Jaunākais izdevums

Šveices informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Swisscom tuvāko trīs gadu laikā plāno Latvijā investēt aptuveni 20 miljonus eiro un nodarbināt 300 augsti kvalificētus speciālistus.

Tā intervijai DB norāda Swisscom Progammatūras attīstības departamenta direktors un Swisscom DevOps Center Latvia padomes loceklis Džons de Keizers (John de Keijzer). Viņš uzsver, ka biznesa vide mūsu valstī ir ļoti profesionāla, tāpēc Rīga ir laba vieta, kur attīstīt savu biznesu. Attīstības centra atvēršana Latvijā bija ļoti izsvērts un pārdomāts lēmums, kas noteikti nav saistīts tikai ar zemākām izmaksām, – Rīga ir ļoti jauka un dinamiska, mums patīk latviešu kultūra un cilvēki, tāpēc sapratām, ka šajā vietā ir vērts ieguldīt, teic Džons de Keizers.

Fragments no intervijas

Kāpēc pieņemts lēmums attīstīt biznesu Latvijā – biroju telpas un darbaspēks noteikti šeit ir lētāks?

Iemesls, kāpēc izvēlējāmies paplašināt savu biznesu, atverot centru tieši Latvijā, noteikti nav saistīts tikai ar zemākām izmaksām. Šveices tirgū darbojas daudzas lielas kompānijas, tostarp jau iepriekš pieminētie milži Google, Microsoft, Amazon, taču programmētāju skaits mūsu valstī nav neierobežots. Lai atrastu jaunus un talantīgus programmētājus, pieņēmām lēmumu paplašināt mūsu kompāniju, dodoties ārpus Šveices. Izvēloties potenciālās pilsētas Swisscom filiāles atvēršanai, primāri raudzījāmies uz to, vai mūsu darbinieki no Šveices ar prieku dotos uz šo pilsētu un gribētu tajā atgriezties. Rīga mums iepatikās jau pirmajās desmit minūtēs. Likās lieliski, ka no lidostas līdz pilsētas centram var nokļūt vien 15 minūšu laikā. Rīga ir ļoti jauka, dinamiska, mums patīk latviešu kultūra un cilvēki, tāpēc sapratām, ka šajā vietā vēlamies strādāt un te ir vērts investēt. Saņēmām arī ļoti būtisku atbalstu no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA), kas palīdzēja mums izprast vietējo ekonomiku un normatīvo aktu regulējumu.

Kādi ir jūsu nākotnes plāni Latvijā?

Attīstības centra atvēršana Rīgā bija ļoti izsvērts un pārdomāts lēmums mūsu uzņēmumā. Esam izvirzījuši sev stratēģiski ambiciozus mērķus. Trīs gadu laikā plānojam investēt līdz 20 miljoniem eiro, bet līdz 2025. gadam paredzam Rīgā nodrošināt jau 300 augsti apmaksātas darbavietas, 95% no tām atvēlot programmēšanas inženieriem. Līdztekus jāatzīmē, ka, tā kā viena no mūsu kompānijas augstākajām vērtībām ir tieši darbinieki, arī Rīgā strādājošajiem būs pieejamas dažādas izglītību un izaugsmi attīstošas un motivējošas programmas, pie kā šobrīd neatlaidīgi strādājam. Jau nākamgad Rīgā plānojam atvērt Swisscom akadēmiju, kur cilvēkiem bez priekšzināšanām būs iespējams apgūt programmēšanas prasmes. Esam novērojuši, ka cilvēki grib mācīties, arī tā ir liela atšķirība, ja salīdzinām mūsdienas ar laiku pirms 25 gadiem. Kādreiz potenciālie darbinieki pārrunās galvenokārt interesējās par algu, pensiju un atvaļinājumu. Šobrīd galvenie jautājumi skar arī darba vidi un iespējas strādāt attālināti, kā arī izaugsmi. Citviet Eiropā alga parasti ir viens no pēdējiem jautājumiem, taču jāatzīst, ka vismaz šobrīd tas uz Latviju vēl nav attiecināms – Rīgā joprojām šo jautājumu parasti dzirdu kā vienu no primārajiem. Domāju, tas saistīts ar kultūru atšķirību. Interesanti arī, ka, piemēram, Latvijā darbiniekiem ļoti būtisks ir arī personīgā transporta novietošanas jautājums. Nīderlandē un Šveicē šāda tēma vispār netiek apspriesta, jo visi pārsvarā pārvietojas ar sabiedrisko transportu. Tās ir mazas un interesantas atšķirības, ko šobrīd esmu pamanījis darba intervijās. Kopumā gan varu teikt, ka, lai noturētu labus inženierus uzņēmumā, viņiem nepieciešams daudz, daudz vairāk nekā tikai alga. Vajadzīga laba darba vide, iespēja strādāt no mājām, kā arī multikulturāla un starptautiska komunikācija, ko mēs nodrošinām.

