Finanses

Kripto nozares pasaules līderi Rīgā - kādēļ tas ir nozīmīgs notikums Latvijas attīstībai?

Db.lv,17.04.2025

Jaunākais izdevums

Rīga kļūs par kripto industrijas Eiropas centru – 22. un 23. aprīlī Hanzas Peronā norisināsies UN:BLOCK Europe 2025, kas pulcēs pasaules vadošos kripto uzņēmumus, regulatorus, uzņēmējus un inovatorus no visas pasaules.

Šī būs līdz šim nozīmīgākā kripto konference Baltijā. Latvijā teju katrs ceturtais digitālās paaudzes iedzīvotājs jau iegulda kripto valūtās, 19% Latvijas iedzīvotāju plāno ieguldīt tuvāko 10 gadu laikā.

Saskaņā ar LBAA un pētījumu centra "Norstat" datiem, 11,4% Latvijas iedzīvotāju jau ir ieguldījuši kriptovalūtās, visaktīvākā iesaiste ir digitāli nobriedušajā paaudzē – 22% jauniešu līdz 29 gadu vecumam.

“Šie skaitļi apliecina, ka digitāli domājošā paaudze uztver kripto kā nopietnu finanšu instrumentu, ne tikai kā īstermiņa trendu,” komentē LBAA vadītājs Reinis Znotiņš.

Kriptovalūtās tuvāko desmit gadu laikā plāno ieguldīt vēl 19% iedzīvotāju, un 9% to vēlas darīt jau tuvā gada laikā. Turklāt 74% kripto investoru Latvijā ir ieguldījuši summas līdz 1000 eiro, kas parāda nozares pieejamību un uzticību arī neliela mēroga investoriem.

“Latvija stāv uz iespēju sliekšņa – ar valsts apņēmību, sabiedrības interesi un starptautisku uzmanību Rīgai, UN:BLOCK Europe 2025. Tā ir starta platforma jaunai ekonomikas realitātei, kurā Latvija var kļūt par Eiropas vadošo kripto inovāciju centru,” uzsver LBAA vadītājs Reinis Znotiņš.

Latvija kā topošais kripto inovāciju centrs Eiropā. Ekonomikas ministrs Viktors Valainis, uzskata MiCa licences pieņemšana Latvijā ar uzņēmumiem draudzīgiem noteikumiem ir nozīmīgs pavērsiena punktu Latvijas ekonomikā.

“Viena licencēta uzņēmuma gadījumā, ja tas lokalizējas Latvijā, tie ir ap 15 miljoni eiro tiešajos nodokļu ieņēmumos mēnesī, nevis gadā – mēnesī. Tas ir potenciāls, ko mēs nevaram ignorēt,” uzsver Viktors Valainis. Viņš arī norāda uz nepieciešamību samazināt birokrātiskos šķēršļus, lai uzņēmumi un inovatori izvēlētos Latviju kā savu darbības vietu: “Mana galvenā tēze kolēģiem bija – noņemsim šīs birokrātiskās barjeras, uzticēsimies viens otram, samazināsim prasības, kas mums ir, un domāsim citādāk.” Tomēr viņš ir pārliecināts, ka pārmaiņas ir iespējamas: “Amerika jau ir sākusi veidot stratēģiskās kriptovalūtu rezerves, tas ir tikai laika jautājums, līdz arī mēs to izdarīsim.”

Pilnu Latvijas Ekonomikas ministra interviju iespējams noklausīties Youtube platformā. LBAA sadarbībā ar Gravity Team ir radījuši šo podkāstu UN:BLOCK, kas piedāvā padziļinātu ieskatu kripto un blokķēdes nozarē. UN:BLOCK trešajā epizodē ar Latvijas Ekonomikas ministru Viktoru Valaini tiek izklāstīts, kā Eiropa var vienoti spert soli jaunajā digitālajā laikmetā. Kriptovalūtas, inovācijas un izaugsme pasaules tirgū vairs nav tikai nākotnes solījums - tās ir iespējas, kas jāizmanto jau šodien. Ministrs dalās pieredzē par birokrātisko šķēršļu nojaukšanu, risku uzņemšanos un kriptovalūtu sniegtajiem ieguvumiem gan biznesā, gan valsts attīstībā.

