Viedierīces

Planšetes izspiež 360 grādu datori

Jānis Vēvers, speciāli DB, 15.05.2018

Apple vadītājs Tims Kuks

Foto: AP/SCANPIX/LETA

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Meklējot produktīvākus darba instrumentus, uzņēmumi aizvien biežāk dod priekšroku klēpjdatoru un planšetdatoru krustojumiem

Stājoties darbā vai sagaidot savu kārtu darba instrumentu atjaunošanas rindā, šogad liela daļa strādājošo saņems nevis kārtējo galddatoru vai klēpjdatoru un pat ne planšeti, bet gan abu pēdējo hibrīdu. Tā dēvētie divi vienā jeb 360 grādos atlokāmi klēpjdatori ar skārienjutīgu ekrānu kļuvuši par šā gada karstāko tendenci biroju tehnikā un apņēmīgi izspiež no darba vietām īsu popularitātes uzplaiksnījumu pārdzīvojušās planšetes.

Pēc patosa pilnā planšetdatoru uznāciena pirms nepilniem desmit gadiem un bravūrīgajiem solījumiem pārņemt datoru funkcijas skārienjutīgo plākšņu tirgū jau labu laiku vērojami pamatīgi atplūdi. Pārliecinājušies, ka planšetes labākajā gadījumā der kā prezentācijas un komunikācijas rīks, nevis pilnvērtīgs darba instruments, uzņēmēji sāka meklēt efektīvākus variantus. Globālie tirgus dati rāda, ka par tiem varētu kļūt tieši 360 grādu datori.

Divas ierīces vienā

Hibrīdu priekšrocības nevar noliegt. Tiem ir pilnvērtīga klaviatūra, plašs skārienjutīgs ekrāns, un tos var lietot vismaz četros dažādos stāvokļos, arī kā pilnvērtīgu planšeti, paslēpjot pogas zem ekrāna. Protams, hibrīds ir smagāks un biezāks pat par lielajām biznesa planšetēm, taču to kompensē universālais pielietojums.

Uzņēmēju noskaņojumu tīri labi var nolasīt statistikā. Gada laikā kompāniju iegādāto divi vienā tipa klēpjdatoru skaits pasaulē pieaudzis par 21%, un analītiķi prognozē, ka šāds izaugsmes temps turpināsies vēl vismaz trīs gadus. Salīdzinājumam – planšetdatoru skaits biznesa lietotāju vidū gadā palielinājās par 6,9%, lielākoties pateicoties augstajam pieprasījumam pēc Apple iPad Pro, liecina tirgus pētījumu centra Forrester Research apkopotie dati. Un augšupejošā līkne arī iegūta vien tāpēc, ka statistikā pie planšetēm joprojām tiek pieskaitīti hibrīdi, kurus var «iesēdināt» speciālā klaviatūrā un tādējādi pārvērst normālā klēpjdatorā. Pie tiem pieder gan iPad Pro, gan Microsoft Surface Book.

Visu rakstu Planšetes izspiež 360 grādu datori lasiet 15. maija laikrakstā Dienas Bizness.

Komentāri

Pievienot komentāru