Visu interviju lasiet 21.septembra žurnālā Dienas Bizness!

ABONĒJIET, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās!

Komentāri

Pievienot komentāru

Jaunākais izdevums

Dalies ar šo rakstu

Šveices informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums "Swisscom" tuvāko trīs gadu laikā Latvijā investēs līdz 20 miljoniem eiro un nodarbinās aptuveni 300 augsti kvalificētu speciālistu.

Tā ceturtdien "Swisscom" tehnoloģiju centrs "DevOps Riga" atklāšanā biroju kompleksā "Z-Towers" sacīja "Swisscom" pārstāvis Džons de Keizers.

Lēmums par "DevOps Riga" izveidi saistīts ar uzņēmuma stratēģiju izveidot vienu no vadošajiem tehnoloģiju attīstības centriem Eiropā.

Rīgā atvērtais "DevOps" centrs ir otrais, ko uzņēmums atver ārpus Šveices. Centra atvēršana Rīgā saistīta ar "Swisscom" ilgtermiņa stratēģiju attīstīties arī ārpus Šveices, paredzot uzņēmuma pārraudzībā līdz 2025.gadam izveidot vienu no vadošajiem tehnoloģiju attīstības centriem Eiropā.

Atklāšanas pasākumā piedalījās Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP), Šveices vēstnieks Latvijā Martēns Mišlē, Ekonomikas ministrijas pārstāvis, kā arī citas prominentas personas un uzņēmuma darbinieki.

Komentāri

Pievienot komentāru
Citas ziņas

Uzņēmēju žurnāla Dienas Bizness izdevums #36

DB, 21.09.2021

Dalies ar šo rakstu

Šīs nedēļas uzņēmēju žurnālā Dienas Bizness skaidrojam to, ka vairāku amatpersonu izteikumi par nevajadzīgajiem uzņēmumiem, kuru sniegums biznesā ir neapmierinošs — strādā ar zaudējumiem, bez peļņas, bez neto apgrozījuma –, uzņēmēju vidū raisījis apmulsumu un neizpratni.

Skaidrojam, kas ir šie uzņēmumi, cik daudzi starp tiem ar vietējo, cik ar ārvalstu kapitālu un cik daudz tajos darbavietu.

Vēl 21.septembra žurnālā Dienas Bizness lasi:

  • Intervija - Reģionālās investīciju bankas valdes priekšsēdētājs Aleksandrs Jakovļevs. Runājam par kreditēšanu, kas pēdējo 20 gadu laikā ir piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas un kuras turpināsies nākotnē atbilstoši Eiropas Savienības Zaļā kursa izvirzītajām prasībām.
  • Statistika - ielūkojamies demogrāfijas datos, kas rāda, ka vecā Eiropa klusi cer, ka pensijas maksās migranti.
  • Lauksaimniecības zemes cena Latvijā pēdējo 10 gadu laikā pieaugusi teju trīs reizes, taču tā joprojām būtiski atpaliek no Polijas un vēl jo vairāk no Nīderlandes. Vērtētāji piecu gadu laikā prognozē cenu kāpumu par 30–50%.
  • Šveices informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmums Swisscom tuvāko trīs gadu laikā plāno Latvijā investēt aptuveni 20 miljonus eiro un nodarbināt 300 augsti kvalificētus speciālistus. Rīga ir laba vieta, kur attīstīt biznesu - intervijā Dienas Biznesam saka Swisscom Progammatūras attīstības departamenta direktors un Swisscom DevOps Center Latvia padomes loceklis Džons de Keizers.
  • Nemierīgāka pasaule pieprasīs lielākus militāros tēriņus. Pētām ieroču eksporta un importa tirgus.
  • e-tehnoloģiju laikmetā birokrātija joprojām saziņā izmanto papīra dokumentus, Latvijas valsts patērētā papīra un kancelejas preču apjoms desmit gadu laikā caurmērā sarucis aptuveni divas reizes, Dienas Bizness secināja, pētot valsts papīra un kancelejas preču iepirkumus no 2010. līdz 2020. gadam.
  • DB Konferences - par to, ka Ikvienam zemes īpašniekam nāksies izvērtēt savu saimniecisko darbību ikkatrā m2 , lai varētu sasniegt izvirzītos ES mērķus.
  • Portrets - SIA Nords Event Communication līdzīpašnieks Aigars Nords.
  • Brīvdienu ceļvedis - Igors Aleksejevs, AS Limbažu Siers valdes priekšsēdētājs.

Komentāri

Pievienot komentāru