Konferences dalībnieks un atbalstītājs – AS "Latvenergo" valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste ir jauno tehnoloģiju, iespēju entuziasti: “Elektrum šobrīd investē un attīsta zaļās enerģijas projektus, stiprina un digitalizē sadales tīklu, lai nodrošinātu eksportspējīgu konkurētspējīgu vidi visām energointensīvajām tehnoloģijām jau tuvā nākotnē. Ir prieks, ka Latvija pretendē būt inovatīvu tehnoloģiju izpausmes vieta. Visa veida mākslīgā intelekta (MI) un digitālo tehnoloģiju inovācija var nodrošināt strauju valsts ekonomikas attīstību, mēs sekosim līdz, kā to izmantot un atbalstīt ar zaļu, drošu, pieejamu enerģiju.”

Sper soli nākotnē – uzzini par rītdienas tehnoloģijām konferencē UN:BLOCK 2025

Konference UN:BLOCK Europe 2025 kļūs par platformu sadarbībai starp regulatoriem, industrijas līderiem un politikas veidotājiem. Tās mērķis ir piesaistīt uzņēmumus, kas vēlas saņemt MiCA licenci Latvijā un bāzējoties šeit paplašināt darbību visā Eiropas Savienībā.

Dalību konferencē komentē xpate izpilddirektors Mihails Šafro, kura vadītais uzņēmums ir Latvijā licencēta elektroniskās naudas iestāde un viens no konferences īpašajiem atbalstītājiem: “xpate ar lepnumu pievienojas UN:BLOCK konferencei, turpinot veidot tiltu starp tradicionālajiem naudas pārskaitījumiem un kripto tirgotāju mainīgajām vajadzībām. Kā globāls spēlētājs mēs blokķēdi neuzskatām par konkurentu, bet gan par katalizatoru nākamajam finanšu inovāciju posmam.”

Konferences programmas galvenie fokusa punkti, MiCA regulējuma ieviešana un praktiskā īstenošana, starptautisko biržu, DeFi platformu un Web3 risinājumu attīstība, Valsts un regulatoru atbalsts inovācijām, Latvijas kā reģionālā centra izveide. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Latvijas Bankas, Ekonomikas ministrijas, Coinbase, Binance, kā arī jaunuzņēmumu ekosistēmas līderi.

2025.gada 22. un 23. aprīlī Hanzas Peronā, Rīgā (Hanzas iela 16A). Biļetes uz pasākumu, iespējams iegādāties līdz pasākuma norises dienai. Iegūstiet 20% atlaidi biļetēm, izmantojot kodu: PODKASTS20. Vairāk informācijas: https://www.unblockeurope.com/.

Finanses

Kriptoaktīvu regulas ieviešanā izšķiroša nozīme būs regulatora darbam

Db.lv,23.10.2024

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Lai Latvijas ekonomikas telpā sekmīgi integrētu Eiropas Savienības kriptoaktīvu regulu (MiCA), izšķiroša loma būs elastīgam un proaktīvam finanšu sektora regulatora darbam, norāda Latvijas Blokķēdes attīstības asociācijas (LBAA) izpilddirektors Reinis Znotiņš.

“Eiropas Savienības kriptoaktīvu tirgus regulētā formā sāks darbību 2025. gada 1. janvārī, un šobrīd pirmās indikācijas ir ļoti pozitīvas – Latvija kopā ar Franciju ir starp pirmajām valstīm Eiropas Savienībā, kas sākušas pirmslicencēšanas procesu un jau ir tiešā kontaktā ar uzņēmumu pārstāvjiem. Runājot ar uzņēmumu pārstāvjiem, lielākā daļa uzsver regulatora būtisko nozīmi jaunu uzņēmumu piesaistē, un šim faktoram būs izšķiroša nozīme, lai Latvija varētu izveidot pievilcīgu vidi jauniem blokķēdes un finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem,” stāsta LBAA izpilddirektors Reinis Znotiņš.

Kā norāda Znotiņš, sekmīga MiCA regulas ieviešana var atstāt pozitīvu ietekmi uz Latvijas ekonomiku: “Atskatoties pagātnē, redzam, ka mūsu kaimiņvalstu Lietuvas un Igaunijas finanšu sektors līdz šim bijis ļoti pretimnākošs un atsaucīgs inovatīviem finanšu sektora uzņēmumiem, kā rezultātā mītnes Lietuvā radušas tādas kompānijas kā Revolut, Binance un citas, kas ienes valstij milzīgus nodokļu ieņēmumus. Šī ir teicama iespēja Latvijai reabilitēties par neizmantotajām iespējām un sākt konkurēt par inovatīvu uzņēmumu piesaistīšanu mūsu ekonomikai plašākā ES mērogā.”

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šīs nedēļas sākumā Rīgā norisinājās kripto un blokķēdes konference UN:BLOCK Europe 2025, kas pulcēja vairāk kā 1000 dalībnieku, tostarp uzņēmumus no Itālijas, Zviedrijas, Maltas, Austrālijas, Slovēnijas, Spānijas, Singapūras, ASV, Apvienotās Karalistes, Polijas, Šveices, Izraēlas, Francijas, Igaunijas, Lietuvas, Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Vācijas, u.c. – krietni pārsniedzot organizatoru sākotnējās prognozes.

Šī lielā atsaucība apliecina Web3 un digitālo finanšu attīstības aktualitāti ne tikai Latvijā, bet arī visas Eiropas mērogā.

“Vairākas pasaules līmeņa WEB3 kompānijas izrādījušas interesi par darbības uzsākšanu Latvijā, izvēloties Latviju par bāzi savai attīstībai Eiropā. Mūsu aplēses rāda, ka gadījumā, ja realizēsies pašlaik apspriestie biznesa plāni, Latvija jau gada laikā varētu saņemt desmitiem miljonu eiro lielus ieņēmumus nodokļu veidā un tiktu radītas simtiem ļoti labi apmaksātas darbavietas,” uzsver Reinis Znotiņš, Latvijas Blokķēdes Attīstības Asociācijas vadītājs un viens no pasākuma organizatoriem.

“WEB3 nozare ir viena no tām nozarēm, kurā 98% no tās darbības būs vērsti uz eksporta tirgiem un tas mums kā mazai valstij ir īpaši svarīgi. Mēs esam tikai sākumā. Mums vēl priekšā daudz izaicinājumu, taču ticu, ka pavisam drīz Latvija kļūs par vienu no pirmajām valstīm Eiropā, kur būs iespējams oficiāli veikt nodokļu maksājumus ar kriptovalūtām,” papildina Reinis Znotiņš.

Finanses

Vai pasaules kripto gigants gatavojas pārcelt darbību uz Latviju?

Gatis Madžiņš, Guntars Gūte,02.01.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Pasaules kriptoaktīvu nozares līderis un viens no populārākajiem zīmoliem pasaulē “Binance” ir pieņēmis lēmumu izņemt MICA licenci Latvijā, kas ļautu tam sniegt regulētus pakalpojumus Eiropas Savienības tirgū.

Pēc Dienas Bizness rīcībā esošās informācijas, “Binance” ir uzsācis licencēšanas procesu Latvijas Bankā, un tās jaunai vadībai būs jāpieņem lēmums, vai ļaut kripto nozares gigantam attīstīt savu darbību no Latvijas.

Līdz šim “Binance” savu darbību ES tirgos koordinēja no Lietuvas un, kā nesen lēsts Prudentia veidotajā Baltijas vērtīgāko uzņēmumu top 30 (https://top101.lv/baltic-top), ar “Binance” saistītais “Bifinity UAB” tikai pāris gadu laikā kļuva par 22. lielāko Baltijas uzņēmumu, pārsniedzot vienu miljardu eiro vērtību. “Bifinity UAB” vērtības ziņā apsteidzis tādus Baltijā labi zināmus uzņēmumus kā “Tallink Group”, SIA “Mikrotīkls”, “Rimi Group”.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Platformā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana iniciatīvai, kas aicina Latvijas valdību veidot daļu no valsts stratēģiskajām rezervēm kriptovalūtā "Bitcoin".

Iniciatīvas autore ir Janīna Vinklere.

Viņa norāda, ka "Bitcoin" rezerve dažādotu Latvijas stratēģisko aktīvu portfeli, samazinot atkarību no tradicionālajiem aktīviem, un stiprinātu valsts finanšu sistēmas noturību ekonomisko satricinājumu laikā. Tāpat iniciatīvas pieteikumā norādīts, ka tā būtu aizsardzība pret inflāciju.

Ierobežotais "Bitcoin" daudzums un augošais pieprasījums finanšu tirgos, ir pamats datos balstītiem pieņēmumiem par aktīva cenas pieaugumu tuvākajos gados un desmitgadēs, teikts iniciatīvas pieteikumā, norādot, ka iegādājoties un turot "Bitcoin", Latvija ne tikai saglabātu stratēģisko rezervju pirktspēju un apsteigtu inflāciju, bet arī sekmētu finanšu sistēmas stabilitāti.

Finanses

Uzņēmumi pamatkapitāla apmaksai drīkstēs izmantot kriptoaktīvus

Db.lv,20.11.2024

Latvijas Blokķēdes attīstības asociācijas izpilddirektors Reinis Znotiņš.

Foto: Ritvars Skuja, Dienas Bizness

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Gatavojoties Eiropas Savienības kriptoaktīvu regulas (MiCA) ieviešanai, Saeima apstiprinājusi grozījumus Komerclikumā, kā rezultātā turpmāk Latvijā reģistrētie uzņēmumi pamatkapitāla apmaksai varēs izmantot kriptoaktīvus.

“Šī iniciatīva ļaus Latvijai kļūt par vēl pievilcīgāku galamērķi kriptoaktīvu un blokķēdes nozares uzņēmumiem. Domājot par vietām, kur potenciāli attīstīt savu uzņēmējdarbību, WEB 3.0. nozares uzņēmumi ļoti novērtē, ja konkrētā valsts savā maksājumu infrastruktūrā legāli piedāvā daļu no pakalpojumiem apmaksāt ar kriptoaktīviem. Latvija līdz ar to kļuvusi par vienu no pirmajām valstīm Eiropas Savienībā, kur šāda opcija uzņēmumiem būs pieejama,” norāda Latvijas Blokķēdes attīstības asociācijas izpilddirektors Reinis Znotiņš.

“Ņemot vērā, ka līdz ar MICA regulas stāšanos spēkā tiks būtiski sakārtota kriptoaktīvu nozare visā Eiropas Savienībā, nodrošinot augstākus drošības un caurspīdīguma standartus, tiks ievērojami samazināti arī riski, kas saistīti ar tādu stabilo kriptoaktīvu kā aktīviem piesaistītu žetonu un elektroniskās naudas žetonu izmantošanu. Līdz ar to nepieciešams apsvērt, kā veicināt šādu kriptoaktīvu plašāku izmantošanu komercdarbībā, tai skaitā, kā atvieglot iespēju tos izmantot ieguldīšanai kapitālsabiedrību pamatkapitālā, ņemot vērā, ka līdzīgā veidā savulaik tika atvieglota pamatkapitāla apmaksa ar vērtspapīriem kā mantisko ieguldījumu,” teikts Tieslietu ministrijas sagatavotajā priekšlikumā par grozījumiem Komerclikumā.

Fin-tech

Rīgā notiks Baltijas lielākā blokķēžu tehnoloģiju konference UN:BLOCK Europe

Db.lv,08.04.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Baltijas lielākā kripto un blokķēdes konference UN:BLOCK Europe 2025 22.-23.aprīlī Rīgā pulcēs vadošos starptautiskos nozares līderus un profesionāļus, uzņēmējus un investorus, lai dalītos pieredzē un diskutētu par kriptovalūtu un blokķēdes tehnoloģiju attīstību, regulējumiem un perspektīvām.

Konference aicina uzņēmējus un citus interesentus pievienoties, lai apgūtu, kā korporācijas un tradicionālie biznesi var izmantot kriptoaktīvus un blokķēdes risinājumus uzņēmumu attīstībai. Konferenci rīko UN:BLOCK Europe 2025 komanda kopā ar Latvijas Blokķēdes Attīstības Asociāciju, Gravity Team un Sorainen.

Pirmais solis digitālajā nākotnē: no pamatiem līdz MiCA un inovācijāmPirmā konferences diena interesentiem un entuziastiem – par kriptovalūtu pamatiem, iespējām ikdienā un uzņēmējdarbībā, kripto drošību un regulējumiem, NFT un digitāliem aktīviem, maksājumu un FinTech risinājumiem. Tiks organizētas praktiskās meistarklases – pirmie soļi Web3 pasaulē, kā atvērt digitālo maku un veikt darījumus.

Eksperti

Apjukums digitālo aktīvu tirgū – kriptovalūtas uz notikumiem reaģē atšķirīgi

Polina Brotjē, Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā,04.04.2025

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Marts kriptovalūtu tirgū bija pilns ar raibiem notikumiem, un kriptovalūtas uz tiem reaģēja ļoti atšķirīgi. Piemēram, vadošās kriptovalūtas Bitcoin (BTC) cena mēneša ietvaros gandrīz nemainījās, savukārt otra nozīmīgākā kriptovalūta Ethereum (ETH) piedzīvoja ievērojamu kritumu.

Vienlaikus citu vadošo kriptovalūtu – XRP un BNB – cena martā pat palielinājās, izvērtējot pēdējā mēneša notikumus kriptovalūtu tirgū norāda Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē. Par nozīmīgāko notikumu martā varam uzskatīt ASV prezidenta 6. martā parakstīto dekrētu par ASV stratēģiskās kriptovalūtu rezerves izveidi. Saskaņā ar to stratēģisko rezervi veidos piecas kriptovalūtas – Bitcoin, Ethereum, XRP, Solana un Cardano. Šī ziņa sākotnēji izraisīja strauju cenu kāpumu minētajām kriptovalūtām, tomēr eiforijai mazinoties, arī cena pēc dažām dienām atgriezās mēneša sākuma līmenī.

Bitcoin mēnesi sāka pie 81 217 eiro cenu atzīmes un noslēdza ar 0,9 % kritumu, samazinoties līdz 80 512 eiro. Ziņas par ASV stratēģisko kriptovalūtu rezervi mēneša sākumā uz īsu brīdi ļāva cenai palēkties līdz 91 000 eiro, tomēr pēc tam cena atkal atkāpās līdz iepriekšējam līmenim. Tādejādi BTC cena martā, neskatoties uz nelielo kritumu, parādīja noturību. Jāņem arī vērā, ka marts vēsturiski Bitcoin ir bijis visai sarežģīts mēnesis, tāpēc kritumu, kas nesasniedz pat vienu procentu, var uzskatīt par samērā pozitīvu zīmi.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Kriptovalūta bitkoins (Bitcoin) šobrīd nav ērts maksāšanas līdzeklis sīku pirkumu veikšanai, taču tam ir liels potenciāls kļūt par jauno pasaules valūtu, jo īpaši, ja pašreizējie maksāšanas līdzekļi zaudē savu pirktspēju, jo tos krīžu pārvarēšanas nolūkos drukā arvien vairāk, turklāt valstu parādi turpina palielināties un nekas neliecina, ka valstu parādsaistību apjoms naudas izteiksmē samazinātos.

To intervijā Dienas Biznesam stāsta riska kapitālists, bitkoina maksimālists, grāmatas Bitkoins. Vienkārši. autors Viesturs Tamužs. Viņš uzskata, ka bitkoins ir naudas revolūcija, ko pašlaik arī piedzīvojam, un droši vien būs nepieciešami 3-5 gadi, lai visi potenciālie dalībnieki pārliecinātos par bitkoina neievainojamību, un ap 2030. gadu tas jau būs plaši izmantots arī tādās sfērās kā norēķinos par komunālajiem pakalpojumiem un ikdienas pirkumos veikalā.

Fragments no intervijas

Ar ko pašlaik nodarbojaties?

Kopš pārdevu savas kapitāldaļas atkritumu biznesā, nodarbojos ar savas nopelnītās naudas pārvaldīšanu. Tas būtu atbilstoši riska kapitāla pārvaldīšanai — investēt, attīstīt un pēc kāda laika pārdot, tādējādi gūstot ienākumus, kurus atkal pēc tam investēt citā kompānijā. Vienlaikus jau nedaudz vairāk kā 10 gadus darbojos ar pasaulē vienu no nozīmīgākajām kriptovalūtām — bitkoinu, par ko arī esmu uzrakstījis grāmatu latviešu valodā, kas var kalpot gan kā izziņas materiāls, gan arī savdabīga rokasgrāmata tiem, kuri vēlas darboties ar šo kriptovalūtu. Nevienā savā iepriekšējā biznesā neesmu bijis tik veiksmīgs, kā ieguldot kriptovalūtās! Neskatoties uz to, nekad neieteiktu nevienam investēt kriptovalūtās aizņemtu naudu, tikai savu, jo bitkoinam ir iespējamas nozīmīgas svārstības un neviens nezina, kāda to vērtība būs rīt, pēc mēneša vai gada. Cilvēkiem, kas iegulda kriptovalūtās, raksturīga viena kopīga īpašība – tie ne pārāk uzticas valstu valdībām un to nemitīgajai vēlmei visu kontrolēt, tie vēlas saglabāt vismaz daļēju neatkarību. Kriptovalūtas šādu iespēju piedāvā, ja to vēlas. Tā kā internetā var atrast recepti savas kriptovalūtas izveidei, tad ikviens var radīt pats savu. Tieši tāpēc pēc dažādām aplēsēm pašlaik pasaulē ir 15 000 līdz 17 000 dažādu kriptovalūtu, taču pasaulē pazīstamākā un vienlaikus arī nozīmīgākā, iespējams, perspektīvākā no tām ir tieši bitkoins.

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Noskaņojums mājokļu tirgū lēnām sāk uzlaboties, novērojuši nekustamo īpašumu kompānijas “Latio” darījumu vadītāji.

Pircēju uzmanības starmešos nonāk jaunie projekti otrreizējā tirgū. Sevišķi augsta interese manāma privātmāju segmentā, kur interese sastopas ar zemu piedāvājumu – trūkstot labas kvalitātes savrupmājām, sākas pircēju cīņa par izdevīgāko piedāvājumu. Analizējot nekustamā īpašumu tirgus rādītājus, atklājas vēl viena nianse – būtiska plaisa starp mājokļu patieso vērtību un cenām, kas norādītas oficiālajos darījumos. Proti, 50% mājokļu tiek pārdoti par mazāk nekā 35 000 tūkstošiem EUR, turklāt daļā darījumu pirkuma maksa ir vien 1 EUR. Lai gan zem eiro vērtā darījuma visticamāk slēpjas dāvinājuma līgumi, aktuāls kļūst jautājums, kā šādi tirgus dati pēcāk ietekmē nekustamā īpašuma vērtēšanu un kreditēšanu un cik lielā daļā gadījumu pircējs īpašniekam daļu darījuma summas maksā neoficiāli. Darījumu zemūdens akmeņi pētīti jaunākajā “Latio” Mājokļu pircēju pārliecības indeksā.

Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #44

DB,29.10.2024

Dalies ar šo rakstu

Kriptovalūta bitkoins (Bitcoin) šobrīd nav ērts maksāšanas līdzeklis sīku pirkumu veikšanai, taču tam ir liels potenciāls kļūt par jauno pasaules valūtu, jo īpaši, ja pašreizējie maksāšanas līdzekļi zaudē savu pirktspēju, jo tos krīžu pārvarēšanas nolūkos drukā arvien vairāk, turklāt valstu parādi turpina palielināties un nekas neliecina, ka valstu parādsaistību apjoms naudas izteiksmē samazinātos.

To intervijā Dienas Biznesam stāsta riska kapitālists, bitkoina maksimālists, grāmatas Bitkoins. Vienkārši. autors Viesturs Tamužs. V

iņš uzskata, ka bitkoins ir naudas revolūcija, ko pašlaik arī piedzīvojam, un droši vien būs nepieciešami 3-5 gadi, lai visi potenciālie dalībnieki pārliecinātos par bitkoina neievainojamību, un ap 2030. gadu tas jau būs plaši izmantots arī tādās sfērās kā norēķinos par komunālajiem pakalpojumiem un ikdienas pirkumos veikalā.

Vēl uzņēmēju žurnāla Dienas bizness 29.oktobra numurā lasi:

Statistika

Laukos turpinās kapitāla koncentrācija

Ideju mežs

Namdaru un būvgaldnieku darinājumu ražošana Latvijā – nozīmīgs nišas produkts