Izsverot sekas aiziešanai no eirozonas, ietekmīgi Somijas politiķi un uzņēmēji nonākuši pie slēdziena, ka Helsinkiem tas ir izdevīgāk, uzskata pazīstamais ASV ekonomists Nuriels Raubini.
Savā blogā N. Raubini, kurš tiek dēvēts arī par Doktoru Pastardienu, aicina apsvērt vairākus faktorus. Pirmkārt, citas Ziemeļvalstis ir ārpus eirozonas un jūtas lieliski – Norvēģija un Islande nav pat Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, Dānija atteikusies no eiro ieviešanas, bet Zviedrija to pagaidām neplāno darīt. Tā kā neviena Ziemeļvalsts nav Eiropas monetārās savienības dalībniece, kāds labums no eiro ir Somijai, vaicā N. Raubini.
Otrkārt, lai gan Somiju pēc izstāšanās no eirozonas varētu piespiest pamest arī ES, Helsinki var saglabāt eirozonas un ES labumus bez lielām papildus izmaksām – piesaistot savu valūtu eiro un noslēdzot brīvās tirdzniecības līgumus. Treškārt – izstājoties, Somija varētu izvairīties no zaudējumiem, kurus rada dalība eirozonā – Helsinkiem vairs nevajadzētu piedalīties citu valstu glābšanā, bet ceturtkārt – Somijā ir politiķu un uzņēmēju aprindas, kas pret eiro noskaņoti visai skeptiski.
Skeptiski pret eiro ir ne tikai konservatīvie Īstie Somi, bet arī atsevišķi premjera partijas biedri un līdzgaitnieki, kā, piemēram, Somijas prezidents Sauli Nīniste, raksta N. Raubini. Patlaban Somijā izstāšanās atbalstītāji esot mazākumā, tomēr, ja situācija eirozonā turpinās pasliktināties - Itālija ar Spāniju zaudēs piekļuvi tirgiem, un abām valstīm vajadzēs palīdzību, Helsinki varētu izlemt, ka papildus kredītrisks neatsver dalību eirozonā.
To ilustrējot arī Somijas noraidošā attieksme pret Eiropas glābšanas fondu izmantošanu grūtībās nonākušo valstu aizņemšanās izmaksu samazināšanu. Db.lv jau vēstīja par Somijas un Nīderlandes nevēlēšanos atbalstīt aizvadītajā ES samitā panākto vienošanos. Iepriekš arī Somijas finanšu ministre izteicās, ka Helsinki drīzāk izstāsies no eirozonas, nekā par katru cenu glābs grūtībās nonākušās valstis.
Somijas ministres izteikumus kritizējis Itālijas premjers Mario Monti, kurš uzsvēra, ka tādējādi Ziemeļvalstis rada lieku satraukumu, kas kalpo par iemeslu Dienvideiropas valstu aizņemšanās izmaksu kāpumam. Tādējādi ziemeļi dienvidus grūž vēl dziļāk parādu krīzē.
Helsinki arī paziņojuši, ka neplāno iesaistīties Spānijas banku glābšanā, kamēr Madride nesniegs nodrošinājumu. Sarunas starp abām valstīm jau esot uzsāktas. Līdzīgus noteikumus Somija izvirzīja arī pirms palīdzības piešķiršanas Grieķijai.
Vēstīts, ka eirozonas valstis vienojās par 30 miljardu piešķiršanu grūtībās nonākušajām Spānijas bankām. Tikmēr satraukums pieaudzis saistībā ar Itāliju, kuras aizņemšanās izmaksas sasniegušas sešus procentus. Itālijas premjers Mario Monti norādīja, ka, lai gan viņa valsts patlaban neplāno lūgt palīdzību, šādu iespēju tomēr nevarot izslēgt.