrādi atbilstoši faktiskajām izmaksām, kā arī precizēs sniegto pakalpojumu klāstu, informē Veselības ministrija.

NMPD atbilstoši nolikumam sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem pirmsslimnīcas posmā, kā arī papildus sniedz maksas pakalpojumus, kā piemēram, nodrošina neatliekamo medicīnisko palīdzību masu pasākumos, nodrošina plānveida medicīnisko transportēšanu, veic ārstniecības personu apmācību, pirmās palīdzības pasniedzēju apmācību u.c.

NMPD sniegto maksas pakalpojumu cenas nav mainītas vairākus gadus un ir balstītas uz 2011.gadā veiktajiem aprēķiniem. Pērn NMPD veicis pakalpojumu izcenojumu aktualizēšanu atbilstoši faktiskajām cenām un secināts, ka tās ir palielinājušās par 37,7%, savukārt atalgojums palielinājies par 47,2% salīdzinājumā ar 2012.gadā aprēķināto cenu.

Dienests ir veicis esošā maksas pakalpojuma cenrāža aktualizēšanu faktiskajās cenās. Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes izsaukums pie personas medicīniskās palīdzības sniegšanai, kas nav uzskatāma par neatliekamu – 2018.gadā un turpmāk plānots sniegt 204 šādus pakalpojumus ik gadu ar kopējiem ieņēmumiem 11 538,24 eiro apmērā. Cenu šajā segmentā plānots paaugstināt no 40,14 eiro līdz 56,56 eiro.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes izsaukums personai, kura nesaņem no valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai – 2018.gadā un turpmāk plānots sniegt 1010 šādus pakalpojumus ik gadu ar kopējiem ieņēmumiem 134 723,90eiro apmērā. Cenu šajā segmentā plānots paaugstināt no 93,91 eiro līdz 133,39 eiro.

Pacienta transportēšana uz nākamo tuvāko stacionāru, kurā var sniegt atbilstošu neatliekamo medicīnisko palīdzību, pēc pacienta pieprasījuma, ja pacientam nav medicīnisku kontrindikāciju, turpmāk maksās 51,23 eiro. 2018.gadā un turpmāk plānots sniegt 460 šādus pakalpojumus ik gadu, kopējai ienākumu summai sasniedzot 23 565,80 eiro.

Vienlaikus maksas pakalpojumu cenrādi paredzēts precizēt, izslēdzot no tā pakalpojumus, kuri nav bijuši pieprasīti pēdējo 3 gadu laikā. Vienlaikus cenrādis papildināts ar jauniem, aktuāliem pakalpojumiem, piemēram, ārsta/ neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciālista telefona konsultācijām un pacientu medicīnisko transportēšanu no ārvalstīm.

Lai grozījumi Ministru kabineta noteikumos stātos spēkā, tie vēl jāapstiprina Ministru kabinetā. Plānots, ka noteikumu projekts stāsies spēkā 1.augustā.