Redakcijas komentārs: Valdības deklarācijas caurumiņi 

Viegla risinājuma OIK lietā nav – šādu gaužām vienkāršu secinājumu OIK lietā, izskatās, ir izdarījis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro. Šāds publisks paziņojums ir gluži kā atzīšanās, ka Kariņa valdības deklarācijā iekļautais punkts par obligātās iepirkuma komponentes likvidēšanu ir pirmsvēlēšanu laikā dots neizpildāmas solījums vēlētājiem.

Anita Kantāne - galvenās redaktores vietniece, 2019. gada 30. janvāris plkst. 6:50

Foto: no DB arhīva

Tas ir dots, neiedziļinoties lietas apstākļos, un bija nepieciešama tikai nedēļa, lai atklātos kārtējais caurumiņš deklarācijā.

Pirmais caurums atklājās jau nākamajā dienā pēc Kariņa valdības apstiprināšanas. Saeima neatbalstīja ierosinājumu samazināt PVN pārtikai, kaut gan savā deklarācijā ir iekļāvusi punktu par to, ka izvērtēs iespēju samazināt PVN svaigai pārtikai. Vēl nākamajā dienā pēc Kariņa valdības apstiprināšanas tika noraidīts priekšlikums piesaistīt minimālās vecuma pensijas apmēru valstī noteiktajai minimālajai algai un noteikt, ka minimālā vecuma pensija nevar būt zemāka par pusi no minimālās algas. Tas nozīmētu, ka minimālā pensija Latvijā šogad nevarētu būt zemāka par 215 eiro. Šobrīd vecuma pensijas apmērs nevar būt mazāks par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kas ir 64 eiro mēnesī.

Ko tas viss nozīmē? Pirmie divi caurumi parāda, ka no opozīcijas netiks pieņemti priekšlikumi, kurus izpildot viņi nākamajās Saeimas vēlēšanās varēs lielīties ar tautas labklājības celšanu un nevienlīdzības plaisas mazināšanu. Vēl tas parāda, ka, nonākot no pozīcijas opozīcijā, strauji mainās redzesloks.

Par OIK lietu un valdības deklarāciju var teikt, ka pozīcija strauji kļuva pieaugusi un no bērna, kuram visu nodrošina vecāki, nonāca pilngadīgo kārtā, kurā pašiem jārūpējas par visiem maksājumiem.

Laikraksts DB jau ilgāku laika posmu ir pievērsis uzmanību OIK. Esam aptaujājuši uzņēmumus, kuri saņem zaļās enerģijas atbalstu, esam runājuši ar enerģētikas ekspertiem un vairumā gadījumu esam saņēmuši atbildes, ka OIK ir sistēma, kas aizsargā gan uzņēmējus, gan iedzīvotājus. Taču publiski izskan, ka OIK ir sistēma, kas sadārdzina mājsaimniecību tēriņus un atgrūž investorus no Latvijas dārgās elektroenerģijas. Taisnība noteikti ir kaut kur pa vidu, un vaina ir Latvijas pārcentībā un nelielajā tirgū. Kā pionieri jau gadiem ar OIK esam gatavi klimata pārmaiņu prasībām. Tikai problēma tāda, ka citas Eiropas valstis ir daudz atpalikušākas un elektrību ražo pat no oglēm, ko mēs vairs nedarām. Mēs esam pienesuši savu upuri, un Kariņa valdība ir apsolījusi mūs no šīs upura lomas atbrīvot.

Dalies ar šo rakstu!
Raksta komentāri
Spied šeit, lai lasītu vai pievienotu savu komentāru
Tevi varētu interesēt
2019. gada 29. janvāris plkst. 6:22

Gada pirmajam mēnesim jau redzamas beigas, un interesanti, ka vismaz pagaidām akciju...

2019. gada 28. janvāris plkst. 6:37

Pēc pirmās tiesas sēdes skaidrs, ka bijušā maksātnespējas administratora Māra Sprūda lieta,...

2019. gada 25. janvāris plkst. 6:37

Moneyval izmaksā pārāk dārgi. Tik dārgi, ka varbūt Latvijai ekonomiski izdevīgāk ir...

2019. gada 24. janvāris plkst. 6:33

Latvijā beidzot ir jauna valdība, kuru veido piecas partijas, un to vada...

2019. gada 23. janvāris plkst. 6:24

Mūsdienu globalizētajā pasaulē, tostarp arī Latvijā, runājot par nevienlīdzību, ļoti spilgti...

Nepalaid garām

Šodien Ventspilī tika prezentēta jaunā koncertzāle «Latvija»....

Biznesa portāls Db.lv bija liecinieks situācijai, kad kāda sieviete SIA «Ilgezeem» tirdzniecības...

Jaunlaicenē ražotās cementēto koka ēveļskaidu plātnes tiek realizētas ne tikai Eiropā, bet...

Asociācija LANĪDA turpina publicēt ikmēneša nekustamā īpašuma tirgus cenu indikatoru....

Jau 22.sezonu Saulkrastos strādā Velosipēdu muzejs, kas ļauj ielūkoties Latvijas velosipēdu ražošanas...