Rietumāfrikas iedzīvotāji dod prettriecienu nelegālajai zvejniecībai 

Sjerraleones iedzīvotājiem radies jauns palīgs cīņā ar nelikumīgu zvejniecību, ko pie valsts krastiem izvērš ārvalstu kuģi. Ar Londonas kompānijas Environment Justice Foundation (EJF) palīdzību piekrastes ciemati izveidojuši speciālu novērošanas sistēmu.

Jānis Rancāns, 12.10.2012

Ar EJF atbalstu un piešķirtajām 50 tūkstošiem britu mārciņu 23 Sjerraleones piekrastes ciemi aprīkojuši laivu ar novērošanas, kuģu identifikācijas un videoieraksta sistēmām, kuras izmantojot viņiem izdevies atpazīt desmit ārvalstu kuģus, kas valsts ūdeņos nodarbojušies ar nelikumīgu zvejniecību. Ciematu iedzīvotāji kopumā konstatējuši 252 nelikumīgas zvejniecības gadījumus, raksta laikraksts The Guardian.

Kuģu attēli un atrašanās vietas pēc tam tikušas nodotas Eiropas Savienības (ES), Āfrikas valstu, ostu un citu piekrastes ciematu rīcībā. Deviņiem no desmit zvejas kuģiem bijusi atļauja noķertos lomus vest uz ES valstīm.

Pēc Sjerraleones iedzīvotāju aktivitātēm varasiestādes no identificēto kuģu īpašniekiem iekasējušas kopumā 500 tūkstošus ASV dolāru. Tāpat konfiscēti to lomi sešu miljonu dolāru vērtībā. Pēc tam neviens no «noķertajiem» kuģiem sešu mēnešu laikā neesot pietuvojies Sjerraleones krastiem.

Pēdējos divdesmit gados pieaudzis citām valstīm piederošu kuģu skaits, kas nodarbojas ar nelegālu zvejniecību pie Rietumāfrikas krastiem. Dienas laikā nelegāli tiek nozvejots simtiem tonnu zivju, kas pēc tam tiek vestas uz Eiropu. Šāda prakse izraisa zaudējumus vietējiem iedzīvotājiem. Lielāko daļu Rietumāfrikas valstu nomocījušas dažādas iekšpolitikas problēmas, kas liedz tām vērsties pret nelegālo zvejniecību.

«Nelegāla zvejniecība izraisa ne tikai ekonomiskus zaudējumus, bet arī apdraud vietējo iedzīvotāju drošību. Sjerraleonē zivis nodrošina trešo daļu patērētā proteīna,» teikts EJF ziņojumā.

Pētnieki arī norāda, ka patlaban lielākā nelegālās zvejas aktivitāte notiek pie Libērijas, Senegālas, Mauritānijas, Gvinejas un Ganas piekrastes, kur aptuveni viena trešdaļa visu lomi ir iegūti nelegāli.

Tevi varētu interesēt

Pašlaik tiek izmeklēti apstākļi, kā Dienvidāfrikas prezidents Jākobs Zums (Jacob Zuma) veicis...

Mozambikā un Tanzānijā tuvākajā laikā Eiropas Savienība (ES) ieguldīs 163,5 miljonus eiro...

Ēkā, kurā iecerēts ar laiku izveidot interaktīvu Liepājas Jūrniecības muzeju, Jūras svētku...

Vislielākās vajadzības Āfrikai ir infrastruktūras attīstībā – vai tie būtu ceļi vai...

Jūras zvejas kontrole ir būtiski jāuzlabo un jāmeklē iespējas to darīt arī...

Nepalaid garām

Ja valsts eksperts apgalvo, ka šķeldu ceļa uzturēšana izmaksās 10 miljonus nākamo...

Eiropas Savienības prioritātes ir mainījušās. Tuvākajā laikā var sākt mainīties Eiropas ekonomiskie...

Igauņi pirmie pārgāja uz dabasgāzes izmantošanu sabiedriskajā transportā un Tallinā gandrīz...

"Dienas Bizness" sadarbībā ar "Lursoft" ik gadu izdod zīmola izdevumu "TOP 500